Zespół PLATEAU – Projekt Grechuta

projekt grechuta teatr syrena

PLATEAU & MAGDA UMER- „PROJEKT GRECHUTA” W TEATRZE SYRENA

22 listopada, w Teatrze Syrena odbędzie się niezwykły koncert! Zespół PLATEAU zagra materiał ze swojej czwartej płyty „Projekt Grechuta” w akustycznych i nastrojowych wersjach, a gościnnie towarzyszyć im będzie Magda Umer- znana piosenkarka, reżyserka i aktorka i…przyjaciółka Marka Grechuty. Warszawska publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w koncercie, który widzieli już widzowie ponad 180 miast- w Polsce, USA i Kanadzie.

Magda Umer wielokrotnie występowała z Markiem Grechutą i przyjaźniła się z nim przed laty. Teraz zaśpiewa razem z PLATEAU, którzy zasłynęli ze swoich odważnych i autorskich wersji utworów Mistrza, które nagrali na wydanej 3 lata temu płycie „Projekt Grechuta”. Zapowiada się niezwykłe połączenie i jednocześnie magiczna podróż w czasie.

Projekt Grechuta to fenomen na polskiej scenie muzycznej– trasa koncertowa promująca ten album trwa od 2011 roku, ale występy cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że trasa kontynuowana jest już trzeci rok. „Projekt Grechuta Akustycznie” to nastrojowa i kameralna odsłona tej trasy. Ale to przede wszystkim trwająca półtorej godziny magiczna podróż w świat poezji i muzyki Marka Grechuty.
Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów tego artysty („Dni, których nie znamy”, „Niepewność”, „Będziesz moją Panią”), jak i utworów równie pięknych choć mniej znanych. Piosenki zostaną zagranie w nowych, często zaskakujących aranżacjach znanych z czwartego albumu wołomińskiej formacji PLATEAU. Patronat honorowy nad „Projektem Grechuta” objęła wdowa po Artyście- pani Danuta Grechuta.
Muzycy na scenie sięgają nie tylko po tradycyjne instrumentarium, ale również do grania używają piły do drewna, puszek do kawy czy cymbałek…

Płyta „Projekt Grechuta” ukazała się marcu 2011 roku, zbierając fantastyczne recenzje dziennikarzy i uznanie publiczności. Spędziła kilka tygodni na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Producentem albumu był Wojciech Waglewski, a gościnnie na płycie zaśpiewali: Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz, Jacek Ostaszewski (niegdyś członek formacji Marka Grechuty- Anawa), Jacek „Budyń” Szymkiewicz (Pogodno) oraz wspomniany wcześniej Wojciech Waglewski.

Tuż po wydaniu płyty zespół ruszył w spektakularną trasę koncertową, która trwa z powodzeniem do dzisiaj. Wystąpili w tak prestiżowych miejscach jak warszawska Sala Kongresowa, Filharmonia Narodowa, Filharmonia Bałtycka, Hala Torwar, Teatr Roma czy Piwnica Pod Baranami. W sierpniu 2011 na zaproszenie Jurka Owsiaka swoim występem otworzyli XVII Przystanek Woodstock, grając dla…półmilionowej publiczności! Zagrali koncert na żywo dla telewizyjnej „Dwójki”, jeden z odcinków programu „Szansa na sukces” był poświęcony ich płycie, odbyli również tournee po USA i Kanadzie.

Podczas koncertów promujących „Projekt Grechuta” występuje z nimi czołówka polskich artystów- m.in. Lech Janerka, Marek Jackowski, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Marek Piekarczyk, Krzysztof Kiljański, Muniek Staszczyk, Piotr Cugowski, Titus (Acid Drinkers), Maciej Balcar (Dżem), Katarzyna Groniec, Małgorzata Ostrowska…
—————
22.11 (sobota) godz. 19:00; Warszawa, Teatr Syrena, ul. Litewska 3
Bilety: 60- 85 zł.