Łyżka czyli chilli na żywo w Klubie Komediowym

Opublikowano

ŁYŻKA CZYLI CHILLI NA ŻYWO W KLUBIE KOMEDIOWYM!

25 października w sobotę w Klubie Komediowym po długiej przerwie wystąpi na żywo legendarna grupa Łyżka Czyli Chilli. Trio artystów – performerów znanych głównie ze swojej działalności w latach 90 –tych zaprezentuje swój nowy program.

Ten artystyczno – filmowy ansambl powołany do życia w 1992 rok jest misyjną formacją walczącą w imię możności odwrócenia się plecami do potencjalnie uznanych arcydzieł. W konsekwencji interesują ich zasadniczo eksplozje i gołe baby oraz obce cywilizacje pozaziemskie – zwłaszcza japońskie.  Ostatnio także trendy w modzie sportowej.

Trzech członków grupy Waciak (Tomasz Wójcicki), Mendyk ( Michał Mendyk) i Trzos (Tomasz Trzos działali głównie w latach 90 – tych. Te lata były niezwykłym okresem dla polskiej telewizji i programów rozrywkowych. Może z szoku niedawnego odzyskania wolności, może z nagłych możliwości technicznych, które teraz wydają się muzealne, ale wtedy kamera video była prawdziwym przełomem – w kulturze polskiej pojawiły się zjawiska rozrywkowe, które nie miałyby w tej chwili szans zaistnieć w mainstreamowej kulturze. Były śmieszne, inteligentne, absurdalne, wariackie, łamały tysiące przykazań telewizyjnych. Były kontrkulturowe i w najlepszym stylu. Każdy czekał na kolejny odcinek „Za chwilę dalszy ciąg programu” , następnie kontynuowanego jako KOC – czyli Komiczny Odcinek Cykliczny albo nucił czołówkę z programu Lalamido.
Z końcem lat 90- tych te programy zniknęły z ramówek TV a zastąpiły je programy skierowane do masowego widza o tematyce gotowania albo tzw. talent show.

Klub Komediowy chce wrócić do pięknych czasów w pełnym tego słowa znaczeniu – zapraszać gości, celebrować tradycje komediową tamtych lat, pokazać niedowiarkom, że kiedyś były skecze w polskiej telewizji, o którym teraz nie śni się youtubowcom. Ten cykl zaczyna legendarna grupa Łyżka Czyli Chilli

Sami mówią:
„Wydaje się, że Polak potrafi tylko: krytykować, kłócić się, pieklić, zazdrościć, źle życzyć, bałaganić, kombinować, cwaniakować, czy kraść. A tymczasem Polak potrafi o wiele więcej, np. nie zgadzać się na totalnie ogłupiającą współczesną rzeczywistość. Bo w czasach intelektualnego paździerza są momenty, kiedy trzeba się odrobinę z niego otrząsnąć, zdystansować. Ośmieszyć mechanizm tworzenia pseudoautorytetów, życia ich życiem i bezgranicznej wiary w sztucznie wykreowany wizerunek.”

Po występie Łyżki jest planowany koncert legendarnej grupy „Boskie torsy”

Zapraszamy do Klubu!
Sobota 25.10 godz.: 20:00
Bilety: 25/15 zł
Rezerwacja: rezerwacje@komediowy.pl oraz telefon 517-876-360

Klub: Ul. Nowowiejska 1, przy Placu Zbawiciela.

Fotografia promocyjna

Klub komediowy Warszawa