Party: take (a)part

Opublikowano 1 komentarz do Party: take (a)part
„Party: take (a)part” to najnowszy spektakl Studium Teatralnego

reżyseria: Piotr Borowski
tekst: Wiktor Uhlig
muzyka: Sean Palmer, Arek Waś
kostiumy: Zofia Ufnalewska
wideo: Jan Bobula
obsada: Gianna Benvenuto, Waldemar Chachólski, Magda Czarny, Danny Kearns, Rafał Kocemba

Party na Lubelskiej czyli premiera Studium Teatralnego

„Party: take (a)part” to najnowszy spektakl Studium Teatralnego, który już 12 czerwca będzie miał swoją premierę na Lubelskiej. Premiera spektaklu uroczyście rozpocznie obchody 20-lecia Studium Teatralnego, poświęcone pamięci Wojciecha Krukowskiego, założyciela Akademii Ruchu.

W spektaklu wokół stołu zgromadzą się przedstawiciele kilku pokoleń, żeby wspólnie wziąć udział w rodzinnym święcie. Jednak z czasem ich więzi ulegną rozpadowi, aż wreszcie rozczłonkowana zostanie osobowość każdego z osobna. W trakcie spotkania ujawnią się kolejne różnice, sięgające głębi ludzkiego usposobienia. Dopiero gdy kryzys porozumienia przybierze zbyt karykaturalny wymiar, bohaterowie zaczną zauważać to, co ich różni i to, co ich naprawdę łączy. Przeniosą się w czasie 20 lat wstecz. Akceptując przeszłość, zmienią jej znaczenie.

Data: 12-13 czerwca, g. 19:00
Miejsce: Studium Teatralne, Lubelska 30/32, Warszawa
Bilety: 25 zł (normalny), 15 zł (ulgowy)
Rezerwacje: steatralne@gmail.com

Dwudziestolecie Studium Teatralnego

20 lat temu narodził się zespół, który krytyka wpisała w nurt teatru alternatywnego, echo kontrkultury. Grupa teatralna, która w swojej pracy twórczo odnosi się do największych dokonań polskiej awangardy – teatru Jerzego Grotowskiego – obchodzi w 2015 roku 20-lecie swojego istnienia. Mocna ekspresja i ruch sceniczny na pograniczu tańca nowoczesnego to znaki rozpoznawcze teatru. Historie opowiadane przez Studium są teatralnym zapisem kondycji współczesnego człowieka. Zespół wiernie podąża drogą swojego artystycznego powołania i wciąż stawia nowe pytania o to, kim jest dziś artysta i jaką rolę pełni?
Studium Teatralne wielokrotnie występowało na festiwalach polskich i zagranicznych, m.in. we Włoszech, Brazylii, Wenezueli, Rosji, Niemczech, Francji, Mołdawii, Urugwaju, Argentynie, Kolumbii, USA, Szwecji czy na Białorusi.

O Studium Teatralnym

Studium Teatralne założył Piotr Borowski – współpracownik Jerzego Grotowskiego oraz jeden ze współtwórców „Gardzienic”. Początki S/T to warsztaty teatralne, które reżyser Piotr Borowski prowadził w 1995 roku w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Wojciech Krukowski, twórca Akademii Ruchu i ówczesny dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, udostępnił w tym celu salę Laboratorium przy CSW. Dwadzieścia lat temu wokół Piotra Borowskiego skupiła się grupa młodych ludzi, przede wszystkim studentów warszawskiej Akademii Teatralnej i Uniwersytetu Warszawskiego, którzy później stali się członkami Studium Teatralnego. Po roku powstał spektakl – opowieść o nich samych i o miejscu, w którym przyszło im żyć. Spektakl „Miasto” został nagrodzony na Lubelskich Konfrontacjach Teatralnych za „młody głos w sprawie naszej współczesności”.
Od początku swojego istnienia Studium Teatralne skupiło na sobie uwagę krytyki, autorytetów teatru, których poruszyły przedstawienia zespołu. W komentarzach spektakli, w których centrum zawsze pozostaje człowiek poszukujący wyższego sensu, mówiono o szczerym, niekoniunkturalnym przejęciu się problemami współczesności.
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu m.st. Warszawy. Patronat nad wydarzeniem objęli: TVP Kultura, Polskie Radio RDC, Gazeta Teatralna „Didaskalia”, E-teatr i Teatr dla Was.

Kontakt:
Studium Teatralne
ul. Lubelska 30/32, Warszawa
e-mail: steatralne@gmail.com
www.studiumteatralne.pl
www.facebook.com/steatralne

„Party: take (a)part” to najnowszy spektakl Studium Teatralnego
„Party: take (a)part” to najnowszy spektakl Studium Teatralnego

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.