Dom lalki

Teatr Polski Warszawa

W imię miłości, zaślepieni chęcią ratowania ukochanych, bywa, że łamiemy prawo, normy, zasady i konwencje…

Król Lear

Król Lear w przekładzie Stanisława Barańczaka na scenie Teatru Polskiego. W roli króla wystąpi Andrzej Seweryn. Dramat Williama Szekspira

Dramat Szekspira Król Lear w przekładzie Stanisława Barańczaka na scenie Teatru Polskiego. W roli króla wystąpi Andrzej Seweryn. Lear zrzekając się korony rezygnuje z poczucia bezpieczeństwa jakie dawał mu urząd. Nagle zmuszony jest mierzyć się ze sobą i światem jako zwykły człowiek.

Cyd

Cyd Dramat Teatr Polski Reżyser Ivan Alexandre. Restauracja i adaptacja tekstu sztuki P. Kamiński. Aktorzy Marta Kurzak Afrodyta Weselak Ewa Makomaska. Napisany w XVII wieku Cyd - główne dzieło Pierre'a Corneille'a - w tym sezonie na scenie Teatru Polskiego. Dramat Cyd, w którym rozwój akcji ustępuje monologom i dialogom daje świetne możliwości aktorskie.

Napisany w XVII wieku Cyd – główne dzieło Pierre’a Corneille’a – w tym sezonie na scenie Teatru Polskiego. Dramat Cyd, w którym rozwój akcji ustępuje monologom i dialogom daje świetne możliwości aktorskie.

Zwiastowanie

Głównym tematem sztuki jest dla mnie boskie powołanie i to, jak ludzie je rozumieją. Wszystkie postaci w dramacie dają świadectwo, że Zbawiciel żyje – to bardzo silne świadectwo, wystawione przez autora poprzez jego bohaterów.

Lembit Peterson

Bolesław Śmiały

Inscenizacja BOLESŁAWA ŚMIAŁEGO Bartosza Zaczykiewicza przywraca warszawskim scenom tekst Stanisława Wyspiańskiego. Reżyseria: Bartosz Zaczykiewicz / Andrzej Seweryn.

Kochanek

„Kochanek” to sztuka zaliczana do arcydzieł Harolda Pintera. To misternie skonstruowany, pasjonujący obraz z życia pary małżeńskiej.

Irydion

Równo 100 lat po pierwszej premierze na deskach Teatru Polskiego Andrzej Seweryn mierzy się, tak jak w 1913 roku Arnold Szyfman, z tekstem Zygmunta Krasińskiego. Wybierając „Irydiona” na inaugurację założonego przez siebie teatru Szyfman wskazywał kierunek swojego myślenia o teatrze i repertuarze.

Wieczór piosenek Brassensa

Wieczór piosenek Brassensa – koncert. aktorzy IZABELLA BUKOWSKA, MAGDALENA SMALARA / ŁUCJA ŻARNECKA, WOJCIECH CZERWIŃSKI. GEORGES BRASSENS – poeta, kompozytor, interpretator, był jednym z najwybitniejszych twórców francuskiej piosenki poetyckiej.

Szewcy

Czas heroicznych bohaterów przeminął bezpowrotnie, świat jakim go znaliśmy poszedł do diabła, a ludzkość zeszła na psy…

DULSCY Z O.O.

Czy żyjemy w kraju „40 milionów kołtunów”, w którym z pokolenia na pokolenie przekazujemy sobie „dulszczyznę”, niczym chorobę genetyczną? Zgadzamy się na to? Wszyscy, czy tylko niektórzy? Przekażemy ją dalej? Ponad sto lat od prapremierowego wystawienia Moralności Pani Dulskiej pytania Gabrieli Zapolskiej są nadal aktualne. A odpowiedzi bolesne. Niejednoznaczne. Albo nie istnieją. (fragment opisu)

Do Amsterdamu. Wieczór piosenek J. Brela

Do Amsterdamu. Piosenki Jacquesa Brela to spektakl muzyczny, opowieść o podróży po autentyczność, o próbie uwolnienia się od krępujących nas schematów, o otaczających nas absurdach.

Pinokio

Pinokio Carlo Collodi (Adaptacja i reżyseria:Jarosław Kilian Muzyka:Grzegorz Turnau Choreografia:Katarzyna Anna Małachowska Kierownictwo muzyczne:Urszula Borkowska Przygotowanie wokalne:Anna Chmielarz) Na dużej scenie Teatru Polskiego przypominamy wiecznie młodą opowieść o pajacu Pinokiu, która też jest historią o teatrze, o ucieczce z teatru i powrocie na scenę. Wszak Pinokio jest przecież marionetką teatralną, kimś kto ma praprzodków we włoskiej komedii dell`arte. (tekst:Teatr Polski)

Tramwaj

Spektakl według Tramwaju zwanego pożądaniem Tennessee Williamsa. Théâtre de l’Odéon w Paryżu / Nowy Teatr w Warszawie