Grzegorz Kasdepke i Jarosław Kilian: Sztuka dla dzieci

Opublikowano
Teatr Collegium Nobilium Akademia Teatralna
Teatr Collegium Nobilium Akademia Teatralna

W cyklu EVVIVA L’ARTE:
Grzegorz Kasdepke i Jarosław Kilian: Sztuka dla dzieci.
9 grudnia, godz. 19.00, Teatr Collegium Nobilium
prowadzenie Rafał Sławoń, wstęp wolny

Na jaki spektakl zabrać nastolatka do teatru? Czy festiwal “Kino w trampkach” jest potrzebny? Jak wygląda współczesny kanon literatury dziecięcej? Jakiej muzyki słucha młodzież?
Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć goście grudniowej edycji Evviva l’arte, Grzegorz Kasdepke i Jarosław Kilian. Ich rozmowa dotyczyć będzie przede wszystkim tworzenia kultury i sztuki dla dzieci, ale także i tego, ile jest w nas dorosłych z dziecka, a ile dorosłości jest w dzieciach.

Grzegorz Kasdepke – poczytny autor książek dla dzieci, długoletni redaktor naczelny magazynu Świerszczyk, twórca scenariuszy programów telewizyjnych i słuchowisk radiowych – jest laureatem wielu prestiżowych nagród literackich, na czele z nagrodą imienia Kornela Makuszyńskiego. Sam o sobie mówi: „bajkopisarz”.

Jarosław Kilian jest historykiem sztuki, reżyserem teatralnym, wykładowcą warszawskiej Akademii Teatralnej, tłumaczem z języka francuskiego i angielskiego. Wyreżyserował ponad 40 widowisk, w tym wiele spektakli dla młodych odbiorców – min. autorską wersję Pinokia Colodiego, Sindbada żeglarza wg Leśmiana, Pastorałkę Schillera. Przetłumaczył Przygody Tintina Herge’a i Przygody Asterixa Gościnnego.

Przed nimi pod szyldem Evviva l’arte wystąpili między innymi Eustachy Rylski i Jacek Dehnel, Piotr Fronczewski i Wojciech Pszoniak, Piotr Adamczyk i Borys Lankosz, Joanna Szczepkowska i Jacek Hugo Bader, Agnieszka Holland i Wojciech Fibak, Anda Rottenberg i Agata Tuszyńska, Paweł Mykietyn i Włodek Pawlik, Jan Komasa i Greg Zgliński, Grażyna Torbicka i Tomasz Raczek, Dorota Roqueplo i Allan Starski, Rafael Lewandowski i Mikołaj Łoziński, Wojciech Marczewski i Maciej Wojtyszko, Juliusz Machulski i Jan Wróbel, Kazimierz Orłoś i Maciej Orłoś, Maja Komorowska i ksiądz Andrzej Luter, Marek Bieńczyk i Maciej Nowak oraz Andrzej Wajda, Jerzy Stuhr, Julia Hartwig i rektor Andrzej Strzelecki.
Natalia Adaszyńska, autorka projektu

Podczas spotkania można będzie kupić książki Grzegorza Kasdepke, które ukazały się nakładem „Naszej Księgarni”.

Teatr Collegium Nobilium Akademia Teatralna
Teatr Collegium Nobilium Akademia Teatralna