National Theatre Live – Jane Eyre

Opublikowano
National Theatre Live Kino Atlantic
Teatralna adaptacja arcydzieła Charlotte Bronte w National Theatre Live: Jane Eyre, 8 grudnia, godz. 19: 30 w Kinie Atlantic.

Zarząd Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Zarząd Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Kino Atlantic zapraszają na transmisję LIVE w ramach cyklu – National Theatre Live

National Theatre Live

Już prawie 170 lat historia biednej dziewczyny „Jane Eyre” napisana przez Charlotte Bronte pozostaje inspiracją i pionierską wypowiedzią na temat walki kobiety o wolność i spełnienie własnych marzeń i dążeń.

Młode kobiety nadal identyfikują się z Jane – kobietą o dużej samoświadomości i poczuciu odrębności, sprzeciwiającej się narzuconym konwenansom, swojemu miejscu w świecie determinowanemu przez majątek, urodzenie i płeć. Od dzieciństwa biedna sierota Jane Eyre z podniesionym czołem zmaga się z przeciwnościami losu, dyskryminacją ze względu na swoją biedę, niesprawiedliwość i zdradę, która zatruwa jej serce.

Ta teatralna adaptacja arcydzieła Bronte po raz pierwszy została wystawiona w ubiegłym roku przez teatr Bristol Old Vic, gdzie opowieść była rozdzielona na dwa wieczory. Teraz reżyserka Sally Cookson przenosi swoją inscenizację na scenę National Theatre i skraca do jednego, ekscytującego, pełnego wrażeń wieczoru. Koprodukcja z Bristol Old Vic opracowana przez zespół na podstawie powieści Charlotte Bronte „Dziwne losy Jane Eyre”.

National Theatre Live – Strona WWW

Zwiastun filmowy / trailer


8 grudnia, godz. 19:30

Cennik biletów

35zł – bilet normalny
30zł – bilet ulgowy (dla studentów, seniorów oraz posiadaczy Karty Kinomana)
25zł – bilet dla studentów / doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego

Bilety dostępne na www.kinoatlantic.pl oraz w kasach Kina Atlantic!

National Theatre Live Kino Atlantic
Teatralna adaptacja arcydzieła Charlotte Bronte w National Theatre Live: Jane Eyre, 8 grudnia, godz. 19: 30 w Kinie Atlantic.