Miłość w Saybrook

Miłość w Saybrook Teatr 6.piętro

MIŁOŚĆ W SAYBROOK – pierwsza europejska inscenizacja komedii Woody Allena  w Teatrze 6.piętro

Reżyseria: Eugeniusz Korin
Scenografia: Maciej Chojnacki
Kostiumy: Beata Harasimowicz
Muzyka: Tomasz Szymuś
Tłumaczenie i opracowanie tekstu: Eugeniusz Korin
Obsada:
Max – Andrzej Poniedzielski
Norman – Marcin Perchuć
Sheila – Sonia Bohosiewicz
David – Wiktor Zborowski
Jenny – Joanna Liszowska
Hal – Szymon Bobrowski
Sandy – Anna Cieślak/ Barbara Kurdej-Szatan

Woody Allen powraca na scenę Teatru 6.piętro z jedną ze swoich najbardziej niezwykłych komedii. MIŁOŚĆ W SAYBROOK – jest wyjątkową zabawą różnymi gatunkami teatru, której głębszym celem jest opowieść o złożonej prawdzie ludzkich uczuć.

MIŁOŚĆ W SAYBROOK (tytuł oryginału OLD SAYBROOK 2003 r.) dopełnia tryptyk MIŁOŚĆ, ZDRADA I PRZEBACZENIE WEDŁUG WOODY ALLENA pomyślany przez Eugeniusza Korina dla Teatru 6.piętro. Wraz z poprzednimi częściami (ZAGRAJ TO JESZCZE RAZ, SAM oraz CENTRAL PARK WEST), tworzy prześmiewczą, ale nie pozbawioną ciepła, a czasem także wzruszenia, opowieść o naszym zagubieniu we współczesnym rozpędzonym świecie i naszej niezmiennej potrzebie ciepła i bliskości drugiego człowieka.

Miłość w Saybrook Teatr 6.piętro
Miłość w Saybrook Teatr 6.piętro

Prapremiera

MIŁOŚĆ W SAYBROOK jest prapremierą tej sztuki na polskich i europejskich scenach. Opowiadając o miłosnych problemach trzech małżeńskich par, Woody Allen z właściwą sobie błyskotliwością miesza różne gatunki, włączając komedię, absurdalną groteskę oraz kryminał, a robi to, żeby wydobyć z teatralnej fikcji trochę prawdy o naszych tęsknotach i niespełnieniach.

 

W spektaklu wezmą udział: Sonia Bohosiewicz, Anna Cieślak, Barbara Kurdej-Szatan, Joanna Liszowska, Szymon Bobrowski, Marcin Perchuć, Andrzej Poniedzielski i Wiktor Zborowski.

Zdjęcia z prób: Jaroslaw Niemczak

Miłość w Saybrook Teatr 6.piętro Miłość w Saybrook Teatr 6.piętro Miłość w Saybrook Teatr 6.piętro Miłość w Saybrook Teatr 6.piętro Miłość w Saybrook Teatr 6.piętro