Joplin

Natalia Sikora gra koncertowo Janis Joplin! Opowieść o jednej

JOPLIN na PKO FESTIWAL. POLSKA W IMCE!

Obsada:

Natalia Sikora, Igor Obłoza, Magdalena Różańska, Mateusz Trembaczowski, Tomasz Madej, Małgorzata Fijałkowska, Patryk Pniewski oraz zespół muzyczny w składzie: Piotr Proniuk, Marek Kuczyński, Marcin Spera, Marek Popów
Scenariusz i reżyseria: Tomasz Gawron
Aranżacje i kierownictwo muzyczne: Piotr Proniuk
Scenografia, kostiumy, reżyseria świateł: Mirosław Kaczmarek
Choreografia: Małgorzata Fijałkowska
Projekcje video: Jakub Laskowski
Foto: Łukasz Giza

Natalia Sikora gra koncertowo Janis Joplin!
Natalię Sikorę, największe wokalne odkrycie ostatnich lat, będzie można podziwiać w roli Janis Joplin, w spektaklu którego bohaterami są również Jimi Hendrix i Kris Kristoferson. Spektakl „Joplin” z wrocławskiego Teatru Capitol, będzie grany w Teatrze IMKA tylko dwa razy: 29 i 30 maja w ramach PKO FESTIWAL. POLSKA W IMCE.

 

Opowieść o jednej z największych gwiazd światowej sceny muzycznej lat 60. W IMCE już 29 i 30 maja! Intensywna, trwająca zaledwie trzy lata kariera muzyczna Janis Joplin oraz nawarstwiające się problemy psychiczne związane z wrażliwością natury i uzależnieniem od narkotyków i alkoholu stały się tematem o niezwykłym potencjale dramaturgicznym. W spektaklu wrocławskiego Teatru Capitol, który gości w IMCE w ramach PKO FESTIWAL. POLSKA W IMCE, Natalia Sikora nie tylko śpiewa klasyczne przeboje Janis Joplin, ale również gra tragicznie zmarłą wokalistkę. Reżyser Tomasza Gawron pokazał jej postać na tle epoki dzieci-kwiatów. Wśród innych bohaterów są król gitary Jimi Hendrix, aktor i wokalista Kris Kristofferson, aktor Peter Coyote, projektantka mody Linda Gravenites i wampiryczna ćpunka Peggy Caserta.

Natalia Sikora gra koncertowo Janis Joplin! Opowieść o jednej z największych gwiazd światowej sceny muzycznej lat 60.