Album Karla Höckera

Opublikowano
Album Karla Höckera

„Album Karla Hockera” wraca do Warszawy!

„Album Karla Höckera” wraca do Warszawy – już w środę 4 października 2017 roku o 19:00! Po niezwykle intensywnym tournee po miedzynarodowych festiwalach, między innymi w Chinach, Francji,Belgii czy Niemczech zapraszamy do Instytutu Teatralnego. Z myślą o naszych zagranicznych gościach, spektakl będzie prezentowany z angielskimi napisami.

Album Karla Höckera

Reżyseria: Paul Bargetto
Dramaturg: Małgorzata Sikorska-Miszczuk
Kostiumy: Agnieszka Kaczyńska
Występują: Helena Chorzelska, Marta Król, Krzysztof Polkowski, Grzegorz Sierzputowski, Tomasz Sobczak;
Produkcja: Agata Balcerzak, Marta Cienkowska

Spektakl „Album Karla Höckera” jest rzadko podejmowaną próbą zbadania tragicznej historii obozu zagłady w Auschwitz z perspektywy oprawców. Używając technik teatru dokumentalnego, improwizacji, prowadząc dogłębne badania historyczne, jak również posługując się tekstem dramatycznym, spektakl „Album Karla Höckera” przygląda się zaskakująco ludzkim zachowaniom kobiet i mężczyzn, którzy własnoręcznie dokonali ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej. Widzowie, będąc świadkami „ożywiania” fotografii z Albumu Karla Höckera, mogą przyjrzeć się życiu codziennemu wysoko postawionych żołnierzy SS jak i zwykłym pracownikom obsługującym fabrykę śmierci, jaką był obóz zagłady w Auschwitz.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Album_H%C3%B6ckera

Teatr Trans-Atlantyk to międzynarodowa grupa teatralna powstała w Warszawie w 2014 z inicjatywy Paula Bargetto – amerykańskiego reżysera i dyrektora festiwalu teatralnego undergroundzero w Nowym Jorku. Paul Bargetto od lat interesuje się polską dramaturgią i inscenizuje polskie sztuki teatralne w Ameryce. Teatr Trans – Atlantyk to jego lokalna, warszawska inicjatywa twórcza, którą założył wraz z aktorami: Martą Król, Grzegorzem Sierzputowskim i Tomaszem Sobczakiem.

Album Karla Höckera Album Karla Höckera Album Karla Höckera Album Karla Höckera Album Karla Höckera Album Karla Höckera