Teatr Ateneum

Teatr Ateneum Spektakle Teatralne i Przedstawienia, recenzje, skróty

Tramwaj zwany pożądaniem

grafika promocyjna teatr

„Tramwaj zwany pożądaniem” Tennessee Williamsa w reżyserii Bogusława Lindy. W rolach głównych zobaczymy Julię Kijowską, Paulinę Gałązkę, Tomka Schuschardta i Bartłomieja Nowosielskiego.

Nastasja Filipowna

grzegorz damięcki marcin dorociński

Spektakl pod tytułem „Nastasja Filipowna” pojawił się w historii teatru tylko raz: w roku 1977 na scenie krakowskiego Starego Teatru wyreżyserował go Andrzej Wajda

Nie jesteś sama

Piosenki Agnieszki Osieckiej.

Koncert w Ateneum. Piosenki Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Stanisławy Celińskiej, Krystyny Tkacz, Artura Barcisia. Fotografie.

Ja, Feuerbach

fotografia teatralna

Ja, Feuerbach w reżyserii Piotra Fronczewskiego w Teatrze Ateneum. Współczesna sztuka niemieckiego dramatopisarza i reżysera Tankreda Dorsta. Występują: Piotr Fronczewski, Grzegorz Damięcki, Maria Ciunelis

Biała lokomotywa

grafika promująca spektakl

Biała lokomotywa na podstawie tekstu Edwarda Stachury. Pomysł i reżyseria, oprawa muzyczna Jerzy Satanowski. Przedstawieniu towarzyszyć będzie wystawa prac Maksymiliana Novàka-Zempolińskiego.

Siła przyzwyczajenia

fotografia teatralna Ateneum

Siła przyzwyczajenia. Spektakl teatralny na podstawie sztuki Thomasa Bernharda w warszawskim Teatrze Ateneum. Reżyseria: Magadalena Miklasz, Scenografia: Ewa Woźniak.

Sen nocy letniej

Fotografie Bartek Warzecha

W Śnie nocy letniej złośliwy chochlik pomieszał narzeczeńskie pary. Ale po to jest komedia, żeby wszystko skończyło się dobrze.

La Boheme

La Boheme - M. Trybala, M. Lewandowski, A. Gorajska, B. Nowosielski, K. Lochowska fot. B. Warzecha

Przedstawienie powstało na kanwie spektaklu sylwestrowego „Paryż (o) północy”, który spotkał się z wielkim aplauzem publiczności Teatru Ateneum. Spektakl „La Boheme” jako pierwszy pokazany zostanie w cyklu „Muzyczne Ateneum”.

Kasta La Vista

Kasta La Vista - Marzena Trybała, Krzysztof Tyniec, Artur Barciś, fot. Marcin Wegner

Absurdalna komedia Teatru Ateneum „Kasta La Vista” z Arturem Barcisiem i Krzysztofem Tyńcem. „Kasta La Vista” to komedia absurdu rozgrywająca się w znanej wszystkim scenerii wnętrza banku. Reżyseria i scenariusz: Ewelina Pietrowiak, na podst. sztuki „Cochons d`Inde” Sebastiena Thiery’ego. Teatr Ateneum.

Shitz

„Shitz” to bezpruderyjny song o stereotypach: małżeńskich, rodzicielskich, miłosnych. O żądzy posiadania dóbr materialnych wypierających moralność i życie duchowe.