RENT – musical, który zmienił Broadway

Opublikowano
RENT Musical w Warszawie

Ten musical zmienił Broadway!

RENT

– musical Jonatana Larsona z przesłaniem adekwatnym do dzisiejszych czasów:
w świecie, gdzie rządzi pieniądz w ostatecznym rozrachunku z życia liczy się nie on lecz miłość. Mimo, że nie można jej kupić za żadne pieniądze,  niektórym wydaje się,  że można ją wynająć. „RENT” zdobył nagrodę Pulitzera i cztery statuetki Tony, oraz pięć nagród Drama Desk Award. Jako pierwszy wprowadził do musicalu ważne współczesne tematy społeczne.

rent plakat musical RENT

RENT to musical dla młodych i dla „młodych duchem”, dających się porwać rockowej muzyce i świetnym wokalistom. Dla wszystkich, którzy nie boją się utożsamić z bohaterami śpiewając z nimi piosenki i dla tych którzy nie do końca ich rozumiejąc, jednak po cichu im kibicują. Dla młodych, którzy jeszcze nie odnaleźli swojej drogi i dla dojrzałych, którzy w gąszczu  obowiązków   tęsknią za radosnym i beztroskim życiem. „RENT” to musical o wolności, tolerancji ale przede wszystkim o potrzebie miłości, do której każdy człowiek ma prawo.

„RENT” opowiada o różnych pragnieniach miłości, która każdego z bohaterów prowadzi inną drogą. Łączy ich życie na marginesie wielkomiejskiej społeczności, która odrzuciła ich styl bycia artystycznej bohemy. Młodzi ludzie walczą o zachowanie własnej godności i mieszkania. Są z niego wyrzucani przez swojego dawnego kompana, który nagle się wzbogacając, zamienia się w tyrana. Wielu z bywalców loftu zmaga się z wirusem HIV, z bezdomnością, zimnem i głodem. Jednak najbardziej dotkliwy jest dla nich chłodna obojętność otoczenia oraz niezaspokojony głód miłości. Mimo swojej trudnej sytuacji odkrywają, że najważniejsza w życiu jest właśnie miłość niezależnie od orientacji, wsparcie przyjaciół i postępowanie w zgodzie z własnymi przekonaniami.

„RENT” w warszawskim Teatrze Rampa w tłumaczeniu Andrzeja Ozgi wyreżyseruje Jakub Szydłowski –  wokalista, aktor związany z warszawskimi teatrami Roma, Komedia i Studio Buffo oraz Teatrem Polskim w Szczecinie i Muzycznym w Gdyni. W Teatrze Roma  wyreżyserował spektakl muzyczny „Proces” wg powieści Kafki, spektakl dla dzieci „Adonis ma gościa” a  w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku widowisko muzyczne „Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej”.

INFO” ]Więcej informacji wkrótce…

Przydatne linki:

RENT musical – na stronie Teatru Rampa / Aktualności
RENT (Musical) – Wikipedia – musical na podstawie Cyganerii Giacomo Pucciniego

O spektaklu / Galeria / Opis

Zaprasza:

Teatr-Rampa-Warszawa-Logo
Teatr Rampa