Deadline

Deadline Trzy akty, trzy historie, trzy części Spektakl

„Deadline”. Trzy akty, trzy historie, trzy części.

„Deadline” to kolejny spektakl Studium Teatralnego, który już 30 listopada będzie miał swoją warszawską premierę na Lubelskiej. Spektakl był częścią programu Olimpiady Teatralnej 2016, która w październiku odbyła się we Wrocławiu.

Reżyseria: Piotr Borowski,

Obsada: Danny Kearns, Agne Muralyte,

Muzyka: Małgorzata Gąsiorowska,

Kostiumy: Karina Piwowarska, Wideo: Adrien Cognac,

Scenografia: Piotr Szczygielski,

Produkcja: Gianna Benvenuto

Spektakl przedstawia historię w różnych czasach: obecnym, przyszłym i takim zawieszonym, jakby bez czasu.

Pierwsza część, to czas rozpadu – ostatnie pół godziny z życia znanego komika, który przekazał swoje DNA w nadziei na ponowne narodziny. Przez 30 minut nagrywa komentarz do swojej biografii dla swojego następcy, klona, by w ten sposób zachować ciągłość pamięci, tożsamości. Zwierzenia, analiza czy rachunek sumienia albo spowiedź – wszystko w obliczu nieuchronności wyznaczonego czasu. Życie bohatera można nazwać przeciętnym: ambicja, chęć zaistnienia, sukces za wszelką cenę, ciągłe pożądanie seksualne. Wartością jego zwierzeń jest tu jedynie szczerość, która czyni go wręcz sympatycznym.

Drugą część, to czas suszy. Upłynęło 2000 lat. Bohater jest 24. klonem oryginału. W świecie po katastrofie nuklearnej drastycznie zmniejszyła się ilość ludzi. Klony są silne i zdrowe. Żyją w kompletnej izolacji, zarówno od ludzi, jak i od siebie. Zanikła nie tylko miłość, ale i seks. Klony wierzą, że swą ascezą przygotowują nadejście Przyszłych, którzy będą jedną świadomością wirtualną.

Trzecia część, to czas wilgoci. Bohater poszukuje żyjącego w lesie mędrca, który mógłby mu pomóc znaleźć odpowiedzi na nurtujące go zagadnienia. Odnaleziony dom jest opuszczony – prawdopodobnie ten, którego szukano, od dawna nie żyje. Jednak w końcu bohater zostaje wysłuchany i znajduje odpowiedź na podstawowe pytanie przewijające się przez wszystkie trzy części: czym jest miłość?

Terminy pokazów:

25.11 (pokaz przedpremierowy), 30.11 (premiera), 1.12, 18.12
Godzina: 19:30
Miejsce: Studium Teatralne, Lubelska 30/32, Warszawa
Bilety: 25 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), na pokaz przedpremierowy bilety w cenie 10 zł
Rezerwacje: steatralne@gmail.com, www.studiumteatralne.pl

Spektakl w języku angielskim z napisami w języku polskim.

Fragment recenzji

Agnieszki Kobroń, Afisz Teatralny, 13.11.2016:

Reżyser sprytnie poukrywał znaki naszej współczesności w tej historii i poprzez ciało aktora umiał o tym opowiedzieć. I do tego stopnia powiódł się ten jego pomysł, że Dead Line stało się bardzo wymowną historią człowieka zagubionego we własnym „ja”. Uwięzionym w opętanym ciele duchu, który bardzo pragnąc nigdy nie osiągnie nieśmiertelności. Dlatego patrząc na tę sztukę i grającej w nich aktorów pierwszą emocją, która przychodzi i pozostaje jest żal, za niemożliwością wyznaczenia własnej linii życia.

Spektakl realizowany w ramach projektu „Teatr otwarty” sfinansowany ze środków Miasta st. Warszawy.

sponsor: altmaster

Fotografia teatralna:

Deadline Trzy akty, trzy historie, trzy części Spektakl Deadline Trzy akty, trzy historie, trzy części Spektakl