I Festiwal One Man Show

plakat_paranoje_onemanshow_festiwal

PARANOJE 2016

I FESTIWAL ONE MAN SHOW

Grudzień to Boże Narodzenie, choinka, prezenty, ale także niestrawność, kłótnie rodzinne i lęki o przyszłość.

Jaki będzie 2017 rok? Co będzie z Warszawą po obaleniu HGW? Kiedy wybuchnie wojna? Minister Obrony Narodowej w rozmowie z Burdel TV uspokaja, że za paranoje odpowiadają psychowirusy, rozpylane przez bioenergoterapeutów ze Wschodu. W celu odparcia inwazji MON powołał patriotyczny oddział paranormalny, złożony z egzorcystów, szamanek, terapeutów, prawicowych komików i iluzjonistów, którego celem jest przywrócenie zdrowia psychicznego w Narodzie. Wszystkich paranoików zapraszamy na szkolenie z mentalnej samoobrony, czyli I Festiwal One Man Show, który odbędzie się między 3 a 15 XII w Dzikiej Stronie Wisły.

I Festiwal One Man Show PARANOJE to projekt MON, Rafała Rutkowskiego, Macieja Łubieńskiego i Michała Walczaka, którzy od Chłodnej 25 rozwijają polską odmianę stand up. Obok spektakli Rafała Rutkowskiego, Andrzeja Konopki, Oskara Hamerskiego premiera one woman musical Karoliny Czarneckiej, a także komiczne jam session z udziałem Agnieszki Przepiórskiej, Betty Q, Anny Moskal, Elizy Borowskiej, Andrzeja Seweryna, Przemysława Bluszcza, Wojciecha Kalarusa, Mariusza Laskowskiego, Tomasza Drabka i innych.

Patronat medialny – Co jest grane, Burdel TV.

3.12 SOBOTA

SOLARIUM – PREMIERA – godz. 19:00.

One woman musical Karoliny Czarneckiej
W coraz bardziej paranoicznej rzeczywistości szczególnego znaczenia nabierają miejsca odreagowania, ucieczki i śnienia, szczeliny miasta, nocne kluby, pokoje furii, burdele, solaria. Zbombardowani nadmiarem informacji stajemy się nerwowi, zapominając o naszym wnętrzu, zmysłach, komforcie i ciepłe. Przed nadchodzącym Sylwestrem zapraszamy na słoneczny seans szczególnie kobiety, rozdarte między przygotowaniem wigilii, pracą a protestami. W programie feministyczne science-fiction, covery klasyków disco, tipsy i henna. Nie daj się uziemić, nabierz kolorów podczas muzycznej podróż na planetę księżniczek – Solarium.

występuje: Karolina Czarnecka
scenariusz: Michał Walczak
reżyseria: Michał Walczak
muzyka: Michał Górczyński

4.12 NIEDZIELA

BAŚNIE Z DNA WISŁY – godz. 17:00

Praski Teatr Lalek przedstawia erotyczną baśń podwodną, której bohaterką jest ulubiona pacjentka Doktora Faka – Paula, znana z kultowego serialu „Sceny ze strzeżonego osiedla albo szepty i krzyki spod bazyliki”. Po rozwodzie ze Zdzisławem i eksmisji komorniczej, Paula koczuje na Dzikiej Stronie Wisły, żre zioła, jest eko. Nocami w szałasie śni o Wilanowie, ciepłej wodzie, wczasach na Majorce. Rozpamiętuje swoje życie, nie może znieść upadku z Wilanowa na dno, rzuca się do Wisły. Pod wodą przypadkiem spotyka Wisłonurka – badacza królowej rzek, który ratuje jej życie. Dzięki niemu Paula poznaje podwodną krainą, pełną zdefaworyzowanych warszawiaków: zmutowanych ośmiorniczek, odrzuconych przez neoliberalizm mutantów i topielców z różnych epok i czasów. Wisłonurek zakochuje się w Pauli, ale na przeszkodzie ich miłości stanie wyuzdana Caryca Dna – Warszawska Syrenka. Czy Pauli uda się wyrwać Wisłonurka ze szponów Syrenki i wrócić na Wilanów? Czy zostanie już zawsze na dnie? Pierwszy raz w historii Burdelu perwersyjny teatr lalek i mroczna baśń tylko dla dorosłych. Czasem trzeba zejść na dno, żeby znaleźć miłość. Zanurkuj w Wiśle – jeśli masz odwagę.

występują: Monika Babula / Mariusz Laskowski
reżyseria: Michał Walczak
scenariusz: Michał Walczak
scenografia: Marta Kodeniec
choreografia: Bartosz Figurski
muzyka: Wiktor Stokowski

