Wysocki. Powrót do ZSRR

Opublikowano
wysocki
scenariusz i reżyseria: Piotr Sieklucki muzyka na żywo: Paweł Harańczyk obsada: Edward Linde-Lubaszenko i Piotr Sieklucki produkcja: Teatr Nowy w Krakowie

Wysocki. Powrót do ZSRR
Spektakl „Wysocki. Powrót do ZSRR” to historia Włodzimierza Wysockiego, słynnego radzieckiego barda, ale i morfinisty i alkoholika, który na co dzień zmagał się z władzą i bezpieką ZSRR.

scenariusz i reżyseria:
Piotr Sieklucki
muzyka na żywo:
Paweł Harańczyk
obsada:
Edward Linde-Lubaszenko
i Piotr Sieklucki
produkcja:
Teatr Nowy w Krakowie

Muzyczny spektakl oparty na zapiskach Mariny Vlady „Przerwany lot”, listach przyjaciół Włodzimierza Wysockiego, „Umierałem sto razy” Korczaka, to historia jednej z największych postaci rosyjskiego życia kulturalnego lat 60 i 70. Na jego utworach wychowywały się dwa rosyjskie pokolenia. Ten aktor Teatru na Tagance i pieśniarz o charakterystycznie zachrypniętym głosie wystąpił w 28 rolach filmowych, 20 rolach teatralnych. Jego teksty charakteryzowały się odważnym antytotalitarnym przesłaniem. Spektakl, który przypadkowo zbiega …się z ostatnimi smutnymi i zatrważającymi wydarzeniami na Ukrainie, jest naszą wypowiedzią o totalitarnych zapędach Rosji i o jej krzywdzącym jednostkę systemie.

„Sieklucki w roli Wysockiego jest doskonały(…) Uwodzi i zniechęca równocześnie(…) Prezentuje pijaństwo rozbuchane o głosie swojego bohatera(…) Śpiewa mocno i pięknie.”
Alicja Muller, „Teatr dla was”

wysocki
scenariusz i reżyseria: Piotr Sieklucki
muzyka na żywo: Paweł Harańczyk
obsada: Edward Linde-Lubaszenko i Piotr Sieklucki
produkcja: Teatr Nowy w Krakowie

„To przygnębiający obraz człowieka uwikłanego w swoje czasy(…) Sieklucki w roli Wysockiego jest przekonywujący, ale niejednoznaczny(…) I wielka niespodzianka w spektaklu, sam Edward Linde-Lubaszenko jako ojciec.”
Justyna Nowicka, „Radio Kraków”

„Mniej znane ballady Wysockiego płyną ze sceny i ścielą się gdzieś miedzy rzędami foteli. W oparach alkoholu, przy dźwiękach kolejnych flaszek wyciąganych ze skrzynki i krążących wśród widzów (…) Sieklucki stworzył niepowtarzalny obraz człowieka płynącego pod prąd – jego Włodzimierz Wysocki to człowiek wolny i zniewolony jednocześnie, porywany przez nałóg i niepozwalający porwać się biegowi historii.”
Kamil Reichel, „RozświetlamyKulturę”

bilety: 30 zł
rezerwacje: 690-886-943 lub fredro@teatrdrugastrefa.pl
bilety online: www.teatrdrugastrefa.info