Pikantni

sex bez uczuć

Stefan Vögel Pikantni

Reżyseria Tomasz Gawron
Przekład Jacek Lachowski
Obsada:
Doris – Barbara Kurdej­-Szatan
Bea – Anna Mucha
Christoph – Mikołaj Roznerski
Alex – Michał Ziembicki

Zwei – vier – Sex

Pikantni – komedia obyczajowa Stefana Vögla, cenionego austriackiego dramaturga, która wykorzystuje znany schemat czworokąta.

Dwie znudzone sobą pary małżeńskie Alex i Doris oraz Bea i Christoph, szukając wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków, urządzają wspólną, intymną schadzkę. Sytuacja komplikuje się już na samym początku wieczoru. Żądny nowych eksperymentów Alex w podnieceniu oczekuje gości, z którymi korespondował na portalach erotycznych. Doris, po wcześniejszej aprobacie pomysłu męża, nagle wycofuje się z tej zbyt dla niej pikantnej zabawy. Tymczasem w drzwiach pojawia się Bea, kobieta nowoczesna, która z kolei nie wyobraża sobie życia w monogamii. Jej mąż Christoph czeka na dole w samochodzie, nie mogąc pogodzić się z coraz to śmielszymi fantazjami żony. Kiedy po licznych namowach udaje się przekonać sceptyków okazuje się, że „zwykły, czysty sex bez uczuć” jest dopiero początkiem emocjonujących zmian w życiu naszych bohaterów. Komedia Stefana Vögla z szybkim tempem oraz humorem słownym i sytuacyjnym zaskakuje błyskotliwym dialogiem i inteligentnymi ripostami. Jest świetnym materiałem na fantastyczną zabawę, niepozbawioną refleksji na temat nowoczesnych małżeństw oraz manipulacji uczuciami. Dawka zdrowego śmiechu o bezkrytycznej pogoni za wolnością.

 

Fotografie

sex bez uczuć
„zwykły, czysty sex bez uczuć” jest dopiero początkiem emocjonujących zmian w życiu naszych bohaterów. Komedia Stefana Vögla
Pikantni sex bez uczuć
Komedia Stefana Vögla