MŁYNARSKI obowiązkowo!

młynarski teatr 6 piętro

MŁYNARSKI obowiązkowo! czyli śpiewany autoportret jakiego jeszcze nie było

Wojciech Młynarski

Pomysł, scenariusz, opieka artystyczna: Wojciech Młynarski
Reżyseria: Jacek Bończyk

Obsada:
Jacek Bończyk, Arkadiusz Brykalski, Magdalena Kumorek, Anna Sroka-Hryń, Klementyna Umer, Wiktor Zborowski ze specjalnym udziałem: Stanisławy Celińskiej, Piotra Fronczewskiego, Janusza Gajosa, Krzysztofa Kowalewskiego, Mariana Opani oraz Krzysztofa Tyńca
Premiera – 7 marca 2015r.

7 marca 2015r. w Teatrze 6.piętro odbędzie się uroczysta premiera przedstawienia muzycznego pt. „MŁYNARSKI obowiązkowo!”. Będzie to projekt unikalny, gdyż po raz pierwszy w swojej długoletniej karierze Wojciech Młynarski tworzy całkowicie autorskie przedstawienie, którego jest pomysłodawcą, autorem scenariusza i opiekunem artystycznym. Spektakl będzie niezwykłą, wyśpiewaną autobiografią Mistrza piosenki literackiej, który swoją twórczością już od pół wieku towarzyszy kilku pokoleniom Polaków. Na scenie zobaczymy zaproszonych przez autora do udziału w tym projekcie artystów (m.in. Wiktora Zborowskiego oraz Magdalenę Kumorek), a także gości specjalnych, którzy będą towarzyszyć poszczególnym przedstawieniom. Reżyserem wydarzenia jest Jacek Bończyk.

„Młynarski obowiązkowo!” to tytuł widowiska, który został zapożyczony z książki z moimi tekstami, opublikowanej parę lat temu. Ten tytuł jest z jednej strony trochę żartobliwy, ale z drugiej wskazuje na fakt, że pewne piosenki z moimi tekstami warto znać, bo prowokowały i prowokują do myślenia, zawierają opis naszych obyczajów i liryczny materiał do głębszych refleksji. – tak o projekcie mówi sam Wojciech Młynarski, a Eugeniusz Korin, dyrektor artystyczny Teatru 6.piętro dodaje: Powstający spektakl to niezwykła, wyśpiewana autobiografia Mistrza piosenki literackiej, który swoją twórczością już od pół wieku towarzyszy kilku pokoleniom Polaków. Trudno wyobrazić sobie naszą zbiorową świadomość, a nawet język codzienny bez obecności w nich takich utworów jak „Róbmy swoje”, „Życie, kocham cię nad życie”, „Polska miłość” czy „W Polskę idziemy”.

W tę niezwykłą muzyczną podróż po życiu i twórczości Wojciecha Młynarskiego poprowadzi widzów spektaklu Jego alter ego Narrator – w tej roli Wiktor Zborowski oraz zespół wykonawców wybranych do projektu przez samego Mistrza: Magdalena Kumorek, Anna Sroka-Hryń, Klementyna Umer, Jacek Bończyk oraz Arkadiusz Brykalski. Każdego wieczoru w przedstawieniu weźmie udział jeden z gości specjalny pośród których znajdą się wybitni artyści i przyjaciele Mistrza: Stanisława Celińska, Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Krzysztof Kowalewski, Marian Opania czy Krzysztof Tyniec. Artystom na scenie towarzyszyć będzie kilkuosobowa orkiestra, a w ciągu całego wieczoru widzowie usłyszą ponad dwadzieścia piosenek, które wyszły spod pióra Wojciecha Młynarskiego.

„Mam nadzieję, że starsi widzowie obejrzą to widowisko z uśmiechem i odnowią wspomnienia, a młodsi dowiedzą się, że była kiedyś i nadal jest piosenka pomagająca rozumieć rzeczywistość„

Bilety do nabycia na www.teatr6pietro.pl oraz www.ebilet.pl, a także bezpośrednio w kasie Teatru 6.piętro w PKiN.

***
Teatr 6.piętro to założona w 2010 r. przez Michała Żebrowskiego (Dyrektora Naczelnego) i Eugeniusza Korina (Dyrektora Artystycznego) prywatna scena dramatyczna, funkcjonująca na szóstym piętrze warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Twórcy Teatru przykładają wielką wagę do uniwersalności sztuk tworzących repertuar oraz do pielęgnowania najlepszych tradycji gry aktorskiej.

Działalności teatru przyświeca credo:
„Teatr bez Widza traci rację bytu.
6.piętro jest teatrem Widzów, których będziemy się starali:
Prowokować do myślenia, nie nudząc.
Wzruszać, nie wpadając w ckliwość.
Bawić, nie błaznując.

Plakat koncertu

Młynarski Koncert w Teatrze 6. Piętro