Próby do „Śpiewaka jazzbandu”

„Śpiewak jazzbandu” światowa prapremiera musicalu z librettem i w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, na podstawie sztuki Samsona Raphaelsona, z muzyką Mariusza Obijalskiego odbędzie się w warszawskim Teatrze Żydowskim już 14 czerwca.

Improwizowane bajki dla dorosłych

stand-up

Niecodzienny wieczór, który nigdy więcej się nie powtórzy! Rafał Rutkowski z pomocą publiczności opowie bajkę, do której Grzech Piotrowski z pomocą publiczności skomponuje muzykę. Słowo i dźwięk, które zabrzmią tylko ten jeden raz w Six Seasons – World Orchestra House w Warszawie.

Wiersza filozoficzna

Gośka Bańka, fot. Bernard Hołdys

Prapremiera monodramu Gośki Bańki „Wiersza filozoficzna” na podstawie bajek epigramatycznych Uli Buyuli (5 XI, g. 20.00, wstęp wolny) W poniedziałek…

Kontakt improwizacja, taniec, zabawa, performance

Kontakt improwizacja, taniec, zabawa, performance

Festiwal odbędzie się pod znakiem zabawy z tańcem i poznawania nieodkrytych dotąd możliwości własnego ciała. Festiwal Warsaw FLOW/re:action Fot. Aleksandra Osowicz – Kontakt improwizacja, taniec, zabawa, performance

Draka

Draka_A.Fijewska_fot.J.Karczewski

Współczesny, kameralny musical, zrealizowany przez młodych twórców. Groteskowa forma i dowcip – sposób na poruszenie tematów społecznego i wewnętrznego tabu.

Psalm – MANE, TEKEL, FARES

Dramat dwóch par małżeńskich, różniących się zasobami finansowymi, statusem społecznym i zawodowym, kolorem skóry, pochodzeniem i religią.

Album Karla Höckera

Widzowie, będąc świadkami „ożywiania” fotografii z Albumu Karla Höckera, mogą przyjrzeć się życiu codziennemu wysoko postawionych żołnierzy SS

Pierwszy „silent theatre” z Marią Seweryn

Życie mimo wszystko_Maria Seweryn i Marta Jalowska_fot. Tomasz Drzewiecki

Dlaczego w historii polskiego teatru jest tak mało kobiet? Co się stało z dramatami tworzonymi przez polskie autorki na początku XX w.?

Dziennik Johna Steinbecka

Wyprawa stała się dla artystów nie tylko przygodą, ale też wyzwaniem, gdyż musieli skonfrontować swoje poglądy i zachodni styl życia z rzeczywistością i ideologią państwa totalitarnego.

Miłość

Każda z postaci „MIŁOŚCI” uosabia inne pragnienia – Lizzy marzy o miłości idealnej, Elizabeth o powrocie do przeszłości, Darcy o kobiecie wyrazistej i seksownej, a jego alter ego – o świętym spokoju.

Sanatorium pod Klepsydrą

Bruno Schulz - i ciągle widzę ich twarze (mat. Fundacji Shalom)

Między rzędami ławek przechadza się pisarz Bruno Schulz, nauczyciel rysunku i prac ręcznych. Reżyseria i inscenizacja – Agata Duda-Gracz

I Festiwal One Man Show

Wszystkich paranoików zapraszamy na szkolenie z mentalnej samoobrony, czyli I Festiwal One Man Show

Katarzyna Bonda i Maciej Pieprzyca

Skąd wziął się sukces wydawniczy polskich autorów powieści kryminalnych i ogólnoświatowy boom na kryminały z krajów skandynawskich?

Spotkania warsztatowe

Wciel się w rolę Demona, Erwina, bądź Królowej w „Rapsodii z Demonem” i zaśpiewaj „We Are The Champions”

Anhelli goes to America

W programie specjalnego koncertu Trio Włodka Pawlika w Teatrze Polskim usłyszymy m.in. utwory z płyt „Anhelli”, „America” i „Night in Calisia”

Syrena herbem twym zwodnicza / Rzecz o Wolności

Syrena, która jest w herbie Warszawy, ma postać istoty niejednoznacznej: z jednej strony trzyma miecz i tarczę, jest gotowa do walki i obrony swoich wartości, z drugiej strony symbolizuje zwodniczą postać mitologiczną, która może człowieka poprowadzić na manowce.

