Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie

Opublikowano
letnia scena teatralna

Jest już program 2. edycji Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie!

Już wiemy, kto wystąpi na tegorocznej Letniej Scenie Teatralnej. Wybór nie był łatwy, ponieważ zainteresowanie przeglądem jest duże. We wrześniu na scenie Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” zobaczymy niezależnych artystów: muzyków, aktorów, kabareciarzy, a nawet poetów.

Podczas dwóch dni festiwalowych, 27 i 28 września, wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w wielu bardzo różnorodnych wydarzeniach: wystawach, spotkaniach z artystami, warsztatach i spektaklach. W tym roku do udziału w festiwalu zostali zaproszeni artyści z całej Polski. Na deskach wyszkowskiego „Hutnika” zobaczymy więc improwizacyjną grupę Dźwięk Dż, Kompanię Teatralną Mamro ze spektaklem „Epopeja”, a także zespół kabaretowy Gwóźdź do Urny. Z Łochowa do Wyszkowa zawita grupa Łoscemił. Na scenie obejrzymy też spektakl Studia Aktorskiego przy Teatrze GO .

W tym roku w Wyszkowie będzie można wysłuchać też dwóch koncertów: recitalu Artura Gotza oraz występu zespołu Trio Warszawskie. Teatr Forum wystawi spektakl interaktywny dla młodzieży i dorosłych. Dla dzieci warsztaty przygotuje aktor i reżyser Jacek Kwiecień.

Jak aktorzy interpretują poezję? Tego dowiemy się od Wiesława Bołtryka, który przedstawi publiczności wiersze Juliusza Erazma Bolka. Podczas 2. edycji Letniej Sceny Teatralnej będzie można także obejrzeć dwie wystawy. Pierwszą stanowić będzie wystawa zewnętrzna – czyli Galeria Przechodnia. Druga odbędzie się wewnątrz Wyszkowskiego Ośrodka Kultury – będzie można na niej zobaczyć obrazy niezależnych artystów: Barbary Gołaszewskiej, Zuzanny Marczyńskiej-Maliszewskiej, Adama Świderskiego i Marii Stańskiej-Nowickiej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny. Przegląd w oddalonym o 50 kilometrów od Warszawy, Wyszkowie nie ma charakteru konkursu. Ma natomiast na celu integrację środowiska artystycznego, w szczególności teatralnego. Współorganizatorami festiwalu są Fundacja Proscenium i Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”.

2. edycję Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie organizowaną pod hasłem „Stany Zjednoczonej Świadomości” zapowiada niezwykły trailer z muzyką Mario Paoliego. Można go zobaczyć pod adresem: www.youtube.com/watch?v=h_UTZJ_u6aw.

Video / Trailer

Fotografie

letnia scena teatralna

letnia scena teatralna

letnia scena teatralna

letnia scena teatralna

letnia scena teatralna

banner LST

 

Agnieszka Szymanik
+48 665 262 347
letniascenateatralna@gmail.com

Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie: http://letniascenateatralna.pl.tl/ oraz na facebookowym profilu Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie.