Spotkania warsztatowe

Spotkania warsztatowe

Świat musicalu!

Zapisy: do 18 września 2016
Terminy warsztatów: 24 września, 15 października, 26 listopada, 3 grudnia (sobota), godz. 12.00-14.00
Miejsce: Teatr Rampa

Weź udział w niezwykłych warsztatach!
Odkryj w sobie talent musicalowy, taneczny i graficzny!
Zdobądź wiedzę od najlepszych specjalistów.

Wciel się w rolę Demona, Erwina, bądź Królowej w „Rapsodii z Demonem” i zaśpiewaj „We Are The Champions” i „We Will Rock You” grupy Queen z Jakubem Wocialem, aktorem musicalowym i wokalistą Teatru Rampa. Zatańcz balet, hip-hop i klasyczny jazz z Santiego Bello, tancerzem i choreografem. I wreszcie, stwórz własny plakat, bądź afisz z Mariuszem Ołowskim.

Spotkania warsztatowe mają przybliżyć uczestnikom pracę w teatrze i uzmysłowić, jak wiele zależy od pasji, która jest podstawą w każdej dziedzinie sztuki i w każdym zawodzie. Projekt kładzie nacisk na śpiew, taniec połączony z ruchem scenicznym oraz grafikę – mówi Jakub Wocial, kierownik artystyczny Teatru Rampa. – Uczestnicy projektu będą mogli zajrzeć za kulisy, zobaczyć fragment próby musicalu „Rapsodia z Demonem”. To teatralno-koncertowe widowisko, stworzone do przebojów legendarnej grupy Queen, stanie się motywem przewodnim całego projektu „Świat musicalu”. Praca nad wokalem, tańcem i grafiką pozwoli na połączenie ich w jedną, spójną całość, która w formie mini-pokazu zostanie zaprezentowana w Teatrze Rampa 3 grudnia 2016 r.

Do udziału w projekcie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Zapisy potrwają do 18 września 2016.

Dla najlepszych uczestników projektu ufundowanych zostanie 30 bezpłatnych wejściówek na musical „Rapsodia z Demonem” oraz 60 wejściówek na wybrane wydarzenia w Teatrze Rampa w 2016 r.

Warsztaty artystyczne poprowadzą:

Jakub Wocial
aktor musicalowy, wokalista. Na scenie zawodowej zadebiutował w 2005 roku w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma, wcielając się w postać Herberta z musicalu „Taniec Wampirów” Romana Polańskiego. Do roku 2011 występował w niemieckiej wersji tego spektaklu w Theater des Westens (Berlin), Metronom Theater (Oberhausen) oraz Palladium Theater (Stuttgart). Stworzył projekty musicalowe takie jak: Broadway Street – The show (2011), Musicalove (2014).
Santi Bello
tancerz, choreograf, współpracuje z Teatrem Rampa i Operą Podlaską. Santi Bello rozpoczął naukę baletu w wieku 16 lat w swoim rodzinnym mieście pod okiem Lenity Lindell, solistki Baletu Narodowego Finlandii.  Kontynuował naukę tańca współczesnego i baletu klasycznego w Teatrze Victoria, z Charo Feblesem i Gonzalo Saragossą (Konserwatorium María de Avila, Madryt). W 2004 roku zdobył pierwsze miejsce w balecie klasycznym i drugie miejsce w tańcu nowoczesnym w konkursie “Young prospects of Tenerife”. W 2005 roku przeniósł się do Las Palmas de Gran Canaria, gdzie pobierał nauki u Orlando Salgado (Królewskie Konserwatorium Tańca w Madrycie), Marii Eulate (Carmen Roche), Anatola Janowsky’ego i Carmen Robles (centrum choreograficzne w Las Palmas).
Mariusz Ołowski
student wydziału grafiki Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie

Projekt realizowany ze środków programu Funduszu Animacji Kultury Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

Organizator: Dom Kultury Zacisze

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3170
https://www.facebook.com/events/526013640931640/

Dofinansowanie

Partnerzy

Organizator

Dojazd: 190, 805, 718, 738 przystanek Tużycka, 512 przystanek Kościeliska, 527 przystanek Młodzieńcza.

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10
www.zacisze.waw.pl
pr@zacisze.waw.pl
sekretariat@zacisze.waw.pl