Teatr Żydowski

Teatr Żydowski Spektakle Teatralne i Przedstawienia, recenzje, skróty

Teatr Żydowski

Nie ma

Mariusz Szczygieł

Premiera „Nie ma” Mariusza Szczygła w warszawskim Teatrze Żydowskim Głośna wielogłosowa rozprawa reporterska o kondycji człowieka i zagadnieniu utraty „Nie ma” wielokrotnie nagradzanego Mariusza Szczygła, jest kanwą najnowszej produkcji Teatru Żydowskiego, której premiera zaplanowana jest na 14 sierpnia na specjalnej platformie internetowej. Teatr planuje również premierę na scenie jeszcze w tym roku. W spektaklu, obok …

Nie ma więcej »

Śpiewak jazzbandu

Fotografie Warszawa Teatr

Znakomita i barwna adaptacja Wojciecha Kościelniaka pokazuje obie rzeczywistości: show-biznesu i synagogi, jazzowej wolności i kantoralnych uniesień, dowodząc, że w obu możliwe jest głębokie przeżycie, bliskie oczyszczenia.

Ginczanka. Chodźmy stąd

Ginczanka. Chodźmy stąd

„Nie boję się ogromu świata” – pisała mała dziewczynka któregoś ostatniego dnia lata, w jakichś ostatnich latach pokoju, w świecie pięknej przeszłości.

Szabasowa Dziewczyna

komedia romantyczna teatr

Zakochana dziewczyna pragnie mężczyzny, ale jest katoliczką, a on jest Żydem. Dramat? Nie. Raczej urocza, zabawna komedia romantyczna.

Aktorzy żydowscy

Aktorzy żydowscy fotograf, warszawa, Magda Hueckel (1)

Aktorzy żydowscy to spektakl próbujący sportretować grupę o niejasnym statusie, w której zarówno słowo „aktorzy” jak i „żydowscy” bywa kwestionowane.

Dybuk

2015 Dybuk_fot. Magda Hueckel (1) mat.pras.Teatru Żydowskiego-CKJ (1)

Spektakl Dybuk oparty na należącym do klasyki dramatu żydowskiego tekście Szymona An-skiego. Reżyseria: Maja Kleczewska

Ruchele wychodzi za mąż

Ruchele wychodzi za mąż Fotografia promocyjna

Ruchele wychodzi za mąż według dramatu Savyon Liebrecht w reżyserii Jacka Papisa. Ruchele, tytułowa bohaterka dramatu, po latach samotności znajduje wreszcie mężczyznę swojego życia. Galeria postaci.

Jeszcze chcę powiedzieć…

JESZCZE CHCĘ POWIEDZIEĆ… plakat

ONA i ON spotykają się. W jednym miejscu o tej samej porze. Z pozoru się nie znają, ale mówią o tym samym – o miłości, o rozstaniu, o tęsknocie, o wspomnieniach. Wyśpiewują swoje życie. Co ich łączy? Kim są dla siebie? Jak zakończy się ich spotkanie?

Dotknij wiatru, dotknij wody

fotografia teatralna warszawa

Dotknij wiatru, dotknij wody to ironiczna bajka o micie Żyda Wiecznego Tułacza, o miłości i poświęceniu, o odwiecznym twórczym niepokoju żydowskich intelektualistów

Kamienica na Nalewkach

fotografia

Kamienica na Nalewkach to widowisko ukazujące codzienne życie Żydów zamieszkujących jedną z kamienic na słynnej przed wojną ulicy Nalewki. Reżyseria: Szymon Szurmiej, Gołda Tencer