9. Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF

Opublikowano
Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF
Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF

9. Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF – teatralne biennale, organizowane przez Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza
w Warszawie.

Podczas tegorocznego Festiwalu zostanie pokazanych łącznie się 30 spektakli z 11 krajów. Przegląd rozpocznie się już 30 czerwca przedstawieniem „projekt zero: Witzelsucht” w Teatrze Collegium Nobilium i potrwa do 6 lipca, a artyści zagoszczą również na scenach Teatru Ateneum i Teatru Syrena.

Na program ITSelF, oprócz biorących udział w konkursie przedstawień dyplomowych zaproszonych przez nas szkół teatralnych z całego świata, składają się liczne imprezy towarzyszące, w tym pokazy spektakli pozakonkursowych, konferencja naukowa oraz warsztaty teatralne. Spektakle konkursowe będą prezentowane z napisami w języku polskim i angielskim.

Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest rektor Akademii Teatralnej – Wojciech Malajkat, a w jury konkursowym zasiądą: Sarah Hickler, Patrick Spottiswoode, Allan Starski i Danuta Stenka.

Głównym celem Festiwalu jest promocja kultury teatralnej i młodych scenicznych talentów, wymiana doświadczeń, zbliżenie kultur, a także zaprezentowanie Polski jako kraju wspierającego rozwój różnych form teatralnych.
Festiwal ITSelF wspiera Miasto Stołeczne Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od pierwszej edycji Honorowy Patronat nad Festiwalem sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Szczegółowy program i informacje o spektaklach na stronie
www.festiwal.at.edu.pl oraz na: www.facebook.com/mfstitself

Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF
Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF