Centrum Sztuki i Edukacji Fabryka ART-HOUSE

Opublikowano
Centrum Sztuki i Edukacji Fabryka ART-HOUSE

Rządni przygód będą mogli wziąć udział w warsztatach, między innymi aktorskich, scenopisarskich, instrumentalnych, z pantomimy, rapu , muzycznych czy inspirowanych teatrem fizycznym. Zwolennicy kina i sztuk scenicznych wysłuchają koncertów, recitali, musicalu i zobaczą film.

Helloween dla ambitnych, czyli dzień otwarty w Centrum Sztuki i Edukacji Fabryka ART-HOUSE

Jesteście już zmęczeni banalnymi hellowwenowymi imprezami, całkiem nie przystającymi do polskiej tradycji i pogody o tej porze roku? Zamiast ganiać za upiorami lub zmieniać się w domokrążcę, w cudacznym kostiumie chodzącego od drzwi do drzwi z hasłem: „cukierek albo psikus”, wolelibyście rozrywkę na wyższym poziomie? W tym roku 31 października Was nie rozczaruje! Wystarczy, że zawitacie na Otwocką 14, do Centrum Sztuki i Edukacji „Fabryka ART-HOUSE”.

W tym właśnie dniu dawna Fabryka Trzciny o 10 rano otworzy swoje bramy przed wszystkimi, którzy zechcą sprawdzić na czym polega jej metamorfoza. A ta jest znamienna! Przede wszystkim, do współtworzenia wizerunku i programu tego miejsca przyłączyła się Roma Gąsiorowska, aktorka i właścicielka elitarnej szkoły aktorskiej Studium aktoRstudio. Fabryka ART-HOUSE jest zresztą nową siedzibą Studium, z czego Gąsiorowska jest więcej niż zadowolona. „Od samego początku szukałam optymalnego miejsca dla mojej szkoły. Już dwa razy myślałam, że je znalazłam, ale kończyło się rozczarowaniem. Teraz będzie inaczej! Wszyscy w Fabryce mamy spójną wizję tego, co chcemy tworzyć i jaki komunikat przekazywać…”

Ten komunikat będzie bardzo czytelny już podczas dnia otwartego 31. października. Program, który szczelnie wypełnia każdą minutę tego dnia, skierowany jest do dzieci, młodzieży i ich rodziców. „Chcemy trafić do tych wszystkich, którzy mają głowy i serca otwarte na sztukę i rozwój osobisty” opowiada Roma Gąsiorowska. „Fabryka Trzciny zmieni się w ośrodek rozwoju poprzez sztukę , o jakim zawsze marzyłam. Zorganizowałam dzień otwarty po to, aby ludzie mogli za darmo uczestniczyć w naszej niezwykłej przygodzie, którą rozpoczynamy od listopada. Tego dnia warsztaty i wykłady poprowadzą osoby, które od listopada będą wspólnie ze mną tworzyły to miejsce. Ja osobiście zajmę się stroną artystyczną – poprowadzę warsztaty, wystawimy musical dla dzieci w mojej reżyserii, będzie też pokaz filmu nakręconego w zeszłym roku podczas warsztatów filmowych w aktoRstudio. Ale atrakcji szykujemy o wiele więcej!”

Rzeczywiście, tego dnia praktycznie każdy pasjonat kultury i sztuki – niezależnie od wieku, płci, czy profesji – na Otwockiej 14 znajdzie coś dla siebie. Spragnieni wiedzy, motywacji i inspiracji wysłuchają wykładów dotyczących edukacji, asertywności, komunikacji w rodzinie, czy zdrowego odżywiania. Rządni przygód będą mogli wziąć udział w warsztatach, między innymi aktorskich, scenopisarskich, instrumentalnych, z pantomimy, rapu , muzycznych czy inspirowanych teatrem fizycznym. Zwolennicy kina i sztuk scenicznych wysłuchają koncertów, recitali, musicalu i zobaczą film.

„Jako mama, aktorka, propagatorka kultury i edukacji od dawna marzyłam, by w Warszawie powstało miejsce, w którym całe rodziny mogłyby kreatywnie spędzać czas. Irytowało mnie, że większość tzw kulturalnych miejsc mniej lub bardziej świadomie dyskryminuje dzieci trudne, niepełnosprawne, z problemami zdrowotnymi lub emocjonalnymi. Fabryka odczaruje ten stan rzeczy! Do nas może przyjść dosłownie każdy i każdego przyjmiemy z otwartymi ramionami. Dlatego tym bardziej jestem dumna, że udało mi się zmobilizowac ludzi do tak fantastycznego przedsięwzięcia!”

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu całkowicie za darmo. Zapraszamy również osoby i dzieci niepełnosprawne do udziału w warsztatach. Rodziców, nauczycieli, pedagogów, dyrektorów szkół zapraszamy na konferencje i wykłady.

Program / Harmonogram

SALA GALERYJNA
10.30 – 11.45
WARSZTATY DLA DZIECI „PERKUSJA CIAŁA : Tup-Klik-Klask”
12.00 – 13.00
WARSZTATY Z PANTOMIMY DLA DZIECI
13.00 – 15.00
WARSZTATY RUCHOWE DLA MŁODZIEŻY INSPIROWANE TEATREM FIZYCZNYM
15.30 – 16.30
WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY KOCHAJACEJ RAP:RAP MONSTER
17.00 – 18.00
WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY: ” PERKUSJA CIAŁA”

SALA WIDOWISKOWA
11.45 – 12.30
„DOROTKA” Musical dla dzieci w reż Romy Gąsiorowskiej
12.30- 13.00
KONCERT ORKIESTRY ZE SZKOŁY W ŁAJSKACH
13.00 – 14.00
WARSZTATY NAUKI GRY NA INSTRUMENTACH
14.00 – 16.00
WARSZTATY FILMOWE
16.00- 16.45
POKAZ FILMU „KRZYKI”
18.30 – 19.00
RECITAL ABSOLWENTÓW Studium Wokalnego „VOICE AND MORE”
19.15 – 20.00
WYSTĘP CHÓRU VOICE AND MORE COLLECTIVE