The Best of Sir Andrew Lloyd Webber

Musical Teatr Rampa The best of

The Best of Sir Andrew Lloyd Webber – największe przeboje musicalowe w Teatrze Rampa

W warszawskim Teatrze Rampa publiczność musicalowa usłyszy koncert pt. „The Best of Sir Andrew Lloyd Webber”, prezentujący wybór największych przebojów znakomitego twórcy wielu znanych i cenionych musicali. Będzie to pierwszy z planowanego cyklu koncertów, które mają przybliżyć polskiej publiczności największe dokonania brytyjskiego klasyka.

„The Best of Sir Andrew Lloyd Webber” to koncert prezentujący przekrojowo twórczość autora tak znanych musicali jak „Evita”, „Jesus Christ Superstar”, „Upiór w operze” czy „Cats”. Publiczność usłyszy znane przeboje zarówno w klasycznych jak i zupełnie nieznanych, zaskakujących interpretacjach. Obok utworów zaśpiewanych w oryginale część wykonana będzie w polskich tłumaczeniach, przygotowanych specjalnie na potrzeby tego wydarzenia. Podczas ok. 90 minutowego koncertu wystąpią Jakub Wocial, Paulina Janczak, Edyta Krzemień oraz Wiktoria Maria Jabłońska. Akompaniować im będzie Tomasz Filipczak przy fortepianie oraz wiolonczelistka Justyna Maliszek. Na scenie zaprezentuje się również tancerz Santiago Bello z autorską choreografią.

Po bardzo ciepłym przyjęciu koncertu „Broadway Street – the show”, prezentującego najbardziej znane hity musicalowe, Jakub Wocial, pomysłodawca i główny wykonawca koncertu, wraz z Tomaszem Filipczakiem podjęli współpracę przygotowując w Teatrze Rampa na Targówku „MusicaLove” – koncert największych musicalowych przebojów o miłości. Kilka miesięcy później, współpracując z reżyserem Jakubem Szydłowskim, wystawili adaptację jednego z najbardziej znanych broadwayowskich musicali, tj. „Rent” autorstwa Jonathana Larsona. Wydarzenia te zostały docenione przez krytykę oraz widzów. Teraz Jakub Wocial i Tomasz Filipczak proponują fanom musicalu bliższe zapoznanie się z wybranymi dziełami autorstwa jedynie Sir Andrew Lloyda Webbera.

Andrew Lloyd Webber urodził się w 1948 roku w Londynie. Jest światowej sławy kompozytorem i producentem musicali. Swe pierwsze dzieło, „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze” stworzył jeszcze podczas studiów. Poza dziełami wspomnianymi wcześniej skomponował między innymi „Sunset Boulevard”, „The Woman in White” czy „Love Never Dies”. Jego największe dzieła grane są nieprzerwanie od blisko trzydziestu lat w dziesiątkach wersji językowych na scenach całego świata wraz z Broadwayem i West Endem.. Liczbę wykonań poszczególnych spektakli liczy się w tysiącach a ilość sprzedanych płyt w milionach. W 1992 roku otrzymał za swe zasługi dla kultury brytyjskiej tytuł szlachecki.

Patronat honorowy nad koncertem „The Best of Sir Andrew Lloyd Webber” objęła Ambasada Wielkiej Brytanii w Polsce z Ambasadorem Robinem Barnettem na czele. Patronat medialny sprawują RMF Classic portal O.pl a także Teraz Teatr.

Bilety na koncert można zakupić w kasie Teatru Rampa oraz na stronie internetowej http://teatr-rampa.pl/repertuar.

Informacje kontaktowe:

Marta Borys

Tel: 509 996 957
Mail: broadwayinpoland@gmail.com
www.broadwaystreettheshow.com

Plakat wydarzenia

Plakat Musical The Best Of