Aktualności

Aktualności teatralne dla najmłodszych. Teatry dla dzieci, przedstawienia, spektakle i warsztaty. Informacje.

 • Traktat o wykradaniu owoców
  Traktat o wykradaniu owoców Tekst: Marian Pankowski Reżyseria: Robert Jarosz Występują: Elżbieta Pejko, Anna Przygoda, Honorata Zajączkowska, Adam Świtała Muzyka: Adam Świtała Scenografia: Martyna Dworakowska Pedagog teatru: Justyna Czarnota Konsultacje choreograficzne: Weronika Pelczyńska „Traktat o wykradaniu owoców” to zaproszenie widzów do wspólnej wyprawy do sadu na jabłka. Tak, chodźmy na złodziejkę! Nocą, przy słabym blaskuDalej, więcej „Traktat o wykradaniu owoców”
 • Teatr Polska 2017
  TEATR POLSKA 2017 DZIECIOM W ramach dziewiątej odsłony programu TEATR POLSKA w 62 miejscowościach w Polsce pokazywane jest 17 spektakli. Program potrwa do 30 listopada 2017 r., w tym okresie zaplanowano łącznie 127 pokazów sztuk teatralnych, działań edukacyjnych i spotkań artystów z publicznością. Spektakle tegorocznej edycji TEATR POLSKA odzwierciedlają bogactwo form i treści polskiego teatru. Wśród propozycji,Dalej, więcej „Teatr Polska 2017”
 • Król Maciuś I
  14 października w Teatrze Lalka odbędzie się pierwsza premiera sezonu 2017/2018. Spektakl „Król Maciuś I“ reżyseruje Daria Kopiec. Przedstawienie, w adaptacji Martyny Lechman, powstaje na podstawie słynnej książki Janusza Korczaka. Jak to się dzieje, że dziecko bywa dojrzalsze i bardziej przenikliwe niż niejeden dorosły? Jak to możliwe, że dorosły okazuje się często bezradny wobec spraw, którym powinienDalej, więcej „Król Maciuś I”
 • Obcy w Lesie
  „Obcy w lesie” to historia o mieszkańcach lasu zaniepokojonych pojawieniem się w okolicy kogoś nowego, obcego. Ciąg niefortunnych zdarzeń wzbudza w mieszkańcach jeszcze większą nieufność i niechęć do tajemniczego, nieproszonego gościa.
 • A niech to czykolada!
  W Teatrze Baj premiera spektaklu „A niech to czykolada!” Ewy Piotrowskiej na podstawie książki Pawła Beręsewicza.
 • Koncert. Świąteczny frymark teatralny.
  Jak co roku Instytut Teatralny zaprasza do swojej siedziby w grudniowy weekend na wspólne nastrajanie się do Świąt podczas Frymarku Teatralnego.
 • Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2016
  Już tuż, tuż jesienne spotkania z teatrem dla maleńkich, młodych i dorosłych – specjalna XX edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2016.
 • Król Rur nie znosi bzdur
  „Król Rur” to nie tylko teatralna zabawa, ale także spektakl z głębszym przesłaniem.
 • Jeśli nie powiesz, kto będzie wiedział ?
  Twórcy spektaklu dzięki różnym środkom teatralnym: grze aktorów, multimediom, lalkom, przedmiotom, muzyce zabierają widzów w podróż w czasie i przestrzeni.
 • Książeczka
  Kiedy najlepiej rozpocząć przygodę z książką? Najlepiej od najnaja, od zaraz. Teatr Baj zaprasza do obejrzenia niezwykłej książki: pełnej barw, kształtów i dźwięków. Spektakl „Książeczka” (dla widzów od 6 miesięcy do 3 lat) od 23 kwietnia wchodzi do repertuaru Teatru Baj. Wiadomo, że książka może wspaniale pomóc dzieciom odkrywać świat. A jeśli jeszcze jest toDalej, więcej „Książeczka”
 • A CO TO?
  W najmłodszym warszawskim teatrze dla najmłodszej widowni, czyli w Teatrze Niewielkim, już wkrótce kolejna premiera. Spektakl pt. A CO TO? skierowany jest do dzieci w wieku 1 – 4. Będzie to wydarzenie za każdym razem nieco inne, ponieważ mali widzowie będą mogli w nim aktywnie uczestniczyć, wpływając w pewien sposób na przebieg akcji. A CO TO? jestDalej, więcej „A CO TO?”
