Stowarzyszenie Pedagogów Teatru na wakacje

Opublikowano
Stowarzyszenie Pedagogów Teatru. Warsztaty teatralne w Warszawie. Pedagodzy teatru, animatorzy kultury, performerzy. Aktorzy i aktorki. wakacyjne atrakcje
Stowarzyszenie Pedagogów Teatru. Warsztaty teatralne w Warszawie. Pedagodzy teatru, animatorzy kultury, performerzy. Aktorzy i aktorki. wakacyjne atrakcje

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru – warsztaty teatralne

LATO W LUB/LAB
LUB/LAB już działa! Zapraszamy na wakacyjne akcje i atrakcje – dla małych, dużych i największych. Podwórkowe spotkania z teatrem dla najmłodszych, letnie warsztaty teatralne dla dzieci i rodziców, warsztaty rozwojowe dla dorosłych – tych, którzy mają doświadczenie teatralne i tych, którzy nie mają go wcale.

Odpoczywajcie aktywnie – LUB/LAB zaprasza!
Zapisy: e-mail: lubielublab@gmail.com, tel. 692 683 021
https://www.facebook.com/lubielublab

LUB/LAB ul. Lubelska 30/32 (drugie piętro)

LUB/LAB DLA DZIECI:
Podwórko teatralne
Warsztaty sąsiedzkie dla dzieci w wieku 6-12 lat
Propozycja dla młodych sąsiadów LUB/LABU. Wspólnie spróbujemy odkryć tajemnice, które skrywa nasze podwórko i poznać wszystkie jego dźwięki, smaki, zapachy. Nasze spotkania, snucie opowieści zakończymy teatralnym pokazem.
27-31.07 | godz. 16.00-18.00 | 30 zł/os.
prowadzenie: Joanna Krukowska, Dominika Szulc, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

LUB/LAB DLA DOROSŁYCH:
Teatralny pierwszy raz
Teatralny pierwszy raz to zaproszenie dla wszystkich, którzy na pięć godzin chcą zanurzyć się w teatralnym i performatywnym świecie przyjemności, nowości i poszukiwania. Zapraszamy osoby dorosłe.
Jeśli marzy Ci się popołudnie pełne twórczej inspiracji…
Jeśli rzadko używasz swojego głosu, ciała, wyobraźni, słów w sposób nastawiony na eksperyment, a nie na jasno określony cel…
Jeśli nie masz zbyt wielu okazji do spotkania z ludźmi we wspólnej akcji, energii, improwizacji, tworzeniu a czujesz, że bardzo tego potrzebujesz…
Jeśli nigdy nie miałeś okazji posmakować w praktyce teatralnego działania, a jesteś choć odrobinę go ciekawy/a…
… ten warsztat jest dla Ciebie.
prowadzenie: Dorota Ogrodzka, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru
17.07 | godz. 17.00-22.00 | 70 zł/os

Kuchnia instrumentów
Ugotuj z nami dźwięki, rytmy i melodie. Z pomocą prostych przedmiotów i materiałów recyklingowych skonstruujemy instrumenty i sprawdzimy jak można ich użyć. Gitary z puszek, kalimby, piszczałki, trąbki, flety. Umiejętności muzyczne i manualne nie są wymagane. Nagrane i zapętlone dźwięki usmażymy na miejscu w najprawdziwsze utwory.
prowadzenie: Sebastian Świąder, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru
30.07 | godz. 18.00-21.00| 35zł/os

Poranne treningi aktorskie
Otwarte spotkania skierowane do aktorów, performerów, instruktorów teatralnych, animatorów kultury, osób które pracują z ciałem i dla których działania fizyczne są narzędziem w codziennej pracy. Treningi to nie tylko poranne rozgrzewki przygotowujące do aktywności w ciągu dnia, ale również przestrzeń wymiany technik i ćwiczeń między uczestnikami.
prowadzenie: członkowie i współpracownicy Stowarzyszenia Pedagogów Teatru
27.07-31.08 pon, śr, pt | godz. 8.00-9.30 | 5 zł/os

Trąbka do słuchania
Warsztaty dramaturgiczne poświęcone surrealistycznej pisarce Leonorze Carrington i jej powieści „Trąbka do słuchania”. Inspirując się fantastycznym językiem i sposobem prowadzenia narracji Carrington podejmiemy próbę stworzenia współczesnych wizerunków superbohaterek i sprawdzenia ich teatralnego potencjału.
prowadzenie: Justyna Lipko-Konieczna, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru
24.08 | godz. 10.00-14.00 | 35 zł/os

