hamlet

Opublikowano
hamlet plakat Teatr Imka

Obsada:

hamlet – Piotr Polak
ofelia- Agnieszka Roszkowska
rosenkrantz – Tomasz Tyndyk
guildenstern – Piotr Żurawski
Laertes – Dobromir Dymecki
Klaudiusz – Mateusz Król
Gertruda – Iwona Bielska
Poloniusz – Krzysztof Dracz
Twórcy:

adaptacja i reżyseria: Joanna Drozda
kostiumy, scenografia i światła: Łukasz Błażejewski
wideo: Wojtek Kaniewski
muzyka i teksty piosenek: Daniel Pigoński
koordynacja prac artystycznych: Marzena Wasyluk
producent: Tomasz Karolak, Wojciech Michałowski
produkcja: Katarzyna Czynszak

HAMLET – PREMIERA W TEATRZE IMKA – 9 KWIETNIA 2015

Konflikt na linii kultury i władzy to jeden z wątków “hamleta” w adaptacji i reżyserii Joanny Drozdy, którego premiera zaplanowana jest w Teatrze IMKA na 9 kwietnia 2015r.

W obsadzie zobaczymy m.in.: Piotra Polaka – w roli tytułowej, Iwonę Bielską oraz Krzysztofa Dracza. Kostiumy i scenografię zaprojektował Łukasz Błażejewski, projekcja wideo – Wojtek Kaniewski, muzyka i teksty piosenek – Daniel Pigoński.

 – Wystawiam ”hamleta” według szekspirowskiej tragedii, hamleta przez małe “h”, bo główny bohater, spadkobierca królestwa, syn wielkiego i zasłużonego ojca Hamleta, szuka dla siebie nowej drogi, wbrew rodzinnemu dziedzictwu. hamlet to artysta-kamikadze. Nie uznaje kompromisów. Nienawidzi sytuacji, w której przedstawiciele władzy traktują obywateli jak bezmyślną masę, kształtowaną za pomocą mass mediów. Mediów, które nieustannie penetrują nasze życie, są obecne w naszych domach i próbują nas zmanipulować, skolonizować, zwasalizować. Nie używają przemocy, ale są niebezpieczne jak dawne tyranie – mówi reżyserka Joanna Drozda – Młody hamlet na to się nie godzi. Chcę to pokazać. Dlatego spektakl rozgrywa się w mediach i w teatrze.

W szekspirowskiej tragedii odbija się również współczesna rodzina.
– To opowieść o różnicach pokoleniowych i naszych rodzinach – mówi Joanna Drozda. – O naszych matkach, które poświeciły swoje życie, decydując się pozostać w domu jako opiekunki i ozdoby swoich mężów. O naszych ojcach, którzy zabiegając o nasz dobrobyt i naszą przyszłość – nie byli z nami. I wreszcie o nas, młodych ludziach, wierzących, że może być inaczej, lepiej, bo przecież każdy chce przejść przez życie w indywidualny, wyjątkowy sposób. Nie trzeba być artystą, żeby utożsamić się z naszym hamletem.

Spektakl można zobaczyć w Teatrze IMKA 10 i 11 kwietnia o godz. 19:00.

Plakat teatralny

hamlet imka