Klimakterium… i już!

Opublikowano
Klimakterium… i już!
Klimakterium… i już!

Obsada:

KRYCHA Ewa Złotowska/ Małgorzata Gadecka/ Ewa Cichocka

ZOSIA Grażyna Zielińska/ Ludmiła Warzecha

PAMELA Elżbieta Jodłowska/ Elżbieta Okupska/ Małgorzata Duda

MALINA Elżbieta Jarosik/ Ewa Śnieżanka

tekst Elżbieta Jodłowska

reżyseria Cezary Domagała

scenografia i kostiumy Tatiana Kwiatkowska

kierownictwo muzyczne i aranżacje Janusz Bogacki

choreografia Tomasz Tworkowski

Jak śmiać się z klimakterium, czyli najpopularniejsze w Polsce babskie spotkania w teatrze!
Osiem lat Klimakterium? to możliwe! a w dodatku blisko milion ludzi w całej polsce za nie zapłaciło. Sztuka „Klimakterium… i już!”, napisana przez Elżbietę Jodłowską, świętuje jubileusz.

2000. uroczyste przedstawienie zostanie zagrane na deskach Teatru Capitol już 22 lutego. W całej Polsce terapia śmiechem w wykonaniu świetnych aktorek bije teatralne rekordy popularności.

Cztery „tygrysice w menopauzie” opowiadają i śpiewają o trudnym okresie życia, który nie ominie żadnej z Pań. Wspólnota doświadczeń łączy bohaterki sztuki oraz kobiety na widowni. Spektakl stał się „babskim spotkaniem” pełnym humoru – najlepszego lekarstwa na wszelkie dolegliwości. Nieuchronne problemy w radosnej i ciepłej atmosferze spektaklu przestają być wstydliwe i okazują wcale nie takie straszne! Tak dowcipnie, otwarcie, z dystansem i poczuciem humoru na własny temat o sprawach kobiet nikt jeszcze w Polsce nie mówił.

8 lat „Klimakterium …i już!” nie schodzi z afisza. Zważywszy, że okres świetności spektakl teatralny przeżywa do dwóch, trzech lat od premiery, sztuka jest niekwestionowanym hitem w Polsce. Bilety zawsze wyprzedane z ponad dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Nawet wejściówki wypełniają schody po brzegi. 2000 zagranych spektakli, nie tylko w naszym kraju, ale też – i mowa tu tylko o pierwszej części tej sztuki, za granicą. Wszystkie te dane pokazują, że kobieta wraz z jej problemami, to temat niewyczerpany. A temat i sposób jego przedstawienia tak porwał widzów, że to właśnie na ich prośbę powstała kontynuacja – „Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał”. Chcieli poznać dalsze losy bohaterek – już nie młodych, ale jakże młodych. A te “wyklęte wstały z poniżenia” i realizują to, o co tak walczyły w pierwszej części: udowadniają, że klimakterium to nie koniec świata, a dopiero początek nowego życia.

Podczas spektakli panie bawią się wyśmienicie – także te na widowni. I panowie ze zdumieniem stwierdzają, że coraz śmielej klaszczą i śpiewają ze wszystkimi. To prawdziwa terapia śmiechem – kojąca i skuteczna – pod jej wpływem nabieramy dystansu do siebie, innych, naszych zranień i lęków.

 

Fotografie ze spektaklu:

Klimakterium… i już!
Klimakterium… i już!
Klimakterium… i już!
Klimakterium… i już!
Klimakterium… i już!
Klimakterium… i już!
Klimakterium… i już!
Klimakterium… i już!

Sprzedaż biletów w Internecie:

www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletynakabarety.pl; www.biletyna.pl