Performance. Teatralny eksperyment
Warsztat jest szansą przetestowania granic teatru, relacji performera z widzem i potencjału jaki niesie za sobą przestrzeń. Zapraszamy wszystkich, których intryguje sztuka performansu, ale także tych, którzy chcą ją dopiero poznać.
W programie trening fizyczny, działania grupowe, badanie przestrzeni i wspólne zbieranie materiału, improwizacje, poznanie języka sztuki performance i wcielenie go w życie, stworzenie akcji podsumowującej warsztat.
prowadzenie: Sebastian Świąder, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru
20.08 | godz. 17.00-20.00 | 35 zł/os

Jam Session w LUB/LAB
Wpadnij na muzyczne jam session w LUBLABIE, pełne odgłosów, rytmów i niezwykłych dźwięków. Zabierz ze sobą swój instrument albo spróbuj swoich sił na instrumentach które przyniesiemy.
28.08 | godz. 20.00-…|

LUB/LAB DLA DZIECI I DOROSŁYCH:
Mały LUB/LAB
Sobotnie poranne teatralne zabawy dla małych i dużych. Dla wszystkich, którzy nie wyjechali i szukają pomysłu na letnie atrakcje rodzinne. Zapraszamy dzieci i rodziców na wspólne teatralne eksperymentowanie. Bawcie się razem z nami!
25.07 | godz. 11.00-12.30 | 20 zł/rodzic + dziecko
1.08 | godz. 11.00-12.30 | 20 zł/rodzic + dziecko
22.08 | godz. 11.00-12.30 | 20 zł/rodzic + dziecko

Prowadzący – członkowie Stowarzyszenia Pedagogów Teatru

Joanna Krukowska

– animator społeczno-kulturalny, pracownik Działu Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie zajmuje się projektem Lato w teatrze. Ukończyła kurs Teatroterapii w Teatrze Dzieci Zagłębia, kurs Teatr Szkolny w Polskim Ośrodku Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla dzieci i Młodzieży Assitej, a także Szkołę Pedagogów Teatru przy Instytucie Teatralnym. Prowadziła autorskie zajęcia i grupę teatralną na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie i warsztaty do spektakli, między innymi podczas festiwalu Nówka Sztuka. Brała udział w “Akcji Labirynt” organizowanej przez Fundację “Muzyka jest dla wszystkich”, a także prowadzi warsztaty z dziećmi i młodzieżą w klubokawiarniach, szkołach i przedszkolach. Była członkiem jury XI Festiwalu Małych Form Teatralnych Gimnazjów Mazowieckich. W wolnych chwilach szyje na maszynie.

Dominika Szulc

– koordynatorka projektów edukacyjnych w Teatrze Powszechnym w Warszawie, gdzie pracuje też warsztatowo: z dziećmi, młodzieżą i nauczycielami. Studiowała w Łodzi, Gdańsku i Warszawie różne dyscypliny kulturoznawstwa (spec. teatrologiczna, animacja kultury) oraz filologię słowiańską. W ramach stażu działała w Stowarzyszeniu Artystycznym KUD SREDINA w Lublanie. Uczestniczyła w Szkole Pedagogów Teatru przy Instytucie Teatralnym. Współpracowała przy projektach teatralnych i animacyjnych m.in. podczas Akcji Labirynt, Teatralnego Spięcia, Festiwalu Wybrzeże Sztuki, Międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego, Festiwalu Teatrów Wiejskich ZWYKI, Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych Dziatwa. Poznawała zasady funkcjonowania trzeciego sektora, pracując wolontariacko jako asystent koordynatora przy projekcie „Łódzkie Centrum Organizacji Pozarządowych”. Współorganizowała kampanię studencką przeciw przemocy wobec kobiet V-Day UW 2012.