 • Przygody kota Filemona
  Teatr Baj dla dzieci Warszawa Przygody kota Filemona – Fotografie Albert Roca Macia adaptacja i teksty piosenek: Aneta Wróbel reżyseria: Agata Kucińska
 • Wrzesień w Teatrze Baj
  Nowy sezon teatralny – wrzesień w Teatrze Baj TYMOTEUSZ WŚRÓD PTAKÓW BAJKA O SZCZĘŚCIU
 • Dobranoc, Jaśku
  Dobranoc, Jaśku Scenariusz i reżyseria: Maria Szajer Scenografia: Klementyna Frydrych Muzyka: Paweł Zawiślak Wykonawcy: Paulina Klimaszewska/Julia Mańkowska
 • Soup City. Ostatnia sprawa Charliego Brokuła
  Familijny spektakl detektywistyczny dla dzieci (7+) Soup City. Ostatnia sprawa Charliego Brokuła. Teatr Mazowiecki. Mazowieckie Centrum Kultury
 • Kółko i Kwadrat
  Spektakl rozwija w dzieciach umiejętność dostrzegania geometrycznych kształtów
 • Les Ballets de Pologne – Dziadek do orzechów
  Teatr WarSawy Les Ballets de Pologne Balet Dziadek do orzechów Teatr WarSawy ul. Rynek Nowego Miasta 5/7 Warszawa Bilety w kasach Teatru WarSawy, na stronie
 • Budzenie Królewny Marudy
  Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego. Reżyseria i obsada: duet JaHa – Hanna Kochańska, Jacek Zawada. Budzenie Królewny Marudy – interaktywne przedstawienie teatralne dla dzieci
 • Warzywa są z kosmosu
  Na scenie Teatru Małego Widza, przy ulicy Jezuickiej 4 w Warszawie, będziemy świętować trzecie urodziny teatru i z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkowo smakowity kąsek dla najmłodszych widzów – premierę spektaklu „Warzywa są z kosmosu”, w którym główne role zagrają soczyste, smaczne, piękne i zdrowe – świeże WARZYWA we własnej osobie!
 • Cztery pory roku
  Cztery pory roku to zaproszenie w niecodzienną podróż dookoła dziecięcej codzienności, gdzie dni płyną wolno
 • Senty Menty
  W Teatrze Małego Widza cofniemy na chwilę czas i uruchomimy niezwykły filmowo-bajkowy kalejdoskop. Koncert „SENTY-MENTY” dedykujemy szczególnie tym, którzy pragną zarazić swoje dzieci miłością do kultowych piosenek, które my sami nuciliśmy kiedy byliśmy mali.
 • Elementarz Marian Falski
  Spektakl ELEMENTARZ wprowadza najmniejszych widzów do fascynującego świata mowy i pisma. Marian Falski ELEMENTARZ. reżyseria Michał Zadara dramaturgia Anna Czerniawska wstępuje Barbara Wysocka
 • Pinokio
  Spektakl w reżyserii Anny Smolar na podstawie tekstu „Pinokio”. Pinokio o swoją niezależność walczy całym ciałem. Raz po raz buntuje się przeciwko wszelkim autorytetom. Jak dziecko we mgle szuka drogi do wolności, a właściwie – do niepodległości.
 • Kuchnia pełna niespodzianek
  Przedstawienie w ramach nurtu repertuarowego BAJOWE NAJNAJE adresowanego do najnajmłodszej widowni. Teatr Baj Kuchnia pełna niespodzianek
 • Nowa premiera w Teatrze Maskarada
  Teatr Maskarada. W fabryce prezentów na biegunie praca wre. Przedstawienie trwa 30 minut + 20 minut zabawy z Elfami. Jest przeznaczone dla dzieci od lat 2 do 99.
 • Księżniczka na ziarnku grochu
  Czy pamiętacie bajkę o księżniczce, której prawdziwość zostaje poddana próbie za pomocą podłożonego – pod sterty miękkich poduszek i kołder – ziarnka grochu? Opowiedział ją pierwszy Chrystian Andersen. Na podstawie pomysłu znanego bajkopisarza nasz rodzinny autor dla dzieci – Jan Brzechwa – napisał wierszowaną historię sceniczną. Występują w niej Król i Królowa. Jest w niejDalej, więcej „Księżniczka na ziarnku grochu”
 • Teatr wyobraźni Anny Seniuk
  Teatr wyobraźni Anny Seniuk zaprasza w niezwykłą podróż Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego zaprasza najmłodszych na przedstawienie „Podróż z Pchłą Szachrajką”
 • Trzy premiery dla najmłodszych widzów
  Trzy premiery dla najmłodszych widzów w Teatrze Żydowskim. „Piękna i Bestia”, „Opowiadania nie tylko dla dzieci”, „O głupim karpiu, zdechłej kozie i trąbce, która gasiła pożary”
 • Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2013 – PROGRAM
  Program Festiwalu KORCZAK 2013 Opisy spektakli Zapowiedź Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2013 to z pewnością najważniejsze kulturalne wydarzenie dla dzieci i młodzieży z Warszawy i okolic.
 • Maleństwa, dzieci, młodzież i dorośli – teatralna przygoda w Warszawie!
  Przez 8 festiwalowych dni, na deskach 6 stołecznych teatrów będzie można zobaczyć prawie 40 różnych spektakli teatralnych adresowanych do młodych widzów.