Dolne Partie – musical intymny

Opublikowano
Dolne-Partie-musical-intymny-Plakat

OPIS SPEKTAKLU
„Dolne partie – musical intymny” to podróż do kobiecego świata intymności. Ten godzinny mini musical jest grany nieprzerwanie od 2004 roku i ma swoich stałych fanów, którzy widzieli sztukę kilka a nawet kilkanaście razy.

Akcja spektaklu rozpoczyna się w momencie, gdy główna bohaterka postanawia pójść na Warsztaty Pochwowe, na których można odkryć swoją kobiecość. Jak się okazuje, nic nie dzieje się na tych warsztatach tak, jak przewidywała. Odkrywanie kobiecości to długa podróż, wymagająca między innymi talentu malarskiego i… wokalnego.

Dolne partie – musical intymny bawią i otwierają na trudne tematy, dotyczące seksualności, dojrzewania, intymności i godności kobiecej.
Musicalowa forma sztuki sprawia, że poruszane przez aktorki tematy tabu stają się bardziej dostępne. Okazuje się, że można zaśpiewać piosenkę o intymności w rytmie rock`n`rolla lub w hip-hopowym stylu opowiedzieć o dojrzewaniu.
Dolne partie – musical intymny to wspaniały sposób na spędzenie damsko-męskiego wieczoru w teatrze. Panie poczują więcej odwagi w mówieniu o swojej intymności a panowie usłyszą, może po raz pierwszy, rozmowy zarezerwowane wyłącznie dla kobiecych spotkań.

TWÓRCY DOLNYCH PARTII:

Scenariusz, reżyseria, muzyka: Szymon Turkiewicz
Teksty piosenek: Zuza Motorniuk, Magdalena Engelmajer
Występują: Magdalena Engelmajer, Anna Maria Guzik, Dagmara Bąk , Aleksandra Tomaś

 

DOLNE PARTIE – musical intymny

10 lat na scenie!!!
24.05 godzina 18.00 oraz 19.30
25.05 godzina 19.30
Pałac Zamoyskich (Pawilon SARP) ul. Foksal 2 w Warszawie
Spektakl Fundacja Artystyczna ME/ST

CENY BILETÓW: 50 zł
Rezerwacja oraz informacje
o przedsprzedaży w niższych cenach pod adresem:
rezerwacja.bilet@gmail.com
Telefon: 791 473 063
www.mestteatr.pl

Dolne-Partie-musical-intymny-Plakat

Fragmenty recenzji:

GAZETA WYBORCZA:

„Szymon Turkiewicz przekonał publiczność do rzeczy ważnych. Do teatralnej skuteczności współczesnej estetyki, niezwykłej urody młodości i konieczności pytań o godność w seksie. Sporo, jak na godzinny mini musical.”

TVP

„Godzina spędzona z czterema zdolnymi aktorkami w „Dolnych partiach – musicalu intymnym” to lekcja przełamywania tabu obyczajowego. Zażenowanie obserwatora mogą budzić wcale nie teksty i działania sceniczne, lecz reakcje poszczególnych widzów, kobiet i mężczyzn. Przedstawienie broni się zawodowstwem, humorem i dobrym tempem. Aktorki zbierały oklaski za śpiew solo bądź w kwartecie i taniec. Autor przedsięwzięcia Szymon Turkiewicz skomponował dla nich prawdziwie musicalową muzykę.”

POLITYKA

„(…) W tym właśnie przypadku rozrywka, pozbawiona napięcia wywoływanego przez etykietę „sztuka”, lepiej nadaje się do otwierania ludzi i oswajania ich z tematami tabu. (…)”

ME/ST Duet Artystyczny | Warszawa
Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz
www.mestteatr.pl | mest.teatr@gmail.com