Więcej
Czy miłość może trwać całe życie?
CZWORO DO POPRAWKI autorstwa Cezarego Harasimowicza to nowa produkcja teatralna Fundacji Garnizon Sztuki w gwiazdorskiej obsadzie. Na scenie: Katarzyna Herman, Joanna Osyda, Piotr Machalica i Marcin Korcz.
CZWORO DO POPRAWKI to komediodramat o tym, że zawsze jest szansa, by na nowo zakochać się we własnej żonie albo we własnym mężu.
CZWORO DO POPRAWKI
Spotykają się w pensjonacie: starsze, przeżyte małżeństwo, by podjąć ostatnią próbę ratowania ich rozpadającego się związku oraz pełna emocji i namiętności młoda para, by na łonie natury począć dziecko, które ostatecznie scementuje ich związek. Każda z tych par ma inne problemy, jednym i drugim trudno się ze sobą porozumieć. Jaki będzie finał tego spotkania? Gdy stare skrzyżuje się z młodym? Czy starsi będą się kochać jak dawniej? A młodzi? Może… jak nigdy dotąd?
I czy karetka pogotowia zdąży przyjechać na czas?
CZWORO DO POPRAWKI, tak jak inne nasze spektakle, realizuje misję Fundacji Garnizon Sztuki, podejmując ważne i trudne, czasem kontrowersyjne tematy, które niezmiennie poruszają ludzi. Mówimy o nich jednak z przymrużeniem oka, dystansem i humorem, co pozwala obśmiać i w ten sposób oswoić traumy i lęki, które siedzą głęboko w każdym z nas. Za każdym razem staramy się poruszać uniwersalne wartości, takie jak miłość, przyjaźń, przemijanie, wolność, tolerancja, tak aby widz mógł odnaleźć w nich cząstkę siebie i aby te emocje pozostały z nim jak najdłużej. Dajemy szansę nie tylko na zabawę, ale i na refleksję. Marzymy o tym, by zmieniać świat na lepsze – mówi Grażyna Wolszczak, prezes Fundacji Garnizon Sztuki.
OBSADA:
LUCY– Katarzyna HERMAN/Grażyna WOLSZCZAK
OLGIERD – Piotr MACHALICA/Wojciech WYSOCKI
EWA – Joanna OSYDA
ADAM – Marcin KORCZ
AUTOR: Cezary HARASIMOWICZ
REŻYSERIA: Agnieszka BARANOWSKA
SCENOGRAFIA i KOSTIUMY: Ewa GDOWIOK
Fundacja Garnizon Sztuki
Głównym celem Fundacji, założonej przez Grażynę Wolszczak i Joannę Glińską, jest tworzenie takich wydarzeń z obszaru kultury i sztuki, które umożliwią swobodny dialog z publicznością, są otwartym polem twórczym dla artystów, mecenasów kultury i różnych środowisk społecznych chcących angażować się w szerzenie wartościowych idei.