TR WARSZAWA OGŁASZA NABÓR DO PROJEKTU TEREN TR
TR Warszawa ogłasza nabór do projektu warsztatowego Teren TR, będący nawiązaniem do Terenu Warszawa realizowanego w 2004 r. Jego celem jest wspieranie rozwoju nowych artystów oraz poszukiwanie oryginalnych pomysłów na teatralną ekspresję. Aplikacje można wysyłać do 15 października.
Koncepcja Terenu TR nawiązuje do projektu Teren Warszawa z 2004 roku, dzięki któremu do polskiego teatru weszła cała grupa utalentowanych dramatopisarzy, reżyserów i aktorów, a repertuar TR Warszawa wzbogacił się o serię przedstawień, zrealizowanych w przestrzeniach nieteatralnych.
Program Teren TR skierowany jest do studentów szkół artystycznych i profesjonalistów teatralnych:
reżyserów, dramatopisarzy, dramaturgów, scenografów jak również do artystów z innych dziedzin, chcących realizować się w teatrze. To powrót do idei TR Warszawa jako artystycznego schronu, w którym można eksperymentować i podejmować twórcze ryzyko.
Co TR Warszawa może mi dać, co mogę dać TR Warszawa
W odróżnieniu od Terenu Warszawa, nowy program będzie realizowany w siedzibie teatru, na scenie i w sali warsztatowej. Wszyscy uczestnicy projektu wezmą udział w klasach mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych praktyków teatru, będą mieli także bezpłatny wstęp na wydarzenia w TR Warszawa w sezonie 2014/2015 oraz na próby do nowych produkcji i wznowień.
Teren TR zakończy w czerwcu 2015 przegląd projektów. Preferowane będą propozycje z dziedziny nowej dramaturgii oraz projekty poszukujące inspiracji i energii dla teatru w innych dyscyplinach: muzyce współczesnej, sztukach wizualnych, filmie, sztuce wideo, komiksie, fotografii, dokumencie, reportażu. Podstawą projektu ma być praca z aktorem. Najlepsze pokazy mają szansę wejść w kolejnych sezonach do repertuaru TR Warszawa.
ZGŁOSZENIA do TR Warszawa Teren TR
Autorzy / autorki projektów powinni / powinny do 15 października przesłać mailem na adres terentr@trwarszawa.pl swoje artystyczne CV, list motywacyjny zawierający odpowiedź na pytanie: „Co TR Warszawa może mi dać, co mogę dać TR Warszawa” (do 300 słów) oraz oryginalny, wcześniej nie realizowany projekt przedstawienia, performansu, instalacji lub sztuki teatralnej w formie opisu (do 800 słów). W przypadku projektów sztuk teatralnych należy do opisu dołączyć jedną scenę do 5 stron znormalizowanego tekstu. W przypadku projektów audiowizualnych wymagane jest dołączenie materiału wideo lub audio (do 3 minut) lub zdjęć/rysunków (do 10 sztuk) – w zależności od specyfiki projektu. Limit wielkości wszystkich dołączonych plików to 15 MB. Szczegóły oraz regulamin projektu Teren TR dostępne są na stronie www.trwarszawa.pl