Noc Helvera

Wstrząsający dramat ludzkiej tragedii pychy i poniżenia. Inscenizacja dramatu Ingmara Villqista.

Parapetówka

Parapetówka reżyseria Ewa Błachnio

Parapetówka to spektakl oparty na motywach bestselleru M. Szczygielskiego pt. Berek

Wysocki. Powrót do ZSRR

scenariusz i reżyseria: Piotr Sieklucki muzyka na żywo: Paweł Harańczyk obsada: Edward Linde-Lubaszenko i Piotr Sieklucki produkcja: Teatr Nowy w Krakowie

Muzyczny spektakl oparty na zapiskach Mariny Vlady „Przerwany lot”, listach przyjaciół Włodzimierza Wysockiego, „Umierałem sto razy” Korczaka, to historia jednej z największych postaci rosyjskiego życia kulturalnego lat 60 i 70.

Folies, Folies – rewia drag queens

Pierwsza w historii Polski rewia drag queens! Niezapomniany wieczór szalonej zabawy w iście queerowym stylu! Kicz kontra glamour. Na scenie pojawią się prawdziwe legendy, ikony kobiecości

Marilyn – życie niemożliwe

„Marilyn – życie niemożliwe” składa się z serii rozmów Marilyn Monroe (Aleksandra Tomaś) z jej matką, Gladys Baker (Dorota Kamińska). Reżyseria: David Foulkes, Scenografia: Sylwester Biraga.

Wariat i zakonnica

Dramat Witkiewicza należy do klasyki, z którą mierzyło się już wielu reżyserów. Wizja Biragi konsekwentnie skupia się na gradacji napięcia emocjonalnego między sceną a widzem po raz kolejny udowadniając, że dobry tekst literacki jest niezależny od trendów epoki w której powstał i pozostaje inspiracją dla pokoleń.