Teatr XL Stadion Narodowy

Opublikowano

Blisko 400 osób pojawiło się na stadionowej premierze sztuki „Lekarz mimo woli” Teatru XL, który na początku grudnia przeprowadził się na Stadion Narodowy.

Jako pierwsza arena sportowa na świecie Stadion Narodowy będzie miał swój własny teatr. Wszystko dzięki nawiązaniu współpracy z grupą Teatr XL, która powstała dzięki Stowarzyszeniu Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych EduTeArt. O nawiązaniu współpracy ze stadionem zadecydowały wspólne cechy: międzynarodowość, wielokulturowość i pomysłowość. Teatr XL od samego początku współpracował z ośrodkami kultury na całym świecie m.in. z Crearc we Francji, Teatrem Litensky w Omsku, Performing Arts at PUC w Rio de Janeiro, Instituto Teatrale Europeo w Rzymie.

Teatr XL należy do teatrów dramatycznych. Powołali go do życia młodzi absolwenci szkoły aktorskiej, do których bardzo szybko dołączyli wybitni aktorzy starszego pokolenia jak Miriam Aleksandrowicz oraz reżyserzy Sergieui Timofieev oraz Andre de la Cruz. Współpraca z reżyserami z różnych części świata sprawia, że repertuar teatru wyróżnia się na tle teatrów dramatycznych stolicy. Jako jedyny zawodowy teatr w Polsce zajmuje się też teatrem forum.

Spektakle odbywają się nie tylko na scenie, aktorzy wychodzą ze sztuką także do publiczności, co pozwala zbudować niezapomniany klimat. Każdy widz może poczuć się jak jeden z bohaterów.

W Teatrze XL będziemy mieli okazję obejrzeć zarówno utwory klasyków jak Gombrowicz czy Molier, jak i nowych sztuk, które po raz pierwszy będą wystawiane na deskach teatralnych. Aktorzy przyjmują zasadę, że teatr ma dawać rozrywkę, ale musi także mówić o rzeczach ważnych. Prowokować do śmiechu, ale i do poważnych rozmów.

Kasa otwarta na godzinę przed każdym spektaklem
Rezerwacje i przedsprzedaż: rezerwacje.teatrxl@gmail.com  lub tel: 511 228 157
Ceny biletów: normalny 60 zł / ulgowy 40zł / grupowy 30 zł
Szczegóły na teatrxl.com oraz stadionnarodowy.org.pl

Plakat teatralny. Grafika. Fotografia. Teatry Warszawa. Reporta Plakat teatralny. Grafika. Fotografia. Teatry Warszawa. Reporta

Piotr Glinkowski
Manager ds. Relacji Publicznych
Tel.: 661 661 476
piotr.glinkowski@2012plus.pl

Dorota Chwedorowicz
EDUTEART – Teatr XL
Tel: 509 701 644
dorota.chwedorowicz@gmail.com