Czerwiec w Teatrze Collegium Nobilium

Czerwiec w Teatrze Collegium Nobilium

ZA CHWILĘ. CZTERY SPOSOBY NA ŻYCIE I JEDEN NA ŚMIERĆ, FARSA NA TRZY SYPIALNIE, BARBARZYŃCY, AWANTURA W CHIOGGI

Żołnierz Polski

ŻOŁNIERZ POLSKI Patriotyczny one-man show Rafała Rutkowskiego

Jak dostać się do wojska? Po czym można poznać, że wybuchła wojna? Patriotyczny one-man show Rafała Rutkowskiego – Dzika Strona Wisły

Dzień Dziecka w Teatrze Baj

W weekend 28-29 maja w Teatrze Baj odbędzie się Dzień Dziecka. Teatr zaprasza na spektakle, warsztaty, przedstawienia, kiermasze, gry i zabawy.

Wo(ja)czek

reżyseria: Agata Biziuk / Michał Karczewski

Wo(ja)czek to teatr poezji zrealizowany nowocześnie, ale według klasycznych zasad. Poezja Rafała Wojaczka brzmi tak samo dziś jak przed laty, a spektakl udowadnia, że siła poezji „polskiego Rimbauda” mimo drastyczności oparła się czasowi.

TEATR ME/ST

Stosunki Prawne fot.

Niejednoznaczne ukazanie znanych każdemu sytuacji damsko-męskich, pozwoli nabrać dystansu i świeżego spojrzenia na relacje z obecnym lub przyszłym partnerem.

Evviva l’arte: Genius loci II

O słynnych dawnych warszawskich kawiarniach literackich – Nowym Świecie, Cafe Rozdroże, tej przy wydawnictwie Czytelnik; ich bywalcach, o innych miejscach stolicy inspirujących artystów, o obecności Warszawy w twórczości polskich autorów opowiadać będą Józef Hen i Jerzy Kisielewski.

O słynnych dawnych warszawskich kawiarniach literackich – Nowym Świecie, Cafe Rozdroże, tej przy wydawnictwie Czytelnik; ich bywalcach, o innych miejscach stolicy inspirujących artystów, o obecności Warszawy w twórczości polskich autorów opowiadać będą Józef Hen i Jerzy Kisielewski.

Zemsta Bogów

„Pożar w Burdelu” ZEMSTA BOGÓW Hollywoodzki musical słowiański Premiera - 12 lutego 2016 r. Kolejne spektakle: 13, 14, 16, 17, 18, 19, 23, 24, 25 lutego oraz 18, 19 i 20 marca

29. odcinek Pożaru w Burdelu. Burdel artystyczny pod wodzą tyrana Zdzisława realizuje politykę historyczną i otwiera się na nowe pole działania – kino.

National Theatre Live – Jane Eyre

Teatralna adaptacja arcydzieła Charlotte Bronte w National Theatre Live: Jane Eyre, 8 grudnia, godz. 19: 30 w Kinie Atlantic.

Teatralna adaptacja arcydzieła Charlotte Bronte w National Theatre Live: Jane Eyre, 8 grudnia, godz. 19: 30 w Kinie Atlantic.

Jewrope Polski Teatr Tańca

Koprodukcja Polskiego Teatru Tańca z kolektywem bodytalk choreografia: Yoshiko Waki dramaturgia i produkcja: Rolf Baumgart muzyka: Damian Pielka scenografia i kostiumy: Petra Korink światła: Thomas Achtner występują: Urszula Bernat–Jałocha, Charlie Fouchier, Mack Kubicki, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Bartłomiej Raźnikiewicz, Paulina Wycichowska, Krzysztof Raczkowski, Sylvana Seddig.

Spektakl „Jewrope” powstał w koprodukcji Polskiego Teatru Tańca z niemieckim zespołem „bodytalk”, którego tancerze i dyrektor, japońska artystka, Yoshiko Waki, wywodzą się ze słynnego Teatru Choreograficznego Johanna Kresnika.