Teatr Narodowy

Teatr Narodowy
Pl. Teatralny 3
00-077 Warszawa

Teatr Narodowy

Burza

Ziemskie sprawy, zmagania ze światem, poszukiwanie dróg ku wewnętrznej wolności, walka o samego siebie

Dziady

fotograf warszawa

Przedstawienie miało silną wymowę społeczną i polityczną, ale także artystyczną. Kreację Gustawa Holoubka jako Gustawa-Konrada uznano za jedno z największych aktorskich osiągnięć polskiej sceny.

Opowiadanie brazylijskie

opowiadanie brazylijskie

Intrygującą historia o ludziach, którzy nie są zbytnio usatysfakcjonowani życiem. Opowiadanie brazylijskie według Jarosława Iwaszkiewicza w adaptacji i reżyserii Marcina Hycnara.

Passion/Pasja

Plakat teatralny. Teatr Wielki

Teatr Narodowy. Passion to już drugi spektakl, w którym Hull godzi ze sobą teatr, balet, muzykę na żywo, video-art, performance oraz… pokaz fryzjerskiego rzemiosła.

Lód

fotografia

Adaptacja światowego bestselleru Władimira Sorokina po raz pierwszy w polskim teatrze. Twórcą premiery jest Konstantin Bogomołow, najgłośniejszy reżyser średniego pokolenia.

Królowa Margot

królowa margot teatr narodowy

Reżyseria – Grzegorz Wiśniewski. Obsada: Danuta Stenka… Na podstawie powieści Alexandre’a Dumas. Rok 1572. Na ślub francuskiej księżniczki Małgorzaty i króla Nawarry Henryka, zjeżdżają katoliccy I protestanccy poddani.

Milczenie o Hiobie

Andrzej Wencel

Piotr Cieplak powraca do KSIĘGI HIOBA i namawia do wspólnego zamyślenia nad biblijnym tekstem. Interpretowana przez twórców spektaklu historia Hioba

Mewa

robert jaworski

W wiejskim majątku Piotra Sorina leniwie spędzają czas: aktorka, literat, zarządca, lekarz, nauczyciel i młodzi marzący o miłości i karierze. Codzienność ludzi żyjących w poczuciu braku, niemocy i niespełnienia.
Agnieszka Glińska kolejny raz mierzy się z twórczością Antona Czechowa, sięgając po jedną z jego najważniejszych komedii, napisaną w roku 1896. W roli Arkadiny wystąpi Joanna Szczepkowska. (źródło: strona www Teatru Narodowego)

Daily Soup

Stefan Okołowicz

Najnowsza sztuka Amanity Muskarii (sióstr Gabrieli i Moniki Muskała) pokazuje trzy pokolenia tej samej rodziny, jej codzienność wypełnioną telenowelą, sprzeczkami i rozmowami o jedzeniu.
Więcej na stronie www Teatru Narodowego
Prapremiera 26 maja 2007

Księżniczka na opak wywrócona

Robert Jaworski

(reżyseria Jan Englert, scenografia Barbara Hanicka, muzyka Maciej Małecki) Ogrodniczka Gileta marzy o innym niż dotychczas życiu. Gdy dziewczynę omyłkowo wezmą za księżniczkę, rzeczywistość zacznie się mieszać ze snem. Księżniczka na opak wywrócona jest imitacją komedii mistrza hiszpańskiego baroku. Autorska wersja Rymkiewicza zalicza się do czołowych dzieł polskiej poezji powojennej. Jan Englert przenosi akcję sztuki w lata pięćdziesiąte XX wieku. Dramat staje się refleksją nad sztuką sceniczną, zabawą teatralnymi konwencjami, a w końcu wyrazem miłości do teatru. (Tekst:oficjalna strona Teatru Narodoweo) Recenzje

Balladyna

BALLADYNA Fot. Robert Jaworski

35 lat po słynnej inscenizacji BALLADYNY przez Adama Hanuszkiewicza przewrotna „niby tragedia” Juliusza Słowackiego wraca na scenę Teatru Narodowego.