Stosunki prawne

Scenariusz, reżyseria, muzyka: Szymon Turkiewicz
Scenografia, kostiumy: Magdalena Engelmajer
Występują: ONA – Magdalena Engelmajer, ON – Sławomir Głazek

Stosunki Prawne. Komedia damsko-męską oparta na aktach.

„Stosunki prawne” to przewrotna analiza relacji damsko-męskich, w której bohaterowie rozmawiają ze sobą formalnym językiem, będącym połączeniem mowy codziennej z językiem zaczerpniętym z kodeksu cywilnego.
On i Ona przedstawiają się jako podmioty prawne, które wchodząc w  relacje damsko-męskie, odgrywają przed widzami codzienne sytuacje, które stają się wręcz groteskowe i urastają do rangi problemów.

Czy zwykła domowa czynność, jaką jest parzenie herbaty, może stać się przyczyną rozpadu idyllicznego pożycia dwojga ludzi?
Co by było, gdyby stworzono „Kodeks damsko-męski”, a jego zasad należałoby przestrzegać wchodząc w stały związek partnerski?

Całość sztuki, posiada lekką formę komediową, przewrotnie pokazując odwieczne konflikty między partnerami, będącymi w związku o dowolnej konfiguracji.
Aby lepiej zrozumieć irracjonalne zachowanie kobiet w niektórych sytuacjach domowych, bohaterka spektaklu „wchodzi w  skórę” Temidy i opowiadając o swoim burzliwym związku z Zeusem, tworzy pomost między mitologią a codziennością.
Ukazanie relacji dwojga ludzi, z punktu widzenia prawnego, daje możliwość spojrzenia z innej perspektywy na kwestia związane z naszym codziennym życiem. Czy lekiem na kryzys małżeński jest ustalenie formalnych zasad, dotyczących częstotliwości pożycia? A może warto spróbować godziny szczerości, która w zaskakujący sposób odkryje przed nami zamiatane pod dywan niedomówienia?
Spektakl „Stosunki prawne”, to sztuka, w której widzowie, będą mięli szansę odnaleźć element swojego życia. Niejednoznaczne ukazanie znanych każdemu sytuacji damsko-męskich, pozwoli nabrać dystansu i świeżego spojrzenia na relacje z obecnym lub przyszłym partnerem.

Kiedy i gdzie

DATA

22.02 g. 17.00 i 19.00
MIEJSCE
Pałac Zamoyskich (Pawilon SARP) ul. Foksal 2 w Warszawie
BILETY
rezerwacja.bilet@gmail.com
CENA
50 zł
PRZEDSPRZEDAŻ
W przedsprzedaży internetowej duża obniżka, napisz do nas aby otrzymać informację.
KONTAKT
www.mestteatr.pl

Grafika

Fundacja Artystyczna MEST

Plakat

plakat Fundacja Artystyczna MEST

na scenę TEATRU ME/ST wraca spektakl „Stosunki Prawne”
na scenę TEATRU ME/ST wraca spektakl „Stosunki Prawne”

1 Comment

Brak wiadomości