Aktualności

Aktualności teatralne. Wydarzenia kulturalne, zapowiadane premiery, imprezy, koncerty, filmy, spotkania, przedstawienia teatralne, spektakle, warsztaty, informacje. Warszawa.

W promieniach. Zupełnie nieznane listy Marii Skłodowskiej-Curie

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie

Spektakl „W promieniach. Zupełnie nieznane listy Marii Skłodowskiej-Curie” na deskach Muzeum Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie. Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie (ul. Freta 16) zaprasza na monodram „W promieniach. Zupełnie nieznane listy Marii Skłodowskiej-Curie”, na podstawie sztuki Artura Pałygi, w reżyserii Edyty Łukaszewskiej. Przedstawienia odbędą się 28, 29 września o godz. 19.00 oraz 30 września …

W promieniach. Zupełnie nieznane listy Marii Skłodowskiej-Curie więcej »

Próby do „Śpiewaka jazzbandu”

Śpiewak_Jazzbandu_fotograf Maurycy-Stankiewicz-(15)

„Śpiewak jazzbandu” światowa prapremiera musicalu z librettem i w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, na podstawie sztuki Samsona Raphaelsona, z muzyką Mariusza Obijalskiego odbędzie się w warszawskim Teatrze Żydowskim już 14 czerwca.

Improwizowane bajki dla dorosłych

stand-up

Niecodzienny wieczór, który nigdy więcej się nie powtórzy! Rafał Rutkowski z pomocą publiczności opowie bajkę, do której Grzech Piotrowski z pomocą publiczności skomponuje muzykę. Słowo i dźwięk, które zabrzmią tylko ten jeden raz w Six Seasons – World Orchestra House w Warszawie.

Wiersza filozoficzna

Gośka Bańka, fot. Bernard Hołdys

Prapremiera monodramu Gośki Bańki „Wiersza filozoficzna” na podstawie bajek epigramatycznych Uli Buyuli (5 XI, g. 20.00, wstęp wolny) W poniedziałek 5 listopada 2018 r. o godzinie 20.00 w przestrzeniach RISKa przy ul. Szpitalnej 6A odbędzie się prapremiera monodramu muzycznego w wykonaniu Gośki Bańki pt. „Wiersza filozoficzna” na podstawie bajek epigramatycznych dla dorosłych autorstwa Uli Buyuli. …

Wiersza filozoficzna więcej »

Draka

Draka_A.Fijewska_fot.J.Karczewski

Współczesny, kameralny musical, zrealizowany przez młodych twórców. Groteskowa forma i dowcip – sposób na poruszenie tematów społecznego i wewnętrznego tabu.

Album Karla Höckera

Album Karla Höckera

Widzowie, będąc świadkami „ożywiania” fotografii z Albumu Karla Höckera, mogą przyjrzeć się życiu codziennemu wysoko postawionych żołnierzy SS

Dziennik Johna Steinbecka

czytanie performatywne

Wyprawa stała się dla artystów nie tylko przygodą, ale też wyzwaniem, gdyż musieli skonfrontować swoje poglądy i zachodni styl życia z rzeczywistością i ideologią państwa totalitarnego.

Miłość

miłość spektakl na big book festival

Każda z postaci „MIŁOŚCI” uosabia inne pragnienia – Lizzy marzy o miłości idealnej, Elizabeth o powrocie do przeszłości, Darcy o kobiecie wyrazistej i seksownej, a jego alter ego – o świętym spokoju.