Nie ma

Premiera „Nie ma” Mariusza Szczygła w warszawskim Teatrze Żydowskim Głośna wielogłosowa rozprawa reporterska o kondycji człowieka i zagadnieniu utraty „Nie…

Śpiewak jazzbandu

Znakomita i barwna adaptacja Wojciecha Kościelniaka pokazuje obie rzeczywistości: show-biznesu i synagogi, jazzowej wolności i kantoralnych uniesień, dowodząc, że w obu możliwe jest głębokie przeżycie, bliskie oczyszczenia.

Ginczanka. Chodźmy stąd

„Nie boję się ogromu świata” – pisała mała dziewczynka któregoś ostatniego dnia lata, w jakichś ostatnich latach pokoju, w świecie pięknej przeszłości.

Szabasowa Dziewczyna

Zakochana w nim dziewczyna pragnie go, ale jest katoliczką, a on jest Żydem. Dramat? Nie. Raczej urocza, zabawna komedia romantyczna.

Zakochana dziewczyna pragnie mężczyzny, ale jest katoliczką, a on jest Żydem. Dramat? Nie. Raczej urocza, zabawna komedia romantyczna.

Aktorzy żydowscy

Aktorzy żydowscy fotograf, warszawa, Magda Hueckel (1)

Aktorzy żydowscy to spektakl próbujący sportretować grupę o niejasnym statusie, w której zarówno słowo „aktorzy” jak i „żydowscy” bywa kwestionowane.

Dybuk

Spektakl Dybuk oparty na należącym do klasyki dramatu żydowskiego tekście Szymona An-skiego. Reżyseria: Maja Kleczewska

Ruchele wychodzi za mąż

Ruchele wychodzi za mąż według dramatu Savyon Liebrecht w reżyserii Jacka Papisa. Ruchele, tytułowa bohaterka dramatu, po latach samotności znajduje wreszcie mężczyznę swojego życia. Galeria postaci.

Jeszcze chcę powiedzieć…

ONA i ON spotykają się. W jednym miejscu o tej samej porze. Z pozoru się nie znają, ale mówią o tym samym – o miłości, o rozstaniu, o tęsknocie, o wspomnieniach. Wyśpiewują swoje życie. Co ich łączy? Kim są dla siebie? Jak zakończy się ich spotkanie?

Dotknij wiatru, dotknij wody

Dotknij wiatru, dotknij wody to ironiczna bajka o micie Żyda Wiecznego Tułacza, o miłości i poświęceniu, o odwiecznym twórczym niepokoju żydowskich intelektualistów

Kamienica na Nalewkach

Kamienica na Nalewkach to widowisko ukazujące codzienne życie Żydów zamieszkujących jedną z kamienic na słynnej przed wojną ulicy Nalewki. Reżyseria: Szymon Szurmiej, Gołda Tencer

Kochanie na kredyt

„Kochanie na kredyt” to komedia z elementami farsy. Tekst Marcina Szczygielskiego. Reżyseria Olafa Lubaszenko.

Bóg zemsty

„Bóg zemsty” to jedno z najwybitniejszych osiągnięć dramatopisarskich Szolema Asza. Spektakl w Teatrze Żydowskim zrealizowany został przez Andreia Muntéanu.

Noc całego życia

„Noc całego życia” to spektakl będący zapisem wspomnień Janusza Korczaka w ostatnią noc przed Zagładą.

Piękna i Bestia

„Piękna i Bestia” po raz pierwszy spisana została przez Gabrielle-Suzane Barbot de Villeneuve w XVIII w. Wersja bardziej uproszczona i bardziej znana do dziś, napisana została przez Jean-Marie Leprince de Beaumont, także w XVIII w.

Single i Remiksy

Komedia Marcina Szczygielskiego w reżyserii Olafa Lubaszenko. Obsada: ANNA MUCHA, WERONIKA KSIĄŻKIEWICZ, LESŁAW ŻUREK, WOJCIECH MEDYŃSKI. „SINGLE I REMIKSY” to komedia demaskująca mechanizmy korporacyjnych stosunków…

Skrzypek na dachu

Światowej sławy musical Skrzypek na dachu swoją warstwą muzyczną jak i tematem zawierającym humanistyczne przesłanie przemawia do publiczności na całym świecie.
Za kanwę libretta posłużyła powieść Szołema Alejchema Dzieje Tewjego Mleczarza.

