jutro: urodziny

Opublikowano
Teatr HOTELOKO performance reżyseria, scenografia, wideo: Thomas Harzem performerzy: Kathleen Bredenbeck, Thomas Harzem, Agata Życzkowska
Teatr HOTELOKO performance reżyseria, scenografia, wideo: Thomas Harzem performerzy: Kathleen Bredenbeck, Thomas Harzem, Agata Życzkowska

jutro: urodziny
Teatr HOTELOKO
performance
reżyseria, scenografia, wideo: Thomas Harzem
performerzy: Kathleen Bredenbeck, Thomas Harzem, Agata Życzkowska

obraz/dźwięk/krzyk////playlist naszego życia/wspomnienia stąd i stamtąd//projekt inspirowany ostatnim przedstawieniem Tadeusza Kantora „Dziś są moje urodziny”

Teatr HOTELOKO powstał w październiku 2011 r. z inicjatywy aktorki i producentki Agaty Życzkowskiej. Działa pod skrzydłami Fundacji Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ [frt:nf], a głównym działaniem jest tworzenie spektakli teatralnych i projektów performatywnych przy udziale zagranicznych twórców z całego świata – współpraca z artystami z Niemiec, Hiszpanii, Szwajcarii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Argentyny i Chile. Nazwa jest ściśle związana z ideą: HOTELOKO nie ma swojej stałej siedziby, a twórcy mogą pracować zarówno w Warszawie, Berlinie, Madrycie, jak i w innych miejscach na świecie. W ciągu trzech lat powstało pięć produkcji: „Pracownia Ludica №2”, reż. Solange Bonfil (Argentyna), „Końce świata” niemieckiego dramaturga Marca Beckera, „Podwórko Korczaka”, reż. Paweł Paszta, projekcje wideo Thomas Harzem (Niemcy), ‘69’ szwajcarskiego dramaturga Igora Bauersimy, dźwięk, wideo, audio Thomas Harzem oraz performance ‘selfie pudełko / kiste’, reżyseria i scenografia Thomas Harzem.

THOMAS HARZEM /// REŻYSER / SCENOGRAF / ARTYSTA WIDEO / PERFORMER
Ukończył Szkołę Sztuki Wizualnej „CIMdata” w Berlinie (2000). W latach 2007-2008 był reżyserem, autorem scenografii, adaptacji i wideo projekcji przy trzech spektaklach w Teatrze Wytwórnia w Warszawie: „Polowanie na szczury” Petera Turrini’ego na motywach utworu Willarda Manusa, „O lepszy świat” Rolanda Schimmelpfenninga oraz „1 2 3 4 Baba Jaga Patrzy” na podstawie dramatu Pawła Demirskiego. Ponadto współpracował z Michałem Zadarą, Janem Peszkiem, Łukaszem Kosem, Pawłem Szkotakiem, Wiktorem Rubinem. Zrealizował projekt Międzynarodowego Festiwalu WARSZAWA CENTRALNA 2010 'MIGRACJE’ pt. „TURISTA” na podstawie sztuki Mariusa von Mayenburga we współpracy z Teatrem Dramatycznym w Warszawie i Fundacją Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’. Zrealizował performance z Sandrą Hill pt. „Tiger sleeps tonite” jako reżyser i scenograf oraz performer w ramach at.tension Festival w Lärz (Niemcy). Współpracuje z Teatrem HOTELOKO. Przez kilka lat mieszkał w Polsce, obecnie mieszka pod Berlinem w Kuhlhausen, gdzie realizuje szereg projektów edukacyjnych i artystycznych.

KATHLEEN BREDENBECK /// REŻYSER / MUZYK / PERFORMER
Studiowała na wydziale Reżyserii Akademii Teatralnej „Ernst Busch” w Berlinie. W 2006 r. brała udział w warsztatach biomechaniki z Genadi Bogdanowem i Tony de Mayerem, ponadto pracowała z grupą Christiana von Treskowa w Wuppertaler Bühnen. W 2001 roku była współzałożycielką i performerem niezależnego teatru „Karmanoia” w Berlin Neukölln. W 2012 r. rozpoczęła podróż po Europie jako muzyk, grając w różnych zespołach, które mają siedzibę w Berlinie. W 2014 r. rozpoczęła współpracę z Thomasem Harzem: zrealizowała adaptację i reżyserię „Momo“ Michaela Ende – performance prezentowany podczas Performance Festival ERNTE gut w Kuhlhausen/Havelberg, w którym pracowała z trudną młodzieżą włączając ją do działań performatywnych.

AGATA ŻYCZKOWSKA /// AKTORKA / PRODUCENT
Ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi w 2001 r. Zagrała m.in. w spektaklach Iwony Kempy „Kształt rzeczy” i „Czwarta siostra” w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, „1 2 3 4 baba jaga patrzy” Pawła Demirskiego w reżyserii Thomasa Harzema w Teatrze Wytwórnia w Warszawie oraz „The SHOW MUST GO ON” w choreografii Jérôme’a Bela w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Otrzymała wiele nagród w tym za duet Venticelli w spektaklu „Amadeusz” na XIX Festiwalu Szkół Teatralny w Łodzi, Nagrodę dla Najlepszego Młodego Aktora w sezonie 2001/2002 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy oraz nagrodę zespołową za spektakl „Rodzina wampira” w reż. Pawła Szkotaka na I Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy w 2002 r. W 2009 roku była inicjatorką powstania Fundacji Rozwoju Teatru 'NOWA FALA’, gdzie była producentem wszystkich projektów, w których często brała udział także jako aktorka”. Jako producent współpracowała także z Teatrem OGNISKO, Polskim Ośrodkiem Międzynarodowego Instytutu Teatralnego /ITI/, Stowarzyszeniem TERAZ POLIŻ oraz Fundacją Ciało/Umysł – Festiwal Ciało/Umysł i Warszawska Scena Tańca. Od ponad trzech lat Dyrektor Artystyczny Teatru HOTELOKO.

gramy tam, gdzie jest dobry flow
www.facebook.com/TeatrHOTELOKO

premiera// 31 maja 2015 / godz. 19:00
Prom Kultury Saska Kępa / ul. Brukselska 23
WSTĘP WOLNY na zaproszenia
Rezerwacja// biuro@fundacjarozwojuteatru.pl
Tel. +48 881 530 783

kolejny pokaz//
27 czerwca 2015 / godz. 20:30
Muszla Koncertowa w Parku Skaryszewskim im. I.J. Paderewskiego / al. Zieleniecka 2
WSTĘP WOLNY

Partnerzy Prom Kultury Saska Kępa i Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy
Projekt wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej
Projekt współfinansuje Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy
Patronat medialny: Planeta FM / teatr dla was.pl / 34MAGAZINE / kulturalnie.waw.pl / wawcity.pl