Kontakt improwizacja, taniec, zabawa, performance

Kontakt improwizacja, taniec, zabawa, performance

Festiwal Warsaw FLOW/re:action

Warszawę opanuje kontakt improwizacja!

Kontakt improwizacja, taniec, zabawa, performance, zmiana świadomości o możliwościach i potencjale własnego ciała oraz warsztaty pod okiem autorytetów techniki CI (czyli kontakt improwizacji) z Polski, Mołdawii, Słowenii i Finlandii. Tak wyglądać będzie
9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Kontakt Improwizacji – Warsaw FLOW/re:action, który odbędzie się w dniach 1-8 lipca!

Kontakt improwizacja to jedna z najbardziej charakterystycznych odmian tańca współczesnego. To forma improwizacji ruchowej, w kontakcie z podłogą, z drugą osobą, z grupą osób, w której ciało i ruch stają się narzędziem i sposobem komunikacji.
Warto zajrzeć w głąb siebie i uwolnić swój potencjał ruchowy, bez względu na to w jakim jest się wieku czy jaki zawód się wykonuje. Ruch powinien towarzyszyć człowiekowi każdego dnia, a taniec jest piękniejszą formą ruchu. Od 9 lat organizuję Festiwal, ponieważ pragnę chociaż przez tydzień pobudzać ludzi do ruchu, radości i spontaniczności – do życia! – mówi Paulina Święcańska, organizatorka Warsaw FLOW.

Festiwal odbędzie się pod znakiem zabawy z tańcem i poznawania nieodkrytych dotąd możliwości własnego ciała.

Festiwal został podzielony na trzy części – dla tancerzy profesjonalistów oraz osób, które chcą spróbować sił w tej technice tańca, a także dla publiczności – pokaz performance oraz działania site-specific. Obie grupy taneczne podczas trwania festiwalu będą spotykać się na codziennych jamach CI.

Fotografka: Aleksandra Osowicz

Kontakt improwizacja, taniec, zabawa, performance
Kontakt improwizacja, taniec, zabawa, performance, Zdjęcie, autor zdjęcia: Aleksandra Osowicz

Tegoroczna odsłona nowego trzyletniego cyklu Festiwalu Warsaw FLOW 2017-2019 nastawiona jest przede wszystkim na czynny udział warsztatowy. Intensywne warsztaty poprowadzą: Sergeye Golovnea – choreograf, tancerz-performer, współorganizator projektów performatywnych w Mołdawii, Białorusi, Gruzji i na Ukrainie oraz Jurij Konjar, który w kontakt improwizacji uczestniczy jako badacz, tancerz i nauczyciel. Sztuki site specific w przestrzeni miejskiej uczyć będzie Anna Piotrowska, która od 1996 roku stworzyła ponad 100 autorskich choreografii i przedstawień. Festiwal dedykowany jest wszystkim, bez względu na umiejętności i możliwości ruchowe. Do Warsaw Flow dołączyć można w każdej chwili. Przygotowano wiele wariantów umożliwiających uczestnictwo w festiwalu: pojedyncze warsztaty, jamy taneczne, bloki z wybranym nauczycielem lub udział w całym festiwalu.

Podczas festiwalu realizowany będzie performance projekt z techniką CI, pod okiem Ilony Keňová – (tancerki, nauczycielki tańca współczesnego i improwizacji kontaktowej), powstanie specjalny, otwarty pokaz dla publiczności, który 8 lipca zakończy festiwal. Projekt jest przeznaczony dla tancerzy/performerów z całego świata, którzy posiadają umiejętności przede wszystkim z techniki CI, a także mają doświadczenie sceniczne.

Wydarzenia otwarte dla publiczności:

• 8 lipca, godz. 20:00 – pokaz kończący festiwal, przygotowany przez uczestników festiwalu, pod okiem Ilony Keňová
U-jazdowski, ul. Jazdów 2
Szczegółowe informacje: https://www.facebook.com/events/178625086178258/

• Warsztat site-specific – działania work in progress w terenie
teren warszawskiej Pragi

Wstęp wolny

Festiwal Warsaw FLOW/re:action odbędzie się w dniach 1-8 lipca w U-Jazdowskim,
Studium Teatralnym oraz przestrzeni miasta m.in. na terenie warszawskiej Pragi.
Szczegółowy program wydarzeń w ramach festiwalu: www.polandcontactfestival.com, www.facebook.com/warsawflowfestival/


Patroni medialni:

Radio Kampus, Taniec Polska, E-teatr, Teraz Teatr, Warsawholic, Example.pl

Linki:

http://www.polandcontactfestival.com/

https://www.facebook.com/choreografka/

www.facebook.com/warsawflowfestival/