Calliya

Opublikowano
Szabłowska Studio i Teatr Komedia plakat
Szabłowska Studio i Teatr Komedia prezentują Muzyczne widowisko sceniczne na podstawie baśni Calineczka Hansa Christiana Andersena

Szabłowska Studio i Teatr Komedia prezentują

Muzyczne widowisko sceniczne na podstawie baśni Calineczka Hansa Christiana Andersena

Calliya
Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Szabłowska
Muzyka: Stanisław Syrewicz
Scenografia: Małgorzata Szabłowska
Kostiumy: Katarzyna Rott
Choreografia: Anna Hop
Reżyseria światła: Olga Skumiał
Występują: Olga Kalicka, Patryk Rybarski, Sandra Staniszewska, Michał Adam Góral, Mateusz Łapka, Łukasz Borkowski, Katarzyna Gorczyca, Katarzyna Pawłowska i inni.

 

Premiera 3 września 2015
Teatr Komedia w Warszawie

wzruszająca historia w akompaniamencie niezwykłej muzyki
widowiskowa oprawa i magiczne kostiumy
akrobacje na rurze i gra aktorska połączona z tańcem

Jak zmierzyć miłość, jeśli jej wielkość mieści się w sercu? Szabłowska Studio i Teatr Komedia zapraszają na widowisko „Calliya” w wyjątkowej oprawie wizualnej. Zabierze ono widzów w świat wyobraźni, by udowodnić, że nawet najmniejsza istota jest dla kogoś całym światem, a jedyną istotną w życiu miarą jest wielkość serca.

Spektakl powstał na motywach baśni Hansa Christiana Andersena „Calineczka”, jednak w warstwie fabularnej stanowi jej dojrzalszą wersję. „Calliya” to historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej drogi, prawie do spełniania marzeń i prawdziwej miłości. Przygody, które spotykają główną bohaterkę, w metaforyczny sposób ukazują wyzwania, z jakimi współcześnie zmierza się każdy wchodzący w dojrzałe życie młody człowiek – podporządkowanie tradycji, wykluczenie przez grupę, samotność i pogoń za materializmem. Wszystkie perypetie prowadzą jednak główną bohaterkę do odkrycia, że dzięki poznaniu i zaakceptowaniu siebie każdy ma prawo mieć nadzieję na szczęście.

„Moją intencją jest zrobienie spektaklu, który pozwoli odetchnąć widzom od bolączek dnia codziennego i sprawi, że poczują się zainspirowani i pewni, że mają prawo do realizacji marzeń w swoim życiu” – przyznaje Małgorzata Szabłowska, reżyserka i scenarzystka. „Calliya” jest jej długo wyczekiwanym dziełem. „Tym spektaklem dajemy sobie prawo do marzeń i chcemy tą wiarą w marzenia natchnąć widzów” – przyznaje Szabłowska.

Dzięki zaangażowaniu artystów, którzy reprezentują różne dziedziny sztuki, widowisko będzie pulsowało wyjątkową energią na wielu płaszczyznach. Jego muzyczny i wizualny rozmach wykroczy daleko poza niewielkie ramy małego scenicznego spektaklu. Zgadza się to z filozofią samego Hansa Christiana Andersena, który mawiał, że „wartość ma nie tylko sam podarunek, ale też sposób, w jaki zostaje ofiarowany”.

Dotychczasowy dorobek twórców pozwala oczekiwać, że ich familijne widowisko skutecznie zaczaruje młodych i urzeknie starszych widzów, którzy przypomną sobie lata niewinności, gdy wszystko wydawało się możliwe. „Przy całym natłoku informacji, które nas dołują, mam wrażenie, że dorośli zapominają o swoim wewnętrznym dziecku, a może to właśnie ono potrzebuje móc się czasem obudzić” – mówi Małgorzata Szabłowska. – „Moim marzeniem jest zachwycać dziecko w każdym z nas”.

Premiera „Calliya” odbędzie się 3 września w Teatrze Komedia. Niezapomniane doznania artystyczne gwarantowane!

Niezapomniana podróż w głąb wyobraźni

Plakat teatralny

calliya_Szabłowska-Studio-i-Teatr-Komedia

Zapraszamy!