Dzieła wszystkie Szekspira

Dzieła wszystkie Szekspira

TŁUMACZENIE
ADAPTACJA
REŻYSERIA
Włodzimierz Kaczkowski
SCENOGRAFIA
Tomasz Larek
MUZYKA
Tomasz Łuc
WYSTĘPUJĄ
Jarosław Domin, Dariusz Sikorski, Łukasz Matecki

Żartobliwa prezentacja wszystkich 37 dramatów największego dramaturga wszech czasów. Trójka aktorów występująca pod własnymi imionami, bawi publiczność żonglując cytatami, streszczeniami fabuł i odwołaniami do stereotypowej znajomości dzieł Szekspira… którego duch pojawia się zresztą osobiście. W ramach spektaklu, po raz pierwszy po polsku: hop-hopowy “Otello”, “Makbet” po góralsku, ”Romeo i Julia” grana przez samych mężczyzn i “Hamlet” w trzyminutowej wersji.

Widzowie są wciągani do akcji, nieustannie prowokowani przez aktorów do wspólnej zabawy.
Spektakl od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród publiczności zarówno młodzieżowej, jak i dorosłej. Bawi ucząc i uczy bawiąc. Kpi właściwie nie z Szekspira, ale ze schematów kultury masowej, które korzystają z jego twórczości. A to wszystko w oszałamiającym tempie, które nie pozwala się nudzić ani przez chwilę.

Ilość przedstawień. Przebój teatralny stolicy. Ponad 1 200 przedstawień od premiery 29 marca 1998 roku w Teatrze Rozmaitości w Warszawie, potem grany w Teatrze Komedia, w Teatrze Kwadrat i w teatrach całej Polski. Obejrzało nas ponad 100 000 widzów. Obecnie na stałe w Scenie Staromiejskiej.

Nagrody. Grupa Polish Szekspir Company otrzymała wyróżnienie specjalne VII Konkursu Teatrów Ogródkowych w Warszawie „za najlepszą zbiorową psychoanalizę ogródkową”, główną nagrodę i nagrodę dziennikarzy na przeglądzie aktorskich spektakli kabaretowych „Przewałka 99” w Wałbrzychu i wyróżnienie na festiwalu kabaretów „PAKA 2001”.

Występy na festiwalach. Spektakl brał udział w wielu różnych festiwalach, spotkaniach teatrów małych form, m. in. we Wrocławiu, Olsztynie i Rzeszowie oraz na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku.

Drodzy Widzowie”

Już 19.03 i 20.03. o godz. 19.00 gramy dla Was „Dzieła Wszystkie Szekspira”,  ul. Jezuicką 4, Scena Staromiejska.

PREMIERA
MARZEC 1998

Dzieła wszystkie Szekspira

Aktorzy. W spektaklu wymagającym trzyosobowej obsady wystąpiło już około 10 aktorów, m. in. Arkadiusz Jakubik, reżyser, aktor, grający później jedną z głównych ról w „13 posterunku”, Jacek Bończyk, późniejszy laureat Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

5 gwiazdek w ocenie Gazety Wyborczej.

“Dzieła wszystkie Szekspira” to pierwsze przedstawienie
z cyklu, które wraz ze spektaklami
„Historia Świata – w skróconej wersji”
i „Biblia – w skróconej wersji”
tworzy rozrywkowo-edukacyjny tryptyk
dla widza w każdym wieku.

Bilety zarezerwować można mailowo: scenawspolczesna@gmail.com albo telefonicznie: 796 550 570.
Nie możemy się Was doczekać!

Fotografie z przedstawienia

Dzieła wszystkie Szekspira
Dzieła wszystkie Szekspira
Dzieła wszystkie Szekspira
Dzieła wszystkie Szekspira
Dzieła wszystkie Szekspira
Dzieła wszystkie Szekspira