Skazane na ogień

Opublikowano
scenariusz i reżyseria: Dorota Bielska SKAZANE NA OGIEŃ Teatr Druga Strefa Opis przedstawienia Fotografia

SKAZANE NA OGIEŃ
29 maja godz. 20.00
Teatr Druga Strefa

Performatywny spektakl teatralny dla widzów dorosłych

Mówi o wiedzy, mądrości i historii kobiet – artystyczna rehabilitacja CZAROWNICY. Temat zgłębiany w wymiarze duchowym i etycznym… Czarownicom należy się pogrzeb – rytuał dziadów lub bab raczej…

Scenariusz powstał w oparciu o książki: Jacob Sprenger, Heinrich Kramer „Młot na czarownice”, Erica Jong „Czarownice” oraz wiele innych, składa się też z krótkich cytatów ze znanych dzieł literackich (np. Goethe „Faust”) oraz pieśni i piosenek ludowych, a także utworów współczesnych i improwizacji aktorek.

Teatr alternatywny, nie bazujący na narracji tekstowej, poszukujący, interdyscyplinarny. Forma spektaklu jest kolażem różnych stylów teatralnych. Bardzo ważne jest w nim przenikanie słowa, śpiewu, tańca i ruchu. Muzyka tworzona na scenie z wykorzystaniem instrumentów pochodzenia etnicznego. Zarówno w warstwie wizualnej, jak i muzycznej, spektakl próbuje łączyć tradycję i ludowość z nowoczesną estetyką, tworząc most semiotyczny pomiędzy baśniowością a światem realnym współczesnej kobiety.

Czarownica, rozpatrywana jako archetyp jest szczególnie istotnym aspektem osobowości kobiety. Jeżeli czarownica łączy się z siłą, urodą, brzydotą, seksem, aseksualnością, menstruacją, magią, naturą, księżycem, kotem, nocą, ze strachem, odwagą, z ziołami, urokami, wolnością, niezależnością i z wyraziście wypowiadanym „JA”… jako figura symboliczna wpływa na proces samookreślenia siebie jako kobiety. Czarownica jest nam – kobietom potrzebna!

scenariusz i reżyseria: Dorota Bielska
scenografia: Mateusz Mirowski
muzyka: Sambor Dudziński i Katarzyna Tercz
ruch sceniczny: Joanna Wolańska
współpraca dramaturgiczna: Piotr Wołujczyk
plakat i grafiki promocyjne: Rafael Akahira
realizacja filmowa, filmy promocyjne: Patrik Eriksson

obsada: Wioletta Akahira, Katarzyna Pałka, Emilia Szepietowska, Anna Rakowska, Karolina Zajdel oraz Zuzia Bielska

scenariusz i reżyseria: Dorota Bielska SKAZANE NA OGIEŃ Teatr Druga Strefa Opis przedstawienia Fotografia

nasze strony:
www.czarownice.com

czas trwania: 80 minut
bilety: 20/30 zł
rezerwacje: 690-886-943 lub fredro@teatrdrugastrefa.pl
bilety online: www.teatrdrugastrefa.info