Więzi rodzinne

Opublikowano
więzy rodzinne spektakl

Więzi rodzinne wg. Daniela Gordona

„Więzi Rodzinne” (tyt. oryg. Pruning The Family Tree)
Autor: Daniel Gordon
Tłumaczenie: Bogusława Góral
Scenografia: Marcin Stajewski
Opieka reżyserska: Jakub Kamieński
Kostiumy: Elżbieta Radke
Światło: Jacek Zygadło
Opracowanie muzyczne: Ola Goetzen
Produkcja: MA Production

OBSADA:
Małgorzata Pieńkowska
Małgorzata Niemirska
Kinga Tabor
Marta Wardyńska

Pierwszy spektakl w nowym sezonie artystycznym w Warszawie

Niezwykła obsada aktorska, w spektaklu ukazuje nam obraz typowej matriarchalnej, amerykańskiej rodziny. To dwa dni w zwykłym domu, którym w głowa rodziny, Joe Casey, dopiero co nie żyje.

„Więzi rodzinne” są przykładem bardzo cenionego i rzadkiego gatunku czarnej komedii absurdu. Doskonale skonstruowana intryga wciąga widza w pozornie banalny świat czterech kobiet – babci, dwóch córek i wnuczki, które za sprawą pewnego pogrzebu zmuszone są bliżej przyjrzeć się relacjom panującym w swojej rodzinie. Stanowi ona inteligentną i doskonale zagraną farsę, wypełniającą niszę na polskim rynku teatralnym – jest sztuką zabawną i dramatyczną zarazem. Bawi i zmusza do refleksji.

Kultowa amerykańska sztuka „Więzi Rodzinne” autora Daniela Gordona cieszy się niesłabnącą popularnością w Stanach Zjednoczonych. Jest to pierwsza aranżacja tej sztuki w Polsce, a jednocześnie jest pierwszym producenckim przedsięwzięciem Małgorzaty Pieńkowskiej, znanej szerszej publiczność z serialu „M jak miłość”.

W sztuce występuje Małgorzata Pieńkowska (córka), która zaprosiła do współpracy aktorki reprezentujące różne aktorskie style i pokolenia. Dzięki temu na scenie zobaczyć możemy: Małgorzatę Niemirską (matka), posiadającą wielki dorobek teatralny, rozpoznawalnej dla szerszej publiczności z roli Lidki w serialu „Czterej Pancerni i pies”; Kingę Tabor (córka) którą często można usłyszeć w różnych rolach dubbingowych oraz zobaczyć w serialu „Na Wspólnej” oraz młodziutką Martę Wardyńską (wnuczka), finalistkę wielu konkursów piosenki aktorskiej oraz laureatka międzynarodowego projektu teatralnego – spektaklu „All inclusive”, o której jeszcze z pewnością usłyszymy.

Info” GDZIE: Teatr Palladium, ul. Złota 9, 00-019, Warszawa (www.teatrpalladium.com)
KIEDY: 30 września 2014 r., godz. 19.30

Więcej informacji o spektaklu:
www.wiezirodzinne.pl (dostepna recenzja Pana Jacka Wakara)

O MA Production
Ma Production zrodziło się z marzenia. Ale także z silnej potrzeby sięgnięcia poza ustalony, dobrze znany i pozornie bezpieczny sposób na życie. Z poszukiwaniu sensu i przyjemności tworzenia. Z potrzeby kontaktu i wymiany doświadczeń. Z szacunku dla pracy w zespole. Z chęci dawania. Z bliżej nieokreślonej natury poszukiwacza skarbów. Z obserwacji. Z niezgody na wszystko.
Dziś Ma Production jest rzeczywistością. Działalność Ma Production zaczynam realizacją spektaklu „Więzi rodzinne” wg Daniela Dan Gordona.
Moja wizja – to teatr nie przywiązany do miejsca. Uwielbiam grać dla publiczności nie tylko w Warszawie, ale także poza Warszawą. Doceniam nowe miejsca i nowe spotkania. Wierzę więc, że będziemy spotykać się na spektaklach wyprodukowanych przeze mnie w całej Polsce.
Źródło: malgorzatapienkowska.pl

Fotografia teatralna: Łukasz Łuszczek

więzy rodzinne spektakl więzy rodzinne spektakl więzy rodzinne spektakl więzy rodzinne spektakl więzy rodzinne spektakl

Plakat teatralny

plakat teatralny więzy rodzinne spektakl

Produkcja

więzy rodzinne spektakl