Warzywa są z kosmosu na scenie Teatru Małego Widza

Opublikowano
plakat teatralny Teatr Małego Widza
plakat teatralny Teatr Małego Widza

­WARZYWNA EKSPEDYCJA
w Teatrze Małego Widza

W niedzielę 14 września 2014 roku na scenie Teatru Małego Widza, przy ulicy Jezuickiej 4 w Warszawie, będziemy świętować trzecie urodziny teatru i z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkowo smakowity kąsek dla najmłodszych widzów – premierę spektaklu „Warzywa są z kosmosu”, w którym główne role zagrają soczyste, smaczne, piękne i zdrowe – świeże WARZYWA we własnej osobie!

Nie trzeba lat świetlnych, żeby zobaczyć fantastyczne warzywne konstelacje, wystarczy dać się porwać nieziemskiej grawitacji, w tej niezwykłej kapuściano – marchewkowej wariacji, którą zaserwujemy naszym widzom.


„Warzywa są z kosmosu” to spektakl, którego inspiracją stały się kreatywne warsztaty warzywne przeprowadzone w teatrze z dziećmi. Obok dwóch bohaterów na scenie zaprezentuje się cała nieziemska plejada gwiazd o zjawiskowych kształtach, fakturach, kolorach, fikuśnych liściach, odnogach i odnóżkach, z długaśnymi wąsami i bujnymi czuprynami, niezwykłymi brodami i krótkimi grzywkami. Warzywa bywają dziwne – pomarszczone, parchate i pryszczate, ale spotkać też można okazy gładkie, delikatne, karbowane i pozawijane. A jak smakują i pachną? Kosmicznie! Właśnie! Jeśli zastanawiacie się, czy można zbudować z nich rakietę i polecieć w kosmos, czy może istnieje tam, gdzieś, wysoko, jakaś warzywna galaktyka, marchewkowe drogi, planety wielkie jak kapusta, rzodkiewkowe gwiazdozbiory, meteory: pory i szczypiory, albo cebulowe księżyce i paprykowe mgławice – odpowiemy, że w  teatrze wszystko jest możliwe, wszystko jest na wyciągnięcie ręki!

Pomysł i reżyseria: Agnieszka Czekierda
Występują: Bartek Adamczyk i Arkadiusz Wrzesień
Scenografia: Agnieszka Czekierda i Dominika Lenart
Reżyseria światła: Sebastian Kozioł
Wsparcie techniczne: Michał Foltak
Czas trwania spektaklu: ok 30 min + 15 minut zabawy
Adresaci spektaklu: dzieci w wieku 1-5 lat

Premiera: 14.09.2014, pokazy przedpremierowe: 13.09.2014

Po 3 latach działalności dorobek Teatru Małego Widza to osiem spektakli dla dzieci od 1. roku życia, dwa interaktywne koncerty, ale również dwa spektakle i liczne kreatywne warsztaty dla dzieci nieco starszych, takich powyżej 4 lat. W tym czasie zagraliśmy ponad 1000 spektakli, odwiedziło nas 40 tys. widzów. Teatr Małego Widza – to teatr zapachu, dźwięku, koloru, a teraz również smaku! Tu nie ma wierszyków, kukiełek czy morału powtarzanego cztery razy. W Teatrze Małego Widza najważniejsze jest pobudzanie wszystkich zmysłów i wyobraźni dzieci. Do zobaczenia na Jezuickiej 4 w Warszawie!

Osoby do kontaktu:
Agnieszka Czekierda – pomysłodawczyni i założycielka Teatru Małego Widza, Prezes Fundacji Teatru Małego Widza
tel. +48 501 300 367, e-mail: agnieszka.czekierda@teatrmalegowidza.pl

W sprawie pytań lub chęci przeprowadzenia wywiadów z artystami, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 506 403 777 lub pod adresem mailowym: pr@teatrmalegowidza.pl

Plakat teatralny

plakat teatralny Teatr Małego Widza
plakat teatralny Teatr Małego Widza