Papugi

Opublikowano

,,Papugi” to opowieść o dwóch dziewczynach, które tak jak dzisiejsze społeczeństwo, nie potrafią rozmawiać, nie potrafią słuchać siebie nawzajem. To życie mówione monologami. Życie, jako tania sensacja, mająca zaspokoić brak większych celów każdej z osobna. Historia pozornie bliskich sobie osób, które po jednej z kolejnych suto zakrapianych imprez dochodzą do stanu świadomości, beznadziei. Taki życiowy kac, otrzeźwienie z letargu, inaczej zachłyśnięcie się wolnością. Wolnością, która wielu rozleniwiła. Rzeczywistość nie jest tak kolorowa, jak ich pióra. Konfrontacja z przeszłością nie należy do najłatwiejszych – trzeba mieć w sobie odwagę, którą tytułowe bohaterki starają się dla siebie pozyskać. Czasem dorosły człowiek staje się bezradny, jak dziecko. Dlatego też pragnie wrócić do czasów dziecięcej beztroski i, niczym nasze bohaterki, ,,mleko pić zimne, żeby było lepiej”.

Daty

21, 22, 23.02 teatr Soho ul Mińska 25 budynek 74
„Wstęp w formie wsparcia działalności zespołu” (skarbonka na miejscu)

Godz 20.00

O projekcie, video

Jest to projekt, który stworzyliśmy całkowicie sami. Doczekał się swojej premiery 9 listopada 2019 roku w Teatrze Soho, mieszczącym się w Warszawie przy ul. Mińskiej 25.

Jego odbiór stanowił dla nas pozytywne zaskoczenie. Oczywiście nie mieliśmy żadnych wątpliwości, co do wartości samego tekstu, jednak nie spodziewaliśmy się wielokrotnych owacji na stojąco. Otrzymaliśmy również wiele zwrotnych komunikatów od publiczności zarówno bezpośrednio po spektaklu, jak i w jakiś czas po nim, sygnalizujących długofalowe refleksje, które w widzach pozostały po obejrzeniu spektaklu. Do tej pory, spektakl zagraliśmy 6 razy z widownią liczącą około 100 osób.

Twórcy spektaklu

Autor tekstu: Jacek Górecki
Reżyseria: Jacek Górecki, Marianna Janczarska, Dominika Sakowicz
Scenografia/kostiumy/video: Jacek Górecki, Marianna Janczarska, Dominika Sakowicz
Reżyseria świateł: Dariusz Zabiegałowski
Muzyka: Jan Szczęsny
Plakat: Marcin Ponomarew

Czas trwania spektaklu: 60 min bez przerwy

Plakat