Kwiaty dla Algernona

Opublikowano
Kwiaty-dla-Algernona_wieczór

28 marca 2015 o godz. 19.15 zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej Filii Staromiejskiego Domu Kultury (ul. Zakroczymska 11 – wejście od ul. Wójtowskiej) na spektakl Kwiaty dla Algernona w ramach wieczoru teatralnego. Bilety w cenie 25 zł. dostępne na godzinę przed spektaklem w kasie Piwnicy. Zasady rezerwacji biletów na: www.scenapw.sdk.pl.

Występuje – Tomasz Błasiak
Reżyseria – Rafał Sisicki
Muzyka – Michał Górczyński
Scenografia – Hubert Wurzel

Kwiaty dla Algernona Daniela Keyesa to wielowarstwowa, głęboko poruszająca historia młodego, upośledzonego mężczyzny, który tak bardzo pragnął „być mondry”, że poddał się eksperymentowi sztucznego powiększenia inteligencji. Notatki i nagrania dokonywane przez głównego bohatera wprowadzają nas w świat widziany w sposób prosty, nieskomplikowany a jednocześnie bardzo szczerze odbierany przez osobę o wyjątkowej wrażliwości. Dzieło Keyes’a inspirowało już twórców filmowych jak również teatralnych na całym świecie.

Nagrody i wyróżnienia: Rafał Sisicki i Tomasz Błasiak uhonorowani tytułem „Ambasador Dobra” Fundacji „Świat na Tak” za spektakl, Pierwsza nagroda na 36 Ogólnopolskim Festiwalu Jednego Aktora – Wrocław 2007, Grand Prix dla Tomasza Błasiaka na II Olsztyńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora „Solo” – Olsztyn 2014.

Fragment recenzji: Rafał Sisicki sprawnie wystawił „Kwiaty dla Algernona” Daniela Keyesa z fenomenalnym Tomaszem Błasiakiem w roli Charliego, upośledzonego umysłowo młodego mężczyzny. (…) „Kwiaty dla Algernona” to wnikliwe studium psychologiczne, ale i współczesny moralitet stawiający pytania o granice eksperymentów medycznych. Zwłaszcza gdy okażą się nie do końca doskonałe (…). Od Tomasza Błasiaka nie sposób oderwać wzroku. To niezwykła rola, gdyż przy tego typu zadaniach aktorskich każdy fałszywy krok osuwa postać w błazeństwo lub też w banał czułostkowości. Błasiak jest jak najbardziej wiarygodny zarówno w scenach umysłowego niedorozwoju, jak i w momentach intelektualnych wzlotów. – Janusz R. Kowalczyk „Świetny monodram z bestsellera” – Rzeczpospolita nr 87, 13-04-2007

Fotografia teatralna / plakat

Kwiaty-dla-Algernona_wieczór plakat

Marek Bartkowicz scenapw.rezerwacja@sdk.pl
www.scenapw.sdk.plhttp://piwnicanawojtowskiej.sdk.pl/