SEKS POLSKI 2.0 – godz. 19:00

Winter is coming. A w zasadzie już nie „coming” tylko „has come”. Jak bronić się przed zabójczą kombinacją mroku i mrozu wie Rafał Rutkowski. Prawie ćwierć wieku na scenie. Prawie ćwierć wieku w trasie. Festiwale, benefisy, każdy wieczór w innym łóżku – Rutkowski o seksie wie wszystko. Jego opowieści poruszyły profesora Maxa Hardcora, który chwycił za pióro i spisał je. Cztery lata temu był „Seks polski”. Teraz Rutkowski i Hardcore wracają do seksu i przedstawiają: „Seks Polski. Reaktywacja”.
Czy to najlepszy sposób na przetrwanie okresu świąteczno-noworocznego? Tak. Będą zagrania pod publiczkę, ale padną też ważkie kwestie: seks a patriotyzm, sex a komunizm? Nie zabraknie praktycznych i przydatnych porad, na przykład : jak poderwać na znicze, jak nakręcić film pornograficzny. „Seks polski”. Jest polski jak ruskie pierogi, choinka, bociany i Chicago.

SEKS POLSKI
tekst: Maciej Łubieński
występuje: Rafał Rutkowski

5.12 PONIEDZIAŁEK

PRZEKLĘTA KAMIENICA albo demony HGW. Horror reprywatyzacyjny – godz. 19:00

Koniec roku to okazja by świętować sukcesy, ale także porażki i wtopy. Dręczona wyrzutami sumienia HGW w przebraniu żebraczki krąży bezsenna po mieście, zagląda w okna mieszkańców zreprywatyzowanych kamienic, odwiedza ich domy, chce poznać marzenia i paranoje warszawiaków. Agnieszka Przepiórska jako pokutująca HGW i jej goście: Maria Maj, Anna Moskal, Wojciech Kalarus, Mariusz Laskowski, Andrzej Seweryn, Przemysław Bluszcz i inni.

6.12 WTOREK

SZATAN SHOW – pilot – godz. 19:00

Pierwszy w historii katolicki serial komediowy, opowiadający losy nawróconego komika, który próbuje stworzyć antyestablishmentowy program rozrywkowy „Szatan Show”, w którym obnaża kłamstwa mainstreamowych mediów wcielając się w demonicznego komika, który molestuje, ośmiesza, poniża swoich gości, i samego siebie. W roli nawróconego komika Rafał Rutkowski a wśród jego gości: Eliza Borowska, Betty Q, Paweł Aigner, Tomasz Drabek, Menello i inni.

7. 12 ŚRODA

TO NIE JEST KRAJ DLA WIELKICH LUDZI – godz. 19:00

Na długo przed obecną władzą, kultowa klubokawiarnia Chłodna 25 była oazą zdefaworyzowanych i odrzuconych artystów niepokornych, których niepokoje, ambicje i tęsknoty Rafał Rutkowski i Michał Walczak sportretowali w 2008 roku w pierwszym polskim one man show. Przez godzinę perwersyjnej, niepoprawnej politycznie rozrywki Rutkowski prowadzi widza przez polski labirynt, zaludniony przez polskie potwory, świętych, artystów, kaznodziei, ginekologów i innych szarlatanów. Zjadliwa rozrywka, dla młodych i starych, beneficjentów systemu i zdefaworyzowanych jednym słowem – dla wszystkich, którzy żyją w Polsce.

8.12 CZWARTEK

ŻOŁNIERZ POLSKI – godz. 19:00

Jak dostać się do wojska? Po czym można poznać, że wybuchła wojna? Co warto kupić na wypadek konfliktu zbrojnego? Jak zrobić rekonstrukcję historyczną w weekend? Na te, i inne pytania odpowiada weteran, patriota i mistrz sztuk walki – pułkownik Gazda, czyli Rafał Rutkowski, którego możecie oglądać w nowym „one man show” w Dzikiej Stronie Wisły. Szkolenie wojskowo-patriotyczne z elementami burleski, które wyłoni teatralny oddział paramilitarny, gotowy do prowadzenia wojny hybrydowej i patrolowania Warszawy. Ułańska fantazja, szarże, koszarowe żarty, makabra i anegdotki z pola walki. Po „Ojcu Polskim” i „Seksie polskim” twórcy „Pożaru w burdelu”, Maciej Łubieński i Michał Walczak, łączą siły w kolejnym, tym razem wyjątkowo wybuchowym, patriotycznym show Rafała Rutkowskiego. Daj się zmusztrować, poczuj smak przygody, zostań żołnierzem polskim i przejdź szkolenie w Dzikiej Stronie Wisły.

