RENT

Opublikowano 1 komentarz do RENT
fotografia / musical RENT

RENT. Ten musical zmienił Broadway!

Reżyseria: Jakub Szydłowski
Aranżacje i kierownictwo muzyczne: Tomasz Filipczak
Choreografia: Santiago Bello

Obsada:
Jakub Wocial
Rafał Drozd
Konrad Marszałek
Ewa Lachowicz
Kamila Boruta
Łukasz Talik
Krzysztof Broda-Żurawski
Brygida Turowska
Agnieszka Fajlhauer
Julian Meere

Santiago Bello
Dominika Łakomska
Daniel Zawadzki
Weronika Bochat
Joanna Górniak
Mieczysław Morański
Maciej Gąsiorek
Małgorzata Duda-Kozera
Piotr Furman
Robert Tondera
Adrian Wiśniewski

RENT – rewelacja sezonu: jeden z najgłośniejszych musicali świata teraz na scenie teatru Rampa. Musical, o którym mówi się, iż zmienił Broadway na zawsze. Musical, który wylansował słynne przeboje, jak na przykład ”Season of love” odsłuchany w internecie już dziesięć milionów razy. Musical, który musisz zobaczyć, jeśli chcesz dotknąć tej sztuki, która naprawdę zmienia nasz świat.

RENT jest muzycznym, pięknym i doniosłym wołaniem o prawo do miłości dla każdego kto jej pragnie, dla każdego kto chce w swoim życiu szczęścia czyli dla każdego z nas. Bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia, czy kolor skóry. Bez względu na to kim się jest, ile się ma i co się może. Musical RENT pokazuje współczesną historię młodych ludzi, którzy walczą ze swym losem, którym nie powodzi się tak, jakby chcieli, których dotykają kolejne dramaty. Walkę tę wygrywają za sprawą siły miłości. Musical RENT zdobył cały świat właśnie dlatego, że utwierdza nas w przekonaniu, iż w ostatecznym rozrachunku z życia liczy się tylko miłość. I miłość zawsze zwycięży. Chcesz to poczuć i przeżyć – przyjdź do Teatru Rampa, słuchaj, patrz i zakochaj się w tym niezwykłym widowisku.

RENT z muzyką i librettem mistrza i geniusza tego gatunku – Jonathana Larsona uznawany jest dziś w świecie za jeden z najważniejszych musicali ostatniej dekady XX wieku. Powstał w USA w 1996 roku. Zdobył szturmem Broadway, otrzymując nie tylko Tony Awards za najlepszy musical ale również Nagrodę Pulitzera w kategorii dramatu. Jest zatem dziełem prawdziwie uznanym i docenionym. Sądzimy, że taki sam sukces jest mu pisany również przed polską widownią, zwłaszcza w czasie burzliwych dyskusji o złożonym kolorycie i szarości życia.

– musical Jonatana Larsona z przesłaniem adekwatnym do dzisiejszych czasów: w świecie, gdzie rządzi pieniądz w ostatecznym rozrachunku z życia liczy się nie on lecz miłość

Mimo, że nie można jej kupić za żadne pieniądze, niektórym wydaje się, że można ją wynająć. „RENT” zdobył nagrodę Pulitzera i cztery statuetki Tony, oraz pięć nagród Drama Desk Award. Jako pierwszy wprowadził do musicalu ważne współczesne tematy społeczne.

RENT to musical dla młodych ….

i dla „młodych duchem”, dających się porwać rockowej muzyce i świetnym wokalistom. Dla wszystkich, którzy nie boją się utożsamić z bohaterami śpiewając z nimi piosenki i dla tych którzy nie do końca ich rozumiejąc, jednak po cichu im kibicują. Dla młodych, którzy jeszcze nie odnaleźli swojej drogi i dla dojrzałych, którzy w gąszczu obowiązków tęsknią za radosnym i beztroskim życiem. „RENT” to musical o wolności, tolerancji ale przede wszystkim o potrzebie miłości, do której każdy człowiek ma prawo.

RENT opowiada o różnych pragnieniach miłości, która każdego z bohaterów prowadzi inną drogą. Łączy ich życie na marginesie wielkomiejskiej społeczności, która odrzuciła ich styl bycia artystycznej bohemy. Młodzi ludzie walczą o zachowanie własnej godności i mieszkania. Są z niego wyrzucani przez swojego dawnego kompana, który nagle się wzbogacając, zamienia się w tyrana. Wielu z bywalców loftu zmaga się z wirusem HIV, z bezdomnością, zimnem i głodem. Jednak najbardziej dotkliwy jest dla nich chłodna obojętność otoczenia oraz niezaspokojony głód miłości. Mimo swojej trudnej sytuacji odkrywają, że najważniejsza w życiu jest właśnie miłość niezależnie od orientacji, wsparcie przyjaciół i postępowanie w zgodzie z własnymi przekonaniami.

RENT w warszawskim Teatrze Rampa w tłumaczeniu Andrzeja Ozgi. Reżyseria Jakub Szydłowski – wokalista, aktor związany z warszawskimi teatrami Roma, Komedia i Studio Buffo oraz Teatrem Polskim w Szczecinie i Muzycznym w Gdyni.

W Teatrze Roma wyreżyserował spektakl muzyczny „Proces” wg powieści Kafki, spektakl dla dzieci „Adonis ma gościa” a w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku widowisko muzyczne „Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej”.

w świecie, gdzie rządzi pieniądz w ostatecznym rozrachunku z życia liczy się nie on lecz miłość

[gdl_gallery title=”Musical RENT GALLERY Teatr Rampa” width=”800″ height=”800″ ]

rent musical warszawa teatr rampa

 

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.