Teatr Studio

Teatr Studio Spektakle Teatralne i Przedstawienia, recenzje, skróty

Teatr Studio

Sierpień

foto teatr

Sierpień Tracy’ego Lettsa to utwór, który krytycy uznali za największe osiągnięcie w dramaturgii amerykańskiej początku XXI wieku. Opinię tę potwierdziła przyznana autorowi w 2008 roku Nagroda Pulitzera – najpoważniejsze wyróżnienie literackie w USA .

Zrób sobie raj

plakat teatralny

Spektakl na podstawie książki Mariusza Szczygła to opowieść o Czechach współczesnych, Bogu i wierze, ale o wierze, której nie ma. Scenariusz i reżyseria: Kasia Adamik i Olga Chajdas

Józef i Maria

fotografia Krzysztofa Bielińskiego

Samotność we współczesnym konsumpcyjnym świecie to główny wątek najnowszego spektaklu Teatru Studio pt. „Józef i Maria”, w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

Idiota

spektakl Idiota

Idiota Fiodor Dostojewski w Teatrze Studio w Warszawie. Reżyseria Grzegorz Bral. Grzegorz Bral, odwołując się do swoich doświadczeń i osiągnięć w teatrze laboratoryjnym, sformował zespół aktorów. Przedstawienie jest rezultatem wielomiesięcznej pracy studyjnej.

Zaklęte rewiry

Spektakl „Zaklęte rewiry” opiera się na realistycznej fabule i dynamicznych, błyskotliwych dialogach.

Artaud. Sobowtór i jego teatr

Przedstawienie o Antoninie Artaud, oparte na materiałach biograficznych, pismach i manifestach, rekonstrukcjach prób i libretcie opery Astronom to oryginalna propozycja uznanego reżysera młodego pokolenia, Pawła Passiniego. Emblematyczna postać światowego teatru, patrona antropologii teatralnej i kontrkulturowego nurtu w teatrze XX wieku, zanurzona zostanie ponownie w żywiole sztuki scenicznej. (na motywach pism i żywotów Antonina Artauda)
w reż. Pawła Passiniego.

Przed odejściem w stan spoczynku Komedia o duszy niemieckiej

Komedia? O upiorach nazizmu?… Zjadliwość i demaskatorska pasja pozwala Bernhardowi – bogowi austriackiego teatru – obnażyć przedziwne mechanizmy, w jakie wyposażona jest do dziś psychika uwikłanego w ponurą przeszłość mieszczucha. reżyseria: Michał Kotański, występują: Ewa Dałkowska, Agnieszka Roszkowska, Mirosław Zbrojewicz

Nawet gdy wichura Recital Ewy Błaszczyk

fotografia teatralna - recital ewy błaszczyk

W programie magiczne teksty autorstwa m.in. Agnieszki Osieckiej, Doroty Czupkiewicz, Jacka Kleyffa, Włodzimierza Wysockiego, Jacka Janczarskiego, ks. Jana Twardowskiego z muzyką Satanowskiego, Iwanowej, Tabędzkiego, Możdżera, Grechuty, Koniecznego, Partyki.
Artystce towarzyszyć będzie 3 osobowa grupa muzyków (piano, gitara i saksofony), a wsparciem, nie tylko duchowym, ale także wokalnym i muzycznym (gitara), służyć będzie córka – Mania Janczarska.

Ćwiczenia z Ionesco

cwiczenia teatra studio plakat

Ćwiczenia z Ionesco Grzegorza Brala w warszawskim Teatrze Studio, opracowanie scenariusza Grzegorz Bral i Krzysztof Majchrzak.