Koszałki Opałki

„Koszałki Opałki” to muzyczny i humorystyczny spektakl powstały na podstawie felietonów młodego Janusza Korczaka

Pół żartem, pół serio

Przedstawienie kabaretowo-muzyczne, oparte na tekstach przedwojennych autorów tej klasy, co Julian Tuwim, Marian Hemar, Jerzy Jurandot, Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień.

Marienbad

Pełna wdzięku proza Szołema Alejchema zaadaptowana na przedstawienie muzyczne to wybitna pozycja i niezwykle oryginalna. Przedstawienie o miłości, tęsknocie oraz wiecznie niespełnionych pragnieniach. „Marienbad czyli qui pro quo między dwoma miastami w listach i telegramach” to śpiewane kompozycje Jerzego Derfla.

Kafka tańczy

Spektakl „Kafka tańczy” został zainspirowany listami Franza Kafki do Felicji Bauer, napisanymi w trakcie ich krótkiej, lecz burzliwej znajomości. Autor dramatu, Timothy Daly, zainteresował się tematyką zmagań sztuki z życiem i życia ze sztuką.

Oberża pod złotym rogiem

Bal na Gnojnej – wyjątkowa okazja do wysłuchania szlagierów: „U cioci na imieninach”, „Czy tutaj mieszka panna Agnieszka?”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Ta mała piła dziś”.

Ach! Odessa – Mama…

Musical ukazuje romantyczny świat bandyckiej Mołdawanki na początku XX w. Oparty jest na „błatnych pieśniach”, będących prostą opowieścią o uczuciach, miłości, honorze, zdradzie, zaprawiony knajackim poczuciem humoru. Teatr Żydowski.

Bonjour Monsieur Chagall

„Bonjour Monsieur Chagall” to barwne widowisko muzyczne oparte na utworach poetyckich oraz malarstwie Marca Chagalla. Przywołuje atmosferę świata Żydów ze Wschodniej Europy, w którym ten wybitny artysta wzrastał i dojrzewał.

Mur

Mur w reżyserii Macieja Wojtyszko. Spektakl Teatru Żydowskiego w Warszawie o Irenie Sendlerowej. Występuje Ewa Dąbrowska. „Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat”

Dla mnie bomba

Przedstawienie kabaretowo-muzyczne przywołujące klimat przedwojennej Warszawy. A w nim – taniec, rewia, piosenki, skecze, żarty, anegdoty oraz hity najlepszych kabaretów. Teatr Żydowski. Scenariusz i reżyseria: Gołda Tencer

Żona króla Leara. Czarna komedia.

Żona króla Leara. Czarna komedia. to spektakl o bezrobotnym aktorze, upokarzanym nieustannym chodzeniem od castingu do castingu. Podjęty trud nie daje jednak efektu w postaci roli. Teatr Żydowski. Reżyseria Jerzy Gruza.

Pieśń nad pieśniami

Pieśń nad pieśniami – spektakl teatralny w reżyserii Macieja Wojtyszko. Wykonuje Jerzy Walczak, aktor Teatru Żydowskiego w Warszawie. Przedstawienie Pieśń nad pieśniami to opowieść o zagubionej treści życia, o tęsknocie za dziecięcymi marzeniami…

Wyzna(nie)

Wyzna(nie) to spektakl o grupie kobiet, które zmagają się ze swoją przeszłością i żydowskimi korzeniami. Scenariusz: Katia Czarna. Reżyseria: Krzysztof Rzączyński, Obsada: Małgorzata Trybalska, Małgorzata Majewska, Joanna Rzączyńska

1666 wg Szatan w Goraju

Spektakl „1666” jest adaptacją powieści „Szatan w Goraju” – pierwszej powieści Singera, wydanej w Warszawie w roku 1933. Reżyseria, Scenografia, Adaptacja: Michał Zadara. Obsada: Monika Chrząstowska, Ewa Greś, Henryk Rajfer…