Dorota Ogrodzka

– teatrem zajmuje się w praktyce i teorii. Performerka, animatorka kultury, doktorantka w Zakładzie Teatru i Widowisk Instytutu Kultury Polskiej. Działa w Stowarzyszeniu Katedra Kultury, z którym realizuje projekty społeczno-artystyczne: miejskie i lokalne. Jest w ekipie Latających Animatorów Kultury Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ę. Współpracuje z Instytutem Teatralnym m.in. prowadząc Teatranki – warsztaty dla dzieci z rodzicami.
Współpracuje z warszawskim Teatrem Dramatycznym i Teatrem Studio a także z Teatrem Polskim w Bydgoszczy. Często prowadzi warsztaty teatralne i performerskie, pracuje przy projektach dramaturgicznych i teatralnych w różnych miejscach: z dziećmi, młodzieżą, z dorosłymi. Ma za sobą przygodę w Gardzienicach, a także doświadczenia pracy z Leszkiem Mądzikiem, Leszkiem Bzdylem, Pawłem Szkotakiem, Eugenio Barbą.
Jest założycielką, reżyserką i dramaturgiem Młodej Sceny w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.
Interesuje ją także praca ze słowem i fotografią. Styk obrazu i ruchu, tekstu i ciała to granice, które lubi eksplorować. Na uniwersytecie rozmawia ze studentami o teatrze, widowiskach, sztuce i kulturze współczesnej. Jest absolwentką krakowskiego studium teatralnego (przy Teatrze Ludowym) i Forum Dramaturgicznego (Instytut Teatralny). Współtworzy kolektyw Performeria Warszawy.

Sebastian Świąder

– pedagog teatru, animator kultury, performer, aktor amator i muzyk. Absolwent kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz specjalizacji Animacja Kultury. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Katedra Kultury, Towarzystwem Inicjatyw Twórczych “ę” i Instytutem Teatralnym. Współtwórca kolektywu artystycznego Performeria Warszawy. Stażysta teatru Węgajty/projekt terenowy. Członek sieci Latających Animatorów Kultury oraz Kolektywu Terenowego – grupy etnoanimacyjnej. Wymyśla i prowadzi warsztaty teatralne, muzyczne i performatywne, m. in. Teatranki – niedzielne warsztaty dla rodziców i dzieci w Instytucie Teatralnym. Fascynuje go odkrywanie nowych przestrzeni muzycznych i dźwiękowych, gra na skrzypcach, melodyce i instrumentach własnej konstrukcji.

Justyna Lipko-Konieczna

– doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej UW. Współautorka scenariuszy teatralnych, dramaturżka. Współpracowała m.in. z Teatrem Dramatycznym, gdzie współtworzyła spektakle Peer Gynt. Szkice z Dramatu Henryka Ibsena, Klub Polski, Córeczki. Autorka koncepcji merytorycznej i dramaturżka Teatralnego Placu Zabaw Jana Dormana, projektu teatralno-edukacyjnego przygotowywanego przez Instytut Teatralny i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

SPT powstało w kwietniu 2010 roku, wyłaniając się z projektu TISZ ANEX, zorganizowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie. SPT promuje ideę pedagogiki teatru, realizując jej założenia w praktyce i budując na różne sposoby przestrzeń współpracy pomiędzy artystami a widownią, ze szczególnym uwzględnieniem teatrów i szkół. Wspiera artystów teatru pracujących z amatorami, nauczycieli prowadzących grupy teatralne. Projekty: „Teatr.CTRL +V” (warsztaty do spektakli dla nauczycieli i gimnazjalistów w małych miejscowościach), „Teatralne Spięcie” (budowanie współpracy między teatrami a lokalnymi szkołami), „Ja jestem ja „ (produkcja spektaklu Teatru 21 i warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnych oraz pedagogów przedszkolnych).

SPT współpracuje m.in. z: TR Warszawa (Warsztaty Otwarte do spektakli z repertuaru), Teatrem Powszechnym im. Z. Hübnera (warsztaty w ramach projektów „Teatr w klasie”, „Teatralne Spięcie”), Teatrem Studio w Warszawie(warsztaty dla dzieci i rodziców do spektaklu „Jak zostałam Wiedźmą?”, Teatrem Dramatycznym w Warszawie (warsztaty do Małych Warszawskich Spotkań Teatralnych), Fundacją „Muzyka jest dla wszystkich” przy „Akcji Labirynt”).

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru. Warsztaty teatralne w Warszawie. Pedagodzy teatru, animatorzy kultury, performerzy. Aktorzy i aktorki. wakacyjne atrakcje
Stowarzyszenie Pedagogów Teatru. Warsztaty teatralne w Warszawie. Pedagodzy teatru, animatorzy kultury, performerzy. Aktorzy i aktorki. Wakacyjne atrakcje