20 lexusów na czwartek

Opublikowano
COACH ELA - Agata Różycka
COACH ELA - Agata Różycka

20 lexusów na czwartek

PREMIERA: 7 czerwca 2019
Teatr WARSawy

Społeczna Scena Debiutów

20 lexusów na czwartek to teatralna opowieść o współczesnych uzależnieniach w formie spektaklu muzycznego. Grupa Potem-o-tem zaprasza na spotkanie z Coach Elą, która podczas swojej wizyty w Warszawie przeprowadzi 90 minutową sesję terapeutyczną czerpiącą z technik japońskiego mistrza harmonii i wewnętrznego spokoju, Fakaito. Już w połowie lat 90. XX wieku odkrył on zbawienny wpływ tańca i śpiewu na funkcjonowanie ludzkiego organizmu, a jego musical therapy zyskuje rozgłos dzięki niezwykle charyzmatycznej i jedynej licencjonowanej kontynuatorce jego szkoły, Elżbiecie Wiercigroch – Coach Eli.

Już 7 czerwca w Teatrze WARSawy na Rynku Nowego Miasta w Warszawie zaprosimy widzów do przeżycia wspólnej, integrującej, integrującej podróży. Spektakl w formie spotkania w ogromnym kręgu z terapeutką leczącą śpiewem i tańcem będzie opowieścią o współczesnych holizmach. Spróbujemy zastanowić się co zastąpiło nam absolut, do czego możemy się zwrócić w świecie, w którym poważna refleksja filozoficzna i namysł teologiczny są na co dzień niespotykane. Co utrudnia nam znalezienie wewnętrznego spokoju, drażni, przeszkadza, a jednocześnie nie pozwala bez siebie żyć?

Bohaterowie sztuki dotknięci problemem pracoholizmu, uzależnieni od robienia selfie i relacjonowania swojego życia w Internecie, od zdrowego żywienia i morderczych treningów na siłowni, od seksu i pornografii, dzięki Coach Eli odkryją przed widzami swoje problemy, a właściwie wyśpiewają je i zatańczą. 20 lexusów na czwartek, twórczo czerpiąc z formy musicalu, w lekki, często ironiczny i humorystyczny sposób opowiada o zagubieniu młodych (i nie tylko) ludzi, odpowiedzi na ich bolączki szukając we wspólnotowym, integrującym przeżyciu. Wciągając widzów w kolektywne granie i śpiewanie, w dużej bliskości z aktorami, zadbamy o to, aby 20 lexusów na czwartek było wyjątkowym teatralnym doznaniem.

OBSADA:

COACH ELA – Agata Różycka
MARTA – Eliza Rycembel
ALEX – Maria Sobocińska
MARIUSZ – Filip Kosior
DARIUSZ – Jan Marczewski
KAROL – Piotr Piksa

TWÓRCY:

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Marcin Zbyszyński
SCENOGRAFIA: Joanna Załęska
MUZYKA: Skodo
CHOREOGRAFIA: Natalia Kielan
KOSTIUMY: Irma Tylor

GOŚCINNIE:

Małgorzata Zajączkowska
Mariusz Jakus
Jerzy Radziwiłowicz

VIDEO: Darek Redos
GRAFIKA: Stefania Michera
ASYSTENTKA REŻYSERA: Aleksandra Uma
ASYSTENTKA KOSTIUMOGRAFKI: Barbara Wrona

Agata Różycka
COACH ELA - Agata Różycka
COACH ELA – Agata Różycka