V Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich w Warszawie w lipcu

V Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich w Warszawie

V Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich w Warszawie w lipcu

W drugi weekend lipca w Warszawie odbędzie się jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Studenckich. Już po raz piąty najlepsze teatry studenckie z całego kraju będą miały okazję wystąpić na scenie Teatru Collegium Nobilium. Festiwal przyjmuje zgłoszenia.
Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich skupia najlepsze teatry niezawodowe z całej Polski, dając im niepowtarzalną szansę występu na profesjonalnej scenie Teatru Collegium Nobilium. Zamierzeniem imprezy jest promocja kultury studenckiej i prezentacja osiągnięć polskich scen niezawodowych. Organizatorzy stawiają sobie również za cel integrację środowiska skupionego wokół teatru studenckiego. Oprócz spektakli podczas Festiwalu odbywają się wydarzenia pozakonkursowe i spotkania w klubie festiwalowym. Jest to też dobra okazja do dyskusji o sytuacji współczesnego teatru studenckiego.

Podczas trzydniowego Festiwalu zobaczymy około dziesięciu spektakli. Każdy z nich zostanie oceniony przez jury składające się z profesjonalistów w zakresie teatru, a zwycięzcom zostaną przyznane nagrody. Widzowie również będą mieli szansę wyrazić swoją opinię na temat spektakli i za pomocą ich głosów zostanie wyłonione przedstawienie, które otrzyma nagrodę publiczności. Wstęp na festiwalowe wydarzenia jest wolny.
Wszystkie grupy teatralne, które chciałyby wystąpić podczas V OFTS, powinny przesłać zgłoszenie do 15 maja. Dokładne instrukcje i regulamin zamieszczone są na stronie www.ofts.pl.

V Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich
10-12 lipca 2014 r.
Teatr Collegium Nobilium
ul. Miodowa 22/24
00-246 Warszawa

Kontakt:
Anna Jaroszuk
Koordynator Promocji
IV Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich

tel. 691 302 449
anna.jaroszuk@ofts.pl

www.ofts.pl
facebook.com/FestiwalOFTS