HAWAJE, czyli przygody siostry Jane

Opublikowano
HAWAJE, czyli przygody siostry Jane
HAWAJE, czyli przygody siostry Jane

WIDAWSKA PISZE ROMANS! Ale to nie wszystko! Inspirują ją prawdziwe wydarzenia. W powieści pojawią się Sadowski, Ostałowska, Żukowski, Andersz i Manowska!

Czy romanse, które czytamy, na pewno są tylko fikcją, a bohaterowie miłosnych historii to postaci zmyślone? W przypadku nowej sztuki Teatru Capitol, bez wątpienia tak nie jest. Dowiecie się tego już 26 kwietnia, podczas polskiej premiery przezabawnej komedii „Hawaje, czyli przygody siostry Jane”!

Obsada: 

Vivien – Daria Widawska
Doris – Dominika Ostałowska / Agnieszka Warchulska
Edgar – Przemysław Sadowski
Peter – Alan Andersz / Wojciech Rotowski
Betty – Barbara Kurzaj / Aleksandra Popławska
Bill – Bartosz Żukowski / Piotr Nowak
Peggy –  Marta Manowska / Iza Zwierzyńska

Reżyseria: Marcin Sławiński

Tekst: Allan Stratton
Tłumaczenie: Joanna Szczerkowska

W roli głównej zachwycająca kolejnym mistrzowskim wcieleniem i bawiąca widza do łez – Daria Widawska. Na scenie towarzyszą jej popularni i lubiani aktorzy, między innymi Przemysław Sadowski, Dominika Ostałowska, Agnieszka Warchulska, Bartosz Żukowski, Aleksandra Popławska, Barbara Kurzaj, Piotr Nowak, Iza Zwierzyńska, Wojciech Rotowski oraz debiutujący na deskach teatralnych: Marta Manowska i Alan Andersz.

HAWAJE, czyli przygody siostry Jane

A co dokładnie wydarzyło się na Hawajach? Vivien Bliss – w tej roli Daria Widawska  jest związana umową z wydawnictwem na koleją powieść, lecz brak jej natchnienia. Na domiar złego za wszelką cenę pragnie stracić dziewictwo. Sytuacja zdaje się jej sprzyjać, by połączyć przyjemne z pożytecznym, gdyż żona potencjalnego kochanka, fajtłapy Edgara Chisholma, granego przez Przemysława Sadowskiego, ma właśnie wyjechać z miasta. Vivien przybywa więc do jego domu, żeby spędzić tam romantyczny weekend. Po pewnym czasie niedoszli kochankowie odkrywają, że żona Edgara – Doris, w którą wciela się Dominika Ostałowska, jednak została w domu…. Ale to nie jedyny nieproszony gość. Przybywają kolejni i tak rozpoczyna się seria komicznych wydarzeń, pomyłek, zasadzek, pościgów i trzaskających drzwi, tworzących nieprawdopodobny chaos. Uzbrojona w dyktafon Vivien dzielnie wkracza w najbardziej ryzykowne sytuacje i na bieżąco je relacjonuje, przekształcając jednocześnie w powieść o przygodach siostry Jane na Hawajach.

Reżyseria

Tę sztukę pełną intryg, miłosnych wątków oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji, reżyseruje Marcin Sławiński, specjalizujący się przede wszystkim w pracy nad komediami. W swojej karierze zrealizował kilkadziesiąt spektakli w ponad 20 teatrach. Widzom Teatru Capitol znany jest między innymi ze sztuki Dajcie Mi Tenora. Tym razem reżyser ma niebywałą okazję pracować nad polską premierą tekstu kanadyjskiego dramaturga i powieściopisarza Allana Strattona, którego tytuł w oryginale brzmi Nurse Jane goes to Hawaii.

Najgorętsza komedia sezonu już od 26 kwietnia w Teatrze Capitol! Ta sztuka sprawi, że jeszcze wiosną nie tylko poczujecie żar tropików, ale też porwie was fala namiętności!

Galeria fotografii ze spektaklu

HAWAJE, czyli przygody siostry Jane
HAWAJE, czyli przygody siostry Jane Plakat

HAWAJE, czyli przygody siostry Jane HAWAJE, czyli przygody siostry Jane HAWAJE, czyli przygody siostry Jane HAWAJE, czyli przygody siostry Jane HAWAJE, czyli przygody siostry Jane

Kontakt dla mediów:

Hanna Krawczyńska
h.krawczynska@goldenmedia.tv
tel. 793 988 121

Ewa Czekała
ewa@czekala.tv
tel. 608 531 381

KASA tel. 022 620 21 42
Czynna codziennie w godz. 10.00-19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu
bilety@teatrcapitol.pl
BIURO ORGANIZACJI WIDOWNI tel. 022 890 70 55 fax. 022 379 72 97
Czynne od pn. do pt., w godz. 9.00-17.00
rezerwacje@teatrcapitol.pl

Sprzedaż biletów w Internecie

eventim.pl, ebilet.pl, biletynakabarety.pl; biletyna.pl