występuje: Rafał Rutkowski
reżyseria: Michał Walczak
scenariusz: Michał Walczak i Maciej Łubieński

9.12 PIĄTEK

OKRUCIEŃSTWO MIŁOŚCI I LIRYKA recital Katarzyny Miller – godz. 19:00

Katarzyna Miller – polska psycholog, psychoterapeutka, felietonistka. Ukończyła filozofię i psychologię na Uniwersytecie Warszawskim.Wieloletni wykładowca na Gender Studies UW. Publikuje swoje felietony w czasopiśmie „Zwierciadło”. Prowadzi stałą audycję w Radiu Color. Autorka licznych książek z zakresu psychologii oraz dwóch tomików wierszy: ” Stołeczek” i „Ból jest jedwabiem”.

DR JANUSZ FAK – MIASTOTERAPIA  – godz. 21:00

Zima to idealny czas na relaks, romans, ale też depresję czy załamanie nerwowe. Przynajmniej wg terapeuty miasta, doktora Janusz Faka, który sam wraca do praktyki po epizodzie depresyjnym, spowodowanym romansem z pacjentką. Janusz Fak zaprasza wszystkich na zimowy seans terapeutyczny oraz promocję autobiograficznej książki „Miastoterapia”, w której pisze szczerze o swojej orientacji seksualnej, najważniejszych pacjentkach, kulisach terapeutycznego biznesu ale także o swoich poszukiwaniach dzikości na Pradze. Czy miasto może leczyć? Gdzie nad Wisłą znaleźć grzyby halucynogenne? Czy obłęd jest zawsze szkodliwy? Jak bronić się przed paranoją? A może się nie bronić, tylko zostać świadomym paranoikiem?

występuje: Oskar Hamerski
reżyseria: Michał Walczak
scenariusz: Maciej Lubieński, Michał Walczak
muzyka: Wiktor Stokowski
scenografia: Marta Kodeniec

10. 12 SOBOTA

BENEFITOWA SCENA OTWARTA BETTY Q – godz. 19:00

Tego wieczora całe burleskowe i około burleskowe środowisko wystąpi w jednej intencji. Betty Q otwiera pierwszy w Polsce i jeden z niewielu na świecie bar z burleską. Kup pan cegłę! Dorzućcie się do tego wyjątkowego miejsca na mapie rozrywkowej Warszawy i Europy. Stwórzcie to miejsce razem z nami! Oprócz burleski i variete na najwyższym poziomie będzie również licytacja najciekawszych i najdziwniejszych przedmiotów (i nie tylko) od naszych performerów. Zróbcie nam prezent na gwiazdkę. I sobie też!
Wystąpią m.in.:
♥ Betty Q
♥ Skrajna Sara
♥ Krzysztof Kostera
♥ Juicy Jane
♥ Chiruska
♥ Maciej Gąsiu Gośniowski
♥ Maggie Rabbit
♥ Scarlet del Acosta
♥ Gladky Adas
♥ Mademoiselle Meduse

O Betty Q:
pierwsza polska performerka burleski. Porca Papessa 2013, półfinalistka Mam Talent. Współpracuje m.in. z kabaretem Pożar w Burdelu. Założycielka Akademii Burleski Betty Q i grupy produkcyjnej Warsaw Burleskque by Betty Q. Organizatorka Naked Girls Reading Warsaw i Polish Burlesque Festival.

11. 12 NIEDZIELA

DUSZPASTERZ HIPSTERÓW – 19:00

Po rezygnacji księdza Jacka Międlara został tylko jeden kapłan, który potrafi z ewangelicznym przekazem dotrzeć zarówno do kiboli i narodowców, jak też do zdemoralizowanych hipsterów. Ksiądz Marek to nadzieja na dobrą zmianę w diecezji warszawskiej, a potem – być może – w Watykanie. Jasna twarz polskiego kościoła zaprasza na odlotowe nabożeństwa, wirtuozerskie kazania i efektowne nawrócenia, czyli pierwszy katolicki stand-up! Duszpasterz hipsterów odsłoni kulisy życia księdza w wielkim mieście, oprowadzi po swoim katohipsterskim lofcie i odbędzie metafizyczną podróż na peryferie kościoła, by rozwikłać zagadkę tajemniczego zakonu Księży Wyklętych. Czy księdzu Markowi uda się utrzymać jedność kościoła? Czy cud w Legnicy zostanie uznany przez Watykan?

występuje: Andrzej Konopka
reżyseria: Michał Walczak
scenariusz: Michał Walczak i Maciej Łubieński

Plakat

plakat_paranoje_one_man_show_festiwal