Być jak Elizabeth Taylor

Opublikowano
Być jak Elizabeth Taylor
Być jak Elizabeth Taylor

„BYĆ JAK ELIZABETH TAYLOR” Poruszająca historia niezwykłej miłości

Obsada:

Elizabeth Taylor – Małgorzata Foremniak
Richard Burton – Paweł Deląg
Tony Slowers – Sambor Czarnota
Norma Perins – Martyna Kliszewska

Scenariusz i reżyseria – Jakub Przebindowski
Scenografia – Witek Stefaniak
Kostiumy – Tomasz Ossoliński

 

Rok 1976. Do apartamentu słynnego hotelu The New York Palace, w którym mieszka wybitny psycholog Tony Slawers przychodzi niespodziewanie jego wieloletnia pacjentka Elizabeth Taylor.

Po chwili pojawia się tam również Richard Burton. Także jego pacjent i przyjaciel. Po swoim drugim, spektakularnym małżeństwie postanawiają się rozstać. Autor sztuki podejmuje próbę analizy związku, w którym namiętność miesza się z zazdrością a popularność i sława stają się przeszkodą w budowaniu właściwych relacji. Wyjątkowe kostiumy zaprojektowane przez Tomasza Ossolińskiego za sprawą ekskluzywnych tkanin a także kryształowych elementów i biżuterii znanej na całym świecie firmy Swarovski, oddają klimat epoki i niezwykłość bohaterów dramatu.

Małgorzata Foremniak, odtwórczyni tytułowej roli pojawia się m.in. w jedwabnym jellabie obszytym 117 kryształkami Swarovskiego i wykończonym strusimi piórami, w płaszczu z organzyny z kryształowymi aplikacjami i piórami marabuta, czy sukni obszytej ponad 100 bagietami firmy Swarovski.

W rolach głównych Małgorzata Foremniak i Paweł Deląg. Wielkie emocje, namiętność, dowcip i wzruszenie to wszystko w spektaklu Jakuba Przebindowskiego.
Jak mówi autor sztuki – „Być jak Elizabeth Taylor“ to dramat, w którym poznajemy bohaterkę walczącą o samodzielność, wolność wyborów i niezależność kobiet nawet jeśli, tak jak Taylor, płaci się za to wielką cenę.

„BYĆ JAK ELIZABETH TAYLOR”

9 czerwca, godz. 19.00

Teatr IMKA
scena Imka Light

Obsada: Elizabeth Taylor – Małgorzata Foremniak Richard Burton – Paweł Deląg Tony Slowers – Sambor Czarnota Norma Perins – Martyna Kliszewska Scenariusz i reżyseria – Jakub Przebindowski
Obsada: Elizabeth Taylor – Małgorzata Foremniak Richard Burton – Paweł Deląg Tony Slowers – Sambor Czarnota Norma Perins – Martyna Kliszewska