Anhelli goes to America

Opublikowano
koncert

Włodek Pawlik Trio – Anhelli goes to America
koncert specjalny

Pianista i kompozytor muzyki jazzowej, filmowej i teatralnej

po raz kolejny – po swoim udziale w „Odprawie posłów greckich” Jana Kochanowskiego – wystąpi gościnnie w Teatrze Polskim, tym razem z formacją Włodek Pawlik Trio, czyli z Sebastianem Konradem i Pawłem Pańtą, w specjalnym koncercie upamiętniającym 1050-lecie Chrztu Polski.

Włodek Pawlik występuje na najważniejszych festiwalach jazzowych na całym świecie. Współpracował m.in. z Western Jazz Quartet oraz z Richiem Colem, Spike Robinsonem, Salem Nistico, Herbem Gellerem, Alexem Rielem, Johannesem Faberem, Dusko Goykoviciem, Wolfgangiem Haffnerem, Scottem Hamiltonem, Tom Knificiem, Billym Hartem i Randym Breckerem.

Muzyk wydał szereg autorskich płyt, wśród nich album „Anhelli” (2006), za który został nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii jazzowy album roku. W 2012 roku Pawlik z Breckerem stworzyli płytę „Night in Calisia”, która ukazała się w Polsce i w USA. Za ten właśnie album Włodek Pawlik został w 2014 roku uhonorowany statuetką Grammy w kategorii Best Large Jazz Ensemble.

1 lipca br. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbyło się prapremierowe wykonanie przygotowanej na 1050. rocznicę Chrztu Polski kantaty Włodka Pawlika „Myśląc Ojczyzna”, stanowiącej podróż przez różne etapy historii Polski, od zarania jej dziejów aż do współczesności. Wystąpili m.in. Polska Orkiestra Radiowa, Polski Chór Kameralny „Schola Cantorum Gedanensis” oraz Włodek Pawlik Trio.

W programie specjalnego koncertu Trio Włodka Pawlika w Teatrze Polskim usłyszymy m.in. utwory z płyt „Anhelli”, „America” i „Night in Calisia”.

18 października 2016, g. 19.00, Duża Scena Teatru Polskiego
specjalne ceny biletów: 30 zł